Особливості фарбування омбре, балаяж і Шатушь

Останні сезони складне фарбування набирає все більшої популярності. Це не дивно, адже стилісти можуть запропонувати варіанти для найсміливіших і для тих, хто боїться кардинальних змін. Лідерами серед типів модного колорирования є омбре, балаяж і Шатушь, але ось в чому різниця між ними знають далеко не всі.

Про все по порядку

Сьогодні більшість дівчат перш, ніж іти в салон розглядають безліч фото зі знаменитостями і зачісками з червоних доріжок або модних подіумів. Мати на руках готовий образ корисно, проте тільки майстер точно скаже чи підійде вам такий тип фарбування чи ні, стиліст може запропонувати трохи видозмінити колір кінчиків або локонів, запропонувати фарбування омбре, балаяж або, може бути, Шатушь. Якщо ви не знаєте відмінності між термінами, то визначитися на місці буде складно, тому пропонуємо вам розглянути особливості кожного виду.

особливості омбре

Термін перекладається з французької, як "тінь". Дійсно, принцип фарбування полягає в тому, щоб зробити ефект плавного переходь кольору, ще його називають деграде. У класичному варіанті локони світлішають до коріння, однак на піку моди кольорові пасма. До основних плюсів даного виду можна віднести:

 1. Можливість спокійного фарбування, створюється ефект натурально вигорілого волосся.
 2. Легкість в позбавленні освітленого ділянки, коли пасма відросте, кінці просто зістригти і повернути натуральний колір волосся.
 3. Візуально обсяг шевелюри стає більше.

Стилісти постійно намагаються запропонувати що - щось нове і цікаве, тому навіть в рамках одного типу фарбування з'явилися різні види:

 • Класичне омбре: натуральний колір коренів і кінчики, що відрізняються від основного кольору на 1-2 тони.
 • Монохромне: створюється чітка межа переходу кольорів.
 • Зворотне фарбування: підходить для світловолосих дівчат, в даному випадку кінчики будуть затемнюватися.
 • Відблиски: також створено для світлого волосся, яскравого переходу немає, але за рахунок створення більш світлих пасм з'являється блиск і переливи.
 • Яскраве: в тренді блакитні, зелені, рожеві відтінки. Для темного волосся підходить фарбування у вигляді "полум'я", коли на кінчики наноситься червона, оранжева, мідна фарба.

Вибрати тип ви можете виходячи з власних уподобань і сміливості. Межі можуть бути плавними або більш чіткими, техніку можна виконувати на середніх і довгих волоссі, ідеально поєднуються з таким фарбуванням шаруваті стрижки.

Балаяж: характерні риси

Даний термін теж прийшов з французької мови і перекладається як "помсти". Таку назву тип фарбування отримав за особливість нанесення фарби, стиліст як би мете пензликом по окремим пасмам. Освітлення відбувається окремими локонами по всій довжині, при цьому не використовується фольга або плівка, фарба працює на відкритому повітрі, а переходи настільки плавні, що практично не помітні. У техніки також є свої переваги:

 1. Дуже добре підходить для тих, хто не готовий кардинально міняти образ.
 2. Перехід між натуральним кольором волосся і пофарбованими локонами дуже плавний, не потрібно постійної корекції.
 3. Підходить для тих, хто хоче зробити натуральний колір волосся цікавіше, злегка оновити образ.
 4. Може застосовуватися на забарвлених або натуральних волоссі.
 5. Добре підходить для маскування перших ознак сивини.

До мінусів техніки можна віднести лише трудомісткість і, як наслідок, дорожнечу такого фарбування. Зробити якісний балаяж в домашніх умовах майже неможливо.

Зморив також! Особливості техніки фарбування балаяж для світлих і темних волосся

Шатушь: особливості

Даний спосіб фарбування також називають французьким мелірування, саме мелірування стало основою Шатушь. Майстер використовує 3-4 близьких за кольором відтінку, створюючи плавні переливи. Колір розподіляється по всій пасма, але перехід робиться плавним, легким. В результаті створюється ефект натурально вигорілого волосся. Серед плюсів методи виділяють:

 1. Щадне вплив фарби на волосся.
 2. Можливість застосування на світлих, темних волоссі.
 3. Можливість маскування сивини.
 4. Візуальне збільшення об'єму волосся.
 5. Немає необхідності в додатковому колорировании.
 6. Відростають коріння не потребують частої корекції.

Виконуватися фарбування може в двох видах: з начосом або без. У першому випадку майстер начешете ваше волосся, щоб домогтися максимально плавного переходу. У другому - скористається спеціальної гребінцем. Майте на увазі, що виконувати роботу без начісування складніше, тому необхідно шукати майстра з досвідом.

Ми розглянули основні особливості кожного виду зміни кольору волосся і, на перший погляд вловити різницю складно. Тому докладніше розглянемо відмінності фарбування.

Омбр і французьке мелірування

Давайте спочатку зрозуміємо, чим відрізняється Шатушь від омбре. В першу чергу технікою нанесення фарби і самого фарбування, проте, такі нюанси не для всіх мають значення. Для простих же обивателів можна виділити наступні відмінні риси:

 1. Омбр має більш виражене забарвлення, освітленні, якщо розглядати класичний варіант, тут більш яскраве, найбільше впливу фарби піддаються кінчики.
 2. Для деграде майстер рівномірно забарвлює локони, Шатушь ж передбачає хаотичне освітлення.
 3. Монохромне омбре можна робити на коротких стрижках, французьке мелірування ж застосовується тільки на довгому волоссі.

Однозначно сказати, що краще, Шатушь або омбре не можна, адже у кожного свої пріоритети. Але якщо ви за природність і мінімальний вплив фарби на волосся, тоді ваш вибір - Шатушь.

Омбр і балаяж

Ще одна пара модних технік, різниця між омбре і балаяж також полягає в способі нанесенні фарби. Якщо говорити простою мовою, то можна виділити наступні пункти:

 1. Балаяж увазі розтягування кольору по всій довжині пасма, омбре робить акцент на кінчиках.
 2. Техніка "замітання" виглядає більш природно.
 3. Деграде може використовуватися на короткому волоссі, для балаяж, чим більше довжина, тим краще.

Тепер виходить, що відрізнити омбре від інших способів нанесення фарби досить легко, але ось, чим же відрізняється тоді балаяж від Шатушь, якщо обидві техніки припускають нанесення кольору на всю пасмо.

Поради, яку з технік фарбування краще вибрати і чим вони відрізняються:

Балаяж проти Шатушь

Треба сказати, що зовні забарвлення дійсно схожі, але головна їхня відмінність в тому, що при балаяж створюється суцільне фарбування за допомогою горизонтальних мазків. При Шатушь освітлюються окремі пасма, використовується 2 -3 близьких за кольором відтінку.

Також за рахунок того, що балаяж залишає натуральний колір коренів, його може не підлягати корекції, це дуже економно і підходить для зайнятих дівчат.

Порівняльна таблиця

Щоб наочно розібратися у всіх нюансах, можна поглянути на таку порівняльну таблицю, вона коротко і чітко допоможе визначитися з вибором.

ОмбрШатушьбалаяж
нанесеннясуцільнехаотичнехаотичне
перехідПлавний, але чіткийрозмитийрозмитий
Довжина волоссявід каренижче плечейнижче плечей
натуральністьнемаєТакТак
зона освітленняВід середини до кінчиків (акцент на них)від серединивід коренів
Використання яскравих кольорівможливонемаєнемає
необхідність корекціїнемаєнемаєРаз в 2-3 місяці

Кожна техніка має свої відмінності і спільні риси, подивіться фотографії, порадьтеся з вашим майстром, зверніть увагу на пріоритетні для вас критерії, тоді ви зможете вибрати техніку до душі, а ваше зачіска буде радувати і вас, і оточуючих.

Залиште Свій Коментар