Фарбування темних і світлих волосся тоніком: особливості та спосіб застосування

Зміна кольору волосся - найпоширеніший спосіб вплинути на свій зовнішній вигляд. Однак, часті фарбування навіть найбезпечнішими фарбами призводять до ослаблення і сухості пасом. Фарбування волосся тоніком дозволяє змінити темно-русявий відтінок на рудий, але при цьому не завдавати шкоди власній шевелюрі.

Тонік і фарба: в чому різниця?

По суті, це теж фарбувальний засіб, проте має істотну відмінність від фарби. Щоб зрозуміти різницю, потрібно розібратися в механізмі фарбування.

Будь-яка фарба включає в себе 2 компонента - знебарвлюється засіб і власне фарбу. Необхідність в попередньому знебарвленні волоса виникає завдяки будові волосяного стрижня:

 • зовнішній його шар - кутикула, являє собою щільно укладені один до одного чешуйкообразние клітини. Вони запобігають втраті вологи, захищають волосся від механічних пошкоджень, але абсолютно прозорі. Вплив на кутикулу змін в кольорі не дає;
 • середній шар - кортекс, забезпечує еластичність і міцність. Саме тут знаходиться природний фарбувальний пігмент і тут же відбувається власне фарбування: заміна природного пігменту штучним;
 • внутрішній шар - мозкова речовина, забезпечує утримання вологи і деякої кількості поживних речовин.

Щоб змінити колір, необхідно замістити природний пігмент штучним. Для цього шевелюру спочатку обробляють сильним окислювачем - наприклад, що включає перекис водню. Ця речовина частково пошкоджує кутикулу, проникає в кортекс, робить його більш пухким. Крім того, перекис вступає в реакцію з природним пігментом і нейтралізує його. В результаті волосся втрачає свій колір.

Фарбування полягає в тому, щоб штучний пігмент проник в який став рихлим кортекс і зайняв місце природного. Таким чином можна змінити будь-який відтінок: темне волосся зробити світлими, а русяве - червоними. По суті, колір початкового пігменту значення не має, однак при великому його кількості - у брюнеток, наприклад, процедуру знебарвлення доводиться повторювати, так як нейтралізувати за 1 раз велику кількість меланіну не так-то просто.

Зовсім інакше діє тонік. На утримання природного пігменту склад не впливає, його завдання в іншому. Фарбувальний речовина тоніка осідає і вбирається у верхній шар волосяного стрижня - кутикулу, тобто, по суті, маскує природний відтінок.Звідси й особливості кошти: недовговічність результату, так як пігмент виявляється не в середньому, а тільки в зовнішньому шарі і висока безпека.

Гідності й недоліки

Це засіб в порівнянні з фарбою володіє меншими можливостями. Так як пігмент, по суті, залишається на поверхні волоса, то про істотну зміну кольору годі й казати. Хоча в цьому питанні є винятки. Зате пофарбувати шевелюру тоніком може будь-яка жінка: з темними кудрям, зі світлими, з сухими, після хімічної завивки і так далі.

Переваги тоніка досить численні:

 • тонік не проникає в глибину волоса, відповідно, зберігає його структуру. Навіть кутикула порушується в дуже незначній мірі. А при сухому волоссі, де і кутикула і кортекс і так занадто пухкі, тонік навіть сприяє деякому зміцненню пасом;
 • склад ніяк не впливає на вміст вологи в волосяному стрижні, а, значить, його використання не призводить до сухості і ламкості;
 • шевелюра після фарбування не потребує ніякого спеціального догляду. Але, звичайно, застосовувати шампуні глибокого очищення було б нерозумним, так як тонік і так не надто добре "тримається" на волоссі;
 • в домашніх умовах фарбувати локони так само легко, як і в салонах. Ніякого особливого уміння або інструментів для цього не потрібно;
 • в складі кошти відсутні агресивні речовини на зразок з'єднань аміаку або перекису водню;
 • досить багато тоніки включають вітамінні комплекси і доглядають масла;
 • тонують склади пропонують надзвичайно широку кольорову гаму, що включає не тільки природні тони, але і самі екзотичні. До речі, саме яскравий незвичний колір - червоний, синій, фіолетовий, легко лягає і на світлі, і на русяве волосся. Навіть брюнетки можуть пофарбувати пасма в червоний за допомогою тоніка.

До недоліків, а, вірніше кажучи, незручним особливостям кошти відносять такі якості:

 • результат утримується на пасмах не більше 2 тижнів. З іншого боку, таким чином легко міняти імідж кожні 2 тижні, так як відтінок вимивається звичайним шампунем;
 • змінити колір можна лише на кілька тонів. Яскраві кольори - виняток. Червоний і синій будуть такими на будь-яких кучерях;
 • сиве волосся, на жаль, тоніком забарвити не можна;
 • слід враховувати як змінюється відтінком на волоссі того чи іншого кольору.Так, чорний після фарбування тоніком можна отримати лише на темно-русявого пасма, в той час як блондинка стане в кращому випадку попелясто-русою. Рожевий на дуже світлих локони набуває електричну яскравість, а на темних створює лише легкий, майже непомітний відтінок. А ось червоні кольори - винний, бордо, червоне дерево, ефектні і на русявих, і на світлих, і на каштанових пасмах.

різновиди тоніка

Засоби класифікують в залежності від інтенсивності дії. Справа в тому, що тонік - надзвичайно зручна форма фарбування, причому стосується це не тільки випадків, коли жінка фарбує волосся самій собі, а й професійних процедур: фарбування перед показом, на кінозйомках і так далі.

Розрізняють 3 основні групи складів.

 • Щадні - або відтінків шампуні. Засіб виконує 2 завдання: очищає пасма від забруднення і забезпечує створення кольорової плівки на волоссі. Засіб не містить ні з'єднань аміаку, ні перекису, так що фарбувати можна навіть локони після завивки. Відповідно, результат фарбування утримується не більше 1 тижня, а, точніше кажучи - до наступного миття голови.

Спосіб застосування такий: шампунь відтінку наносять на попередньо добре змочені пасма і утримують від 5 до 15 хвилин в залежності від рекомендацій виробника. Потім склад змивається теплою водою. Для більшої інтенсивності кольору можна повторити процедуру. Перед фарбуванням слід надягати рукавички, так як склад прекрасно забарвлює шкіру.

Цей метод чудово підходить блондинкам, так як кількість колірного пігменту в світлому волоссі мінімально. Великий плюс оттеночного шампуню: він допомагає видалити жовтизну, часто виникає при звичайному фарбуванні.

 • До тонікам середньої сили впливу відносять тонують бальзами. Склад його так само безпечний, як і оттеночного шампуню, проте концентрація колірного пігменту вище, та й речовини підбираються більш ефективні. Крім того, бальзам утворює на волоссі плівку, яка захищає від дії ультрафіолету.

Щоб правильно пофарбувати волосся бальзамом, слід вчинити так: спочатку вимити голову, потім нанести тонік на чисті і трохи вологе пасма. Утримувати бальзам потрібно не менше 10-30 хвилин. Процедуру підсилюють утепленням: надягають на голову поліетиленову шапочку і укутують махровим рушником.Потім тонік змивають проточною водою, поки вона не стане прозорою.

Бальзам більш ефективний і може використовуватися і на темних локони: в цьому випадку рекомендується утримувати склад на 10 хвилин довше. Змивати тонік шампунем не можна, інакше результат буде набагато слабкіше. Користуватися бальзамом можна так часто, як хочеться.

 • Тоніки сильнодіючі - тонуюча фарба. Відрізняється від звичайної відсутністю з'єднань аміаку, однак включає малу кількість окислювача. Таким чином фарба все ж впливає на структуру кутикули і кортекса і частково замінює природний пігмент. Однак обсяг окислювача низький, так що радикальної зміни кольору досягти не вдасться.

Тонуючу фарбу наносять на попередньо вимиті злегка вологі пасма і утримують від 15 до 30 хвилин. Змивають склад теплою проточною водою. Фарба схоплюється дуже швидко, так що при занадто повільному виконанні процедури є ризик нерівномірного фарбування.

Тонуючий ефект утримується 2-3 тижні. Фарба сприяє збільшенню гладкості волосся, полегшує укладання. Фарбування цим засобом більш шкідливо в порівнянні з тонуючим шампунем, але все ж набагато безпечніше звичайної фарби.

Поради, як вибрати недорогий засіб для тонування волосся:

Правила фарбування

При використанні тоніків будь-якого типу необхідно надягати рукавички, і накривати плечі рушником, щоб захистити шкіру і одяг. Обов'язково знадобиться гребінець з тим, щоб рівномірно нанести склад на пасма.

Механізм процедури однаковий.

 1. Лінію росту волосся на обличчі і шиї змащують жирним кремом або вазеліном, щоб попередити забарвлення шкіри.
 2. Розділивши пасма надвоє, фарбують у напрямку від потилиці до чола. Тонік наносять на коріння, а потім розчісують пасма, щоб кінчики теж забарвилися. Рекомендовано масажувати локони, поки не утвориться щось на кшталт пінки.
 3. Утримують тонік в залежності від його типу і необхідної інтенсивності кольору від 5 до 40 хвилин. При використанні бальзаму і фарби потрібно надіти поліетиленову шапочку і укутати голову рушником.
 4. Змивають тонік теплою водою.

Протипоказання

Незважаючи на безпеку цього засобу, для вдалого фарбування потрібно дотримуватися деякі рекомендації.

 • Категорично забороняється використовувати тонік після фарбування хною. Комбінація хни і басми з штучним пігментом призведе до непередбачуваних результатів, наприклад, появи блакитного або зеленуватого кольору пасом.
 • Компоненти тонуючого кошти можуть викликати алергічну реакцію при індивідуальній чутливості. Перед використанням необхідно провести шкірний тест. При відсутності почервоніння протягом 1-8 годин, можна проводити фарбування.
 • Не можна використовувати після фарбування масляні маски: масло відмінно розчиняє фарбувальний пігмент, так що від тоніка нічого не залишиться.
 • З тих же причин потрібно уникати масок з кисломолочними продуктами - кефіром, кислим молоком.
 • Чи можна волосся після тонуючого кошти фарбувати? Звичайно можна, але тільки після того, як результат тонування зникне. Однак фарбувати природним пігментом, на зразок хни або басми слід ще через пару тижнів, щоб точно виключити взаємодію.

огляд тоніків

Кілька умовно такі склади можна розділити на професійні і звичайні. Перші відрізняються не стільки тривалістю фарбування, скільки можливістю сильно змінити колір. Звичайні легше змиваються і менше впливають на структуру волосся.

L'Oreal Prosessionel

Серія засобів відтінків включає кілька ліній: Grey, Silver, а також Gloss Color. Остання розроблена для русявих і темних локонів, забезпечуючи мідний,золотий і червоний відтінки. Срібна та блакитна лінія, як зрозуміло з назви, гарантує попелясті, сріблясті і фіолетові відтінки. Останні відрізняються крайньою стійкістю і підходять не тільки світлим, а й темним волоссям.

Шампуні і бальзами серії відносяться до розряду доглядають, так що, крім нового відтінку, красуні отримують ще й слухняні м'які пасма. Недолік кошти - висока вартість і неможливість придбати складу в будь-якому магазині. Варто тонік від 850 до 1075 р. в залежності від типу.

Bonacure Color Save Silver Schwazkopf

Ця лінійка є рідкісним винятком: відтінків шампуні призначені для блондирования сивого волосся. Надати їм русявий колір, звичайно, не можна, але домогтися попелястого відтінку, усунувши жовтизну цілком можливо. Дуже багато красунь використовують засіб для усунення жовто-рудих тонів, щоб і русяве, і темні локони виглядали красиво.

Вартість тоніків залежить від типу і обсягу, ціна коливається від 657 до 1300 р.

тоніка РоКОЛОР

На російському ринку вважається чи не найпопулярнішим тонуючим засобом. Відносяться до типу бальзамів, так що забезпечують більш стійкий і тривалий результат.Користуватися ними дуже легко, купити можна в будь-якому магазині, колірна палітра виключно велика.

Варто відзначити, що фіолетові і сині відтінки дуже стійкі, тому при фарбуванні рекомендується не наносити склад на пасма, а лише додавати в воду для ополіскування. Бальзами інших квітів просто наносять на локони. Вартість продукту - від 88 р.

Estel

Компанії випускає тоніки будь-якого типу: і шампуні, і бальзами, і тонують фарби, так що вибір тут величезний. Результат, як правило, утримується 2 тижні, проте фарби гарантують стійкий відтінок до 60 днів. Склади включають в себе зволожуючі компоненти, корисні масла, вітамінні комплекси, так що застосування їх забезпечує не тільки колір, але і м'якість, гладкість локонів.

Вартість продукції цілком доступна - від 168 р.

Тоніки Ірида від компанії "Нева"

Головна перевага такого засобу - упаковка. Тонуючий склад пропонується в пакетиках об'ємом по 25 мл. Його дуже зручно використовувати при поїздках. "Нева" пропонує як шампуні, так і бальзами для різного типу волосся. Витрачається засіб дуже економно. Вартість - від 49 до 79 р.

Фарбування світлих і темних волосся тоніком - прекрасна альтернатива стандартному фарбування. Тоніки більш безпечні і не руйнують структуру волосся.Більш того, багато такі засоби доглядають за пасмами, повертаючи їм блиск і м'якість.

Залиште Свій Коментар