Причини сильного випадання волосся у жінок

Випадання волосся - природний процес, який відбувається з людиною протягом усього життя. Чи варто його побоюватися? Звичайно ж, немає, особливо якщо кількість волосинок не перевищує встановлених норм (50-100 штук в день). Таке співвідношення робить втрату пасом малопомітною, але деякі фактори можуть дуже швидко змінити плюс на мінус. Випадання волосся причини можуть бути самими різними, але ми постараємося їх все розглянути.

Чому випадає волосся у дівчат і жінок?

Фахівці виділяють цілий ряд факторів, завдяки яким шевелюра представниць прекрасної статі починає рідшати:

1. Вплив клімату

Різка зміна температурних режимів вкрай негативно позначається на стані нашого волосся, а тому поспішіть відмовитися від завивок, що вирівнюють прасок і надто гарячого фена. Багатьом здається, що термозахисні креми, лосьйони та спреї є ідеальним засобом захисту, але, на жаль, вони ситуацію ніяк не рятують. Не варто забувати і про зовнішні чинники у вигляді ультрафіолету і зимових морозів, які сприяють випаданню і псування волосся.

2. Вагітність і післяпологовий період

Як правило, ситуація стабілізується вже через рік, коли нормалізується гормональний фон та інші процеси.Якщо ж поліпшення не настало, в терміновому порядку зверніться до лікаря. Тут мова може йти про збільшення щитовидної залози, що наступив після пологів, або дестабілізації гормональної системи.

3. Дефіцит вітамінів

Недостатня кількість мікроелементів, вітамінів та інших дуже корисних речовин відбивається як на здоров'я, так і на зовнішності.

4. Сувора дієта

Ви примудрилися різко схуднути і тепер не можете натішитися нової фігурі? А чи помітили ви зміни, які відбулися з вашої шевелюрою? Вона напевно стала не такою густою і шовковистою. Ще б пак, адже саме жирова тканина виробляє більшу частину жіночих гормонів, дефіцит яких тут же позначиться на кількості волосся. Мало того, разом із зайвими кілограмами з організму пішли і жиророзчинні мінерали і вітаміни, без яких ріст волосся просто неможливий.

5. Неправильний догляд за волоссям і наявність травматичних факторів

Шампунь, який не відповідає типу волосся, рідкісне розчісування, тривале носіння тугих зачісок, афрокосічек і дредів, часте фарбування та хімічна завивка - все це не покращує стан пасом.

6. Стрес, недосипання, розумові перевантаження, неправильний режим дня, тривала робота за комп'ютером - ось найпоширеніші причини випадіння волосся у жінок.Не можна сказати, що волосся починає сипатися відразу. Процес проходить поступово, даючи про себе знати місяців через шість хронічного стресу. В цьому випадку потрібно якомога швидше усунути провокуючий фактор і вдатися до ефективних лікувальних заходів - масажу волосяного покриву і фізіотерапевтичних процедур.

7. Зміна пір року

Сезонне вплив на кількість волосся пояснюється природного перебудовою організму. Подивіться на братів наших менших, також втрачають волосяний покрив перед зимою!

8. Носіння перук і тісних шапок

Ще один провокуючий фактор. Вони призводять до перегрівання шкіри голови і порушення кровообігу, а також зменшують приплив кисню. В результаті починає виділятися величезна кількість шкірного сала, яке перешкоджає повноцінному харчуванню фолікул. Що маємо в результаті? Пучки пасом на подушці.

9. Проблеми зі здоров'ям

Дуже часто причини випадіння пасом криються в стані жіночого здоров'я. Тут не допоможуть дорогі маски, шампуні та інші засоби. Відвідайте лікаря і відшукайте джерело проблеми.

Які ж захворювання можуть спровокувати порідіння шевелюри?

 • Проблеми в роботі шлунково-кишкового тракту, в тому числі і дисбактеріоз;
 • Неполадки в ендокринній системі (цукровий діабет, хвороби щитовидки);
 • Гінекологічні хвороби. Особливу роль в цьому процесі відіграє полікістоз яєчників.
 • Останні виробляють естрогени і є основними статевими залозами жінок, а тому будь-яке порушення їх функцій призводить до сильного випадання волосся.
 • Травми голови;
 • Інфекційні хвороби шкіри (дерматит, себорея, дерматомікоз, екзема, грибковий лишай).

10. Ліки

Побічний ефект лікарських засобів:

 • антибіотиків;
 • сечогінних;
 • Протизаплідних таблеток;
 • антикоагулянтів;
 • протипухлинних;
 • Містять аспірин;
 • Коштів від артриту та подагри;
 • нейролептиків;
 • антидепресантів;
 • Знижують артеріальний тиск.

11. Спадковий фактор

12. Гормональні скачки, викликані менопаузою, захворюваннями або прийомом гормональних препаратів.

13. Окремо потрібно виділити хіміотерапію, яка майже завжди призводить до облисіння.

14. Погана вода і екологія в цілому.

15. Процес старіння.

16. Повільне кровообіг, в результаті якого фолікули недоотримують потрібну дозу корисних речовин і зупиняють зростання.

А як йдуть справи у чоловіків?

Причини сильного випадання волосся у жінок часто зустрічаються і серед чоловіків. Але і без чисто чоловічих особливостей тут не обійшлося, адже представники сильної статі більш схильні до облисіння в силу особливостей свого організму. Справа в тому, що велика кількість андрогенів і тестостерона (чоловічих гормонів) може привести до алопеції навіть у віці 18 років.

Не можна скидати з рахунків і той факт, що чоловіки зовсім не дбають про своє волосся, мало стежать за загальним станом здоров'я, часто їдять шкідливі продукти і багато курять. Додамо сюди важка фізична праця, радіоактивне опромінення і шкідливе виробництво ... Картина складається не з приємних, але в ваших руках її змінити.

Якщо втрата пасом стала викликати у вас занепокоєння, не втрачайте дорогоцінний час, а зверніться до лікарні, встановіть точну причину випадання волосся і почніть відповідне лікування.

Залиште Свій Коментар