Все про пінцетом для брів

Пінцет для брів - інструмент, необхідний кожному фахівцю по корекції брів, та й будь-яка дама повинна мати в своєму арсеналі щипці. Здатність надавати брів ідеальну форму залежить більшою мірою від професіоналізму майстра, ніж від інструменту. Однак, робота тупими щипцями, що не захоплюють волоски і дряпають шкіру, стає суцільним покаранням.

У чому полягає різниця пінцети

Більшість щипців для брів мають схожу форму і приблизно однакову довжину. Розрізняються вони, головним чином, формою робочого краю і матеріалу з якого виготовлені. У магазинах та інтернет-магазинах продаються щіпалкі з різних пластиків, металевих сплавів і нержавіючої сталі. Не залежно від того, купуєте ви щипчики для роботи або особистого користування, вибирайте тільки нержавіючу сталь.

Пластикові пінцети можуть містити токсичні речовини, які проникаючи через шкіру або з повітрям, будуть повільно отруювати організм. Щипці зі сплавів невідомого складу також сумнівний вибір. Залежно від складу сплаву і способу його виробництва такі інструменти можуть покриватися іржею, швидко затупляться, гнутися.При регулярної дезинфекції, їх буде руйнувати корозія. Оптимальний вибір - інструменти з конструкційної сталі марки 12х18Н10Т аустенітного класу. Вони мають високу корозійну стійкість, не іржавіють при тривалому контакті з водою, витримують вплив агресивних середовищ, довго служать, добре заточуються. Дана марка стали використовується для виготовлення ряду медичних інструментів, у тому числі пінцетів.

Оскільки геометрія щипців для професійного та особистого використання однакова, їх краще купувати в спеціалізованих магазинах, де продають товари для салонів краси. Навіть в таких магазинах, ціни на інструменти можуть сильно відрізнятися. Якщо ви бачите 2 практично однакові на вигляд пінцета одного і того ж виробника, що розрізняються за вартістю в 1,5-2 рази, це говорить про те, що більш дешевий екземпляр виготовлений з менш якісної сталі, яка містить мікропорожнечі, або сталь зроблена дешевшим способом і є менш міцною, м'якою. Такі щипці швидше виходять з ладу. При випадковому падінні вже з висоти в 20 см перестають нормально захоплювати волоски.При спробі заточити, утворюють нерівний край, з задирками. Фактично, заточування вони не підлягають.

Вибір пінцета за формою робочого краю

Види пінцетів визначають по:

 • стали, з якої він зроблений;
 • геометричній формі інструменту (він повинен зручно лежати в руці, не вислизати, фактично пінцет повинен бути продовженням руки майстра);
 • ступеня пружності при стисненні (з'єднанні кінців);
 • формі робочого краю;
 • способу заточки, яка на пінцет з широким краєм повинна бути з обох сторін (при бажанні заточити можна у майстри з ремонту та обслуговування інструментів або самостійно).

Механічні щипчики для брів випускають з 4-ма формами робочої кромки:

 • пряма широка;
 • похила широка;
 • звужена;
 • ігловідние.

Також існують щипчики автоматичного типу. Він являє собою висувну конструкцію. Висувна частина використовується для захоплення волоска, після чого, вона втягується назад, висмикуючи волосок. Хворобливих відчуттів така процедура не викликає, але може виконуватися тільки майстром. Самостійно коригувати форму брів ними вкрай незручно.

Деякі механічні щипці виготовляють з підсвічуванням.На інструмент встановлюють маленький світлодіодний ліхтарик, який повинен допомагати краще бачити волоски. На практиці ефект від такого підсвічування незначний. Підсвічування добре видно в затемнених приміщеннях, в яскраво освітлених кімнатах вона майже непомітна. У салонах подібні пристосування використовувати категорично заборонено, оскільки їх не можна замочувати в антисептичному розчині і стерилізувати в ультрафіолетовій лампі, тим більше дезінфікувати в автоклаві, що може стати причиною зараження будь-якими вірусними, грибковими та паразитарними захворюваннями, включаючи ВІЛ, всі штами гепатиту та ін.

Пряма широка кромка хороша для швидкого коректування густих брів з товстими волосками, проте не дозволяє детально опрацювати брови.

Похила кромка придатна для всіх видів брів. Їй зручно користуватися як досвідченим майстрам, так і новачкам.

Звужений край найбільш зручний для роботи з дуже тонкими волосками.

Ігловідние щипці універсальні, при невеликій вправності дозволяють швидко, красиво і безболісно коригувати будь-які брови як клієнтові, так і самої себе.

Поради, які допоможуть Вам правильно вибрати пінцет для брів:

Оформлення брів в домашніх умовах

Якщо ви ніколи не займалися підбором форми і видаленням зайвих волосків, краще зверніться до професіонала. Майстер допоможе вам підібрати таку геометрію брів, яка найкращим чином підкреслить вашу красу, зробить обличчя виразним, дасть рекомендації по догляду та накладання макіяжу.

Якщо вам необхідно лише коригувати відросло волосся і у вас є певний навик, можете видаляти непотрібні волоски самостійно. Відразу придбайте професійні щипці. Принципової різниці в конструкції між професійними і побутовими щипцями немає, але професійним набагато зручніше працювати, вони якісні і міцні. При індивідуальному використанні, прослужать не один рік.

Форму щипців і геометрію робочої кромки вибирайте так, щоб вам було зручно захоплювати по одній волосині і висмикувати його в напрямку зростання. Самий незручний - з прямим, широким краєм. Для безболісних процедур беріть ігловідную. Для самостійного застосування багато хто вибирає щіпалкі з завужені або скошеним краєм.

Догляд за пінцетом

Хоча щіпалка здається найпростішим пристосуванням, вона теж вимагає правильного догляду. Щоб вона служила довго і безвідмовно, потрібно дотримуватися ряду правил.

 • Щипці можна упускати: падіння призводить до пошкодження робочої кромки. Часто після падіння навіть з малої висоти пінцет приходить в непридатність.
 • Перед першим застосуванням і після кожного використання щипці промивають під проточною водою з миючим засобом, занурюють в антисептичний розчин. Якщо інструмент використовується однією людиною, то 10 хвилин в 0,05% розчині хлоргексидину біглюконат досить, щоб на щипчики не залишилося живильного середовища для мікроорганізмів. Після інструмент виймають, ретельно просушують і зберігають у чистому футлярі або спеціально відведеній для цього коробочці.

У салоні пристосування занурюють в розчин сильного антисептичний засіб, наприклад "Оптімакс" (концентрація і час перебування розчину прописані в інструкції і залежать від конкретного засобу).

Після розчину, щипці відправляються в стерилізатор, де перебувають до наступного використання.

 • Щипчики необхідно вчасно заточувати. Графік заточки залежить від частоти використання. У салонах, де процедура користується великим попитом, поправляють заточку раз в 2-3 місяці самостійно або у майстри. Індивідуальні пінцети можна наточити самої.Роблять ето1 раз в 6-7 місяців, використовуючи електроножеточку з насадкою для ножиць. З її допомогою можна округляти занадто гострі кути.

 • Якщо ви носите пінцет для брів в дамській сумочці, подбайте про те, щоб робоча кромка була захищена ковпачком, а самі щипці розміщувалися в зручному футлярі, який захистів його від пошкоджень і не дасть щипчикам зіпсувати сумку і предмети всередині неї.

Залиште Свій Коментар