Мити голову гелем для душу: рекомендації і протипоказання

Чи можна мити голову гелем для душу - питання, часто виникає під час тривалих поїздок. Якщо подорожі здійснюється не на особистому транспорті, то вантаж з безлічі пляшечок з різними косметичними засобами, здається явно надмірним і зайвим. Що ж і чим можна замінити?

Гель для душа: склад і властивості

Гель для душа - це емульсія миючого засобу у воді. Також склад включає ароматизатори і консерванти для стабілізації складу. Перед звичайним милом засіб має переваги:

 • гель менше сушить шкіру, тому що його кислотність ближче до нормальній кислотності шкіри, в той під час як багато мила мають явної лужною реакцією;
 • менше подразнює шкіру завдяки ближчою кислотності;
 • склад краще милиться, особливо добре різниця помітна в жорсткій воді;
 • ПАР гелю, як правило, активніше, так що ні на шкірі, і в самій ванній не залишаються пластівці піни.

Як правило, гель має більш м'яку основу, ніж шампунь, оскільки призначений для миття більш чутливою частини тіла. Часто виробник включає в засоби трав'яні настої, ефірні масла і інші компоненти, що сприяють додатковому зволоженню шкіри.Такі характеристики, як ніби-то дозволяють застосовувати засіб замість шампуню.

Шампунь для волосся: склад і властивості

На перший погляд шампунь виконує точно такі ж функції - очищає поверхню від забруднень, з тією лише різницею, що цією поверхнею виступає не шкіра, а волосся. Шампунь з'явився на світло набагато раніше гелю - відомий ще з 1903 року, так що варіантів його складу набагато більше. Пов'язано це з тим, що окрім очевидної функції - мити волосся, шампунь виконує і інші.

Очищаюча функція виконується тими ж речовинами, що і в разі гелю - ПАР. Ці специфічні молекули в стані приєднати забруднення і відокремити їх від поверхні. Оскільки видима частина волосся, по суті, мертва, принципової різниці в характері ПАР для них немає.

Однак кислотність шкіри голови і волосся різного типу істотно відрізняється. Це стало очевидним ще в самому початку розробок, так що класифікація засобів за рівнем жирності волосся і шкіри виникала дуже давно. Природне мастило, яку виробляють сальні залози, утворює щільну плівку і захищає волосся. Однак вона ж заважає видалити з його поверхні забруднення.Відповідно, в шампунях для жирного волосся використовують більш агресивні речовини, здатні розчинити жир, в той час як в складі шампунів для сухого волосся ці компоненти не використовуються.

Ще одна серйозна перешкода до універсальності - баланс між жирністю шкіри і волосся і кількістю вологи в волосяному стрижні. В цьому випадку спеціалізовані шампуні включають додаткові зволожуючі компоненти, які здатні підтримати баланс до того моменту, коли відновиться захисна плівка.

 • вода - 80%:
 • ПАР - лаурилсульфат амонію, натрію і так далі. ПАР відокремлює забруднення з поверхні волосяного стрижня;
 • чим відрізняється гель від шампуню, так це миючими засобами. Для шампунів вибирають кошти середнього піноутворення - кокамід, як правило;
 • цитрат натрію - неодмінний компонент кошти, так як він підтримує слабокислу реакцію під час миття. Завдяки цьому інгредієнту волосся залишаються гладенькими;
 • дистеарат гліколь або стеарат - робить шампунь гущі і надає складу перловий блиск;
 • пантенол - один з похідних вітаміну B, сприяє збереженню вологи і часто додається в шампунь для сухого волосся;
 • цетиловий, олеїнової, стеариновий спирти - полегшують розчісування після миття.

Шампунь може включати і безліч інших інгредієнтів, на зразок кератину, біотину і так далі. Як правило, вони є увлажнителями, так як після миття волосся виявляється практично беззахисним і втрачає багато вологи.

Шампунь може включати і спеціальні лікувальні добавки, наприклад, триклозан, який надає сильний бактерицидний ефект. Такі склади слід використовувати обережно і тільки протягом деякого часу. Той же триклозан разом з хвороботворними бактеріями знищує і природну мікрофлору, що призводить до пересушування шкіри.

Залиште Свій Коментар