Омбр - безмежна краса коротких і довгих волосся

Омбр - нова технологія фарбування волосся, що стала популярною з 2013 року. Але якщо класичне омбре недалеко пішло від каліфорнійського мелірування, інші його види гарантують результат куди більш ефектний і незвичайний.

Техніка підходить для волосся будь-якої довжини, з будь-якою стрижкою - омбре з чубчиком, каскад без чубчика, і будь-якого початкового кольору, навіть вже освітленого або мелірованого.

Що таке омбре

По суті, техніка об'єднує прийоми мелірування і вертикального колорирования. Від першого методу омбре успадкував розподіл кольору - від кореня до кінчиків. Від другого йому дісталося можливість комбінувати не 2, а 3, 4, а то і більше відтінків.

Відразу потрібно зазначити: омбре - процедура радикальна. Волосся піддаються багаторазовому освітленню і фарбування, що легко може привести до досить сильних пошкоджень. Процедуру можна проводити на ослаблених, сухих або ламких волоссі. В іншому випадку в наступний раз фарбувати буде нічого.

Розрізняють декілька видів омбре.

класичне

Традиційний перехід кольору від темних коренів до світлих кінчиків, через 1 або 2 проміжних тони. Колірний перехід виходить плавним, а часткове вертикальне колорирование дозволяє домогтися максимально природного вигляду.На темне волосся з чубчиком може виконуватися без фарбування коренів.

Різниця між тонами може бути значною: між відтінком біля коріння і проміжним на 4 тони, між кінчиками і тоном біля коренів - 8.

зворотне

Волосся освітлюються біля коренів, а до кінців стають все темнішими. Такий варіант візажисти пропонують на середні волосся з чубчиком.

вінтажну

Класичне розподіл кольору, але з більш складним колоруванням по вертикалі. На довгих локонах вінтажну омбре виглядає ефектніше. При фарбуванні підбираються відтінки близькі до природного кольору шевелюри.

поперечний

Екзотичне рішення, при якому плавний перехід кольору відбувається не по вертикалі, а по горизонталі. Рекомендується спробувати її на коротке волосся. Ефектність фарбування легко оцінити при моделюванні зачіски: найменша зміна - чубчик на бік, пасма, зібрані в хвостик, веде до зміни враження.

кольорове

Саме радикальне рішення. Колірної градієнт включає відтінки дуже яскраві, часом кричущі. Сполучуваність їх з природним тоном локонів вельми умовна. Кольорове омбре на каре з чубчиком і на довгі рівні волосся виглядає однаково ефектно.

різке

Якщо класичне омбре пропонує плавний перехід кольору, то різке створює явний контраст.

Омбр не вимагає постійного догляду за кольором, особливо якщо коріння не фарбувалися. З іншого боку, повторювати цей експеримент частіше 1 разу на 6 місяців вкрай небажано.

Технологія застосовується як до всіх волоссю, так і до окремих пасмам. Найчастіше такі експерименти проводять з чубчиком. Важлива умова при цьому - чубчик повинна бути досить довгою, інакше колірного градієнта не добитися.

вибір кольору

Підбір відтінків багато в чому визначається обраною технікою, і, природно, палітрою кольорів самої модниці. Актуальні тут як загальні рекомендації, так і цілком конкретні, пов'язані з особливостями самої техніки.

Підбір по цветотипу

До загальних правил вибору відносять вимоги відповідності колірній палітрі.

  • Весна - світле волосся, персикова або рожева шкіра, як правило, сіро-блакитні або зелені очі з характерною "сльозою". Це палітра теплих тонів, відповідно, відтінки для омбре повинні бути тільки теплими.

  • Літо - шевелюра може бути і темної, і світлої, але холодного тону. Шкіра - рожева або сіра, очі сині, сіро-блакитні, зелені. Кольори підбираються холодні.

  • Осінь - руді або каштанові коси, карі, сірі очі, шкіра з яскравим теплим відтінком. Тут доречні не просто теплі, а "гарячі" тони. Саме для жінок осіннього типу розроблена техніка "вогняного мови": колорування за допомогою одного дуже яскравого червоного і мідного відтінку і двох менш яскравих, але не менше полум'яних.

  • Зима - яскравий колір шевелюри, ідеально біла шкіра, яскраві очі. Підбирають холодні тони, як правило, контрастні. Різке або кольорове омбре на темне волосся - прекрасне рішення для жінки зимового типу.

Підбір за кольором волосся

Крім того, що відтінки для фарбування повинні відповідати цветотипу, вони повинні разом з природним кольором створювати певний ефект. Омбр тому і вважається складною технікою, оскільки не тільки включає численні прийоми, а й передбачає точний підбір відтінків. Дуже легко, захопившись, перетворити шевелюру в пучок строкатих пір'я.

Темне волосся

Каштановим або рудим, є найбільш благодатним "ґрунтом" для омбре. Початковий тон досить виразний, так що коріння годі й фарбувати, а освітлювати годі й на 8 тонів, а на 2 і 4 тони, домагаючись майже природних відтінків і не піддаючи локони надмірного впливу.

Вибір кольору найбільший: від золотистого і вогненно-червоного до екзотичного зеленого або бузкового, який, проте, в поєднанні з каштановим і мідно-рудим виглядає дуже цікаво.

чорні пасма

Чорне волосся пофарбувати набагато складніше, так як темні відтінки на їх фоні видно погано, а щоб отримати світлі, треба піддати пасма багаторазового освітленню. Оскільки власниками чорного волосся зазвичай є "зимові" жінки, відтінки вибирають холодні. Більш екстравагантні модниці використовують кольорове омбре - чорне з червоним, чорне з синім, чорне з фіолетовим. При наявності чубчика її фарбування в контрастний колір обов'язково.

Русяве волосся

Припускають найширший вибір природних тонів. Золотистий, солом'яний, рудий, мідний, каштановий, кавовий - буквально вся палітра. Причому тут природний відтінок може зберігатися біля кореня - фарбування в світліший, використовуватися в якості проміжного або на кінцях - фарбування в темний.

світлий відтінок

Класика для коротких і середніх волосся і цілком підходяща форма для складного колорирования. Каре може бути зовсім коротким і досягати плечей, поєднуватися з прямою чубчиком або косою, мати гладку форму або стовбурчитися дрібними завзятими прядками - омбре прекрасно виглядає в будь-якому випадку.

Однак техніку фарбування потрібно підбирати з урахуванням форми обличчя: тут колір дуже сильно впливає на створюваний образ. Так, світлі кінчики при темних коріння створюють внизу додатковий обсяг. Це дозволить візуально зробити більш круглим трикутне обличчя з гострим підборіддям, але категорично не підходить до круглого. Для останнього випадку ідеально класичне омбре на подовжене каре з чубчиком, що візуально витягає овал обличчя. Каре з рваними прядками дозволяє фарбувати кінці в більш яскравий колір - така форма прекрасно підходить для кольорового омбре. А ось гладка форма краще поєднується з вінтажній технікою. При дуже короткому волоссі колірний перехід починається на рівні середини вуха, омбре на подовженому каре з чубчиком починається нижче підборіддя. Цей прийом дозволяє зробити обличчя більш виразним.

Варіант найбільш універсальний - косий чубчик. В цьому випадку фарбування може піддаватися одна тільки чубчик: при великій довжині вона служить прекрасним кольоровим акцентом, до того ж модною асиметричною форми. На фото - каре з чубчиком.

Пікс

Об'ємна, ультракоротких стрижка, але зате з довгою чубчиком. Саме вона і є полем для експериментів.Однак фарбувати можна і кінці прядок - на кучерявих коротких пасмах ефект виходить незвичайний.

Боб-каре

Боб-каре як короткий, так і з подовженням теж дозволяє експериментувати з кольором. Однак з кольором тут потрібно бути акуратніше: стрижка сама по собі утворює виразну фактуру і підкреслювати її яскравим кольором немає потреби. Найкраще з такою зачіскою поєднується класичне омбре на світлому волоссі.

каскад

Є не стільки стрижкою, скільки прийомом оформлення пасом, так що використовується і на каре, і на боб, і на довге волосся. Певною мірою імітує кучеряве пасма, а, значить, служить ідеальною основою для складного колорирования. З каскадом поєднуються будь-які види омбре - класичне, вінтажну кольорове. Різке краще виглядає на прямих волоссі.

Класичне омбре з косою чубчиком, вінтажну на кучерявих волоссі, кольорове на стрижці каскад - техніка практично універсальна. При будь-якій довжині волосся і будь-якій формі стрижки можна підібрати варіант, що ідеально підходить до форми обличчя і кольором шкіри.

Залиште Свій Коментар