Огляд протигрибкових шампунів від лупи і позбавляючи

Протигрибковий шампунь для волосся - лікарський препарат і не годиться для постійного використання. У його склад включені досить сильнодіючі засоби, які на здорове волосся і шкіру можуть чинити негативний вплив.

Грибок шкіри голови

На сьогодні розрізняють близько 1,5 млн різних грибків, з яких для людини небезпечними є близько 500 видів. Найчастіше лікарю доводиться стикатися з пліснявими і дріжджоподібними грибками. Деякі з них є частиною умовно несприятливому мікрофлори і постійно мешкають в шкірі людини і активуються при відповідних обставинах.

Як правило, при ураженні волосистої частини голови збудниками є мікроспорія або трихофітія. Себорейний дерматит, якій теж відноситься до цієї категорії недуг, обумовлений діяльністю стафілококів, хоча провокатором виступає грибок Malassezia furfur.

 • погіршується і дуже помітно загальний стан локонів. Пасма втрачають блиск, стають сухими, ламкими, набувають тьмяний сіруватий відтінок;
 • шкіра на голові сильно лущиться, з'являються окремі овальної форми ділянки з сильним лущенням;
 • на таких ділянках волосся обламується, а не випадає, відповідно, новим не замінюється. В результаті з'являються лисини з обламаними короткими волосками. При себореї спостерігається рясна лупа;
 • при тяжкому перебігу недуги по межах лисини з'являються дрібні бульбашки, скоринки. Плями збільшуються в розмірах, спостерігається свербіж, як правило, дуже сильний;
 • для стригучого позбавляючи характерно поява гнійників.

Необхідна диференціальна діагностика захворювання. Справа в тому, що різні збудники вимагають застосування відповідних різних препаратів, тобто, поки не встановлена ​​природа грибка, лікування починати немає сенсу.

Склад лікувальних шампунів

Для лікування хвороби, а це саме хвороба, причому інфекційна, застосовують як зовнішні засоби, так і препарати внутрішнього споживання. Останні, втім, з'являються в курсі терапії тільки при важкому перебігу недуги та в тому випадку, коли вражена і гладка шкіра - при деяких формах себорейного дерматиту.

Як засіб для зовнішнього споживання проти грибка використовують спеціальні лікарські склади і - набагато частіше, шампуні.Форма і мета призначення останніх дуже зручні для досягнення терапевтичних цілей.

 • Такий шампунь, крім миючих добавок, включає певні сильнодіючі компоненти. Головним з них в більшості випадків є кетоконазол. Концентрація в різних складах варіюється від 1 до 2%. Шампуні з кетоконазолом забороняється використовувати при лікуванні дітей менше 12 років через ризик формування алергії.
 • Не менш поширений циклопірокс. Речовина проникає у верхні шари шкіри, де в основному грибок і розмножується, і призупиняє зростання і поширення суперечка. Діяти циклопірокс починає буквально через 3 хвилини після нанесення.

Крім того, шампуні включають речовини, що виконують роль антисептика. Особливо це важливо при ураженні себореєю. Недуга розвивається на тлі надмірної активності сальних залоз, причому шкірне сало в цьому випадку втрачає свої антибактеріальні властивості і не вбиває бактерії, навпаки, служить середовищем для їх розмноження. Антисептичні речовини не дозволяють хвороботворної мікрофлори розмножуватися.

 • пиритион цинку - ефективний при лупи, псоріазі, себореї.Володіє не тільки антисептичними, а й антимікотичними властивостями;
 • сульфід селену - має виражену цитостатичну дію;
 • медичний дьоготь - найефективніший природний антисептик.

У наступному відео Ви зможете ознайомитися з оглядом найпопулярніших марок лечебнх шампунів:

Рада трихолога! 10 порад, які допоможуть позбутися від лупи і свербіння голови

Шампуні з протигрибковим дією

Препарат такого роду призначає лікар. Як уже згадувалося, захворювання викликаються різними видами грибка і не має сенсу використовувати засіб проти трихофітії, якщо ураження тіла викликані, наприклад, себорейний дерматит.

Найбільш ефективними вважаються шампуні на основі кетоконазолу, так як останній має широкий спектр дії. До найбільш відомих варіантів цієї категорії відносять такі препарати.

 • «Мікозорал» - великий плюс цього варіанту в тому, що при своїй ефективності він є чи не найбільш доступному за ціною в своїй лінійці. Діючою речовиною являє кетоконазол, також до складу входять антисептики. Шампунь усуває свербіння, лущення, значно зменшує кількість лупи, так як знищує і перешкоджає розмноженню грибка.Крім того, Мікозорал володіє і антисептичними властивостями, нормалізує виділення шкірного сала і компенсує відсутність у нього антибактеріального ефекту.

Мікозорал має дуже густу консистенцію, так що витрачається дуже економно. Колір рідини яскраво-оранжевий, упаковка фірмова. Застосовувати його рекомендується 2-3 рази на тиждень. Курс для людей старше 15 років, як правило, становить місяць, однак може бути продовжений. Вартість Мікозорал - від 288 р.

 • «Нізорал» - червонувато-оранжева рідина з густою в'язкою консистенцією. Має специфічний запах, який швидко вивітрюється під час висушування волосся. «Нізорал» знищує грибки і суперечки і перешкоджає розмноженню хвороботворної мікрофлори. Як правило, вдається позбутися і від лупи, і від лущення, і від гнійних кірочок.

«Нізорал» дієвий не тільки від грибка, але і від лишаю. В останньому випадку шампунем потрібно користуватися кожен день протягом 5 днів, а потім мити голову через день до повного знищення слідів недуги. При інших захворюваннях складу використовують 2 рази на тиждень. Курс, як правило, становить 1 місяць. Не можна використовувати шампунь під час вагітності: кетоконазол частково всмоктується в кров. Ціна флакона об'ємом в 60 мл становить 678 р, об'ємом в 120 мл - 875 р.

 • «Себозол-кетоконазол», як і інші діючі компоненти знаходиться в невеликій концентрації. Така особливість робить шампунь безпечнішим: його можна застосовувати і під час вагітності, і при годуванні, і для лікування дітей старше 1 року. «Себозол» досить ефективний і більш доступний за ціною - від 145 р.

 • «Кето плюс» - включає до складу і кетоконазол, і пиритион цинку. Перший знищує грибок, другий нормалізує діяльність сальних залоз і виконує роль антисептичний засіб. Шампунь успішно пригнічує діяльність грибка і перешкоджає поширенню спор. Препарат допускається використовувати в якості профілактики при появі щедрою лупи.

Як лікувальний засіб від грибка «Кето плюс» використовується двічі в тиждень не менше місяця. Ціна флакона об'ємом в 60 мл становить 532 р, об'ємом в 150 мл - 710 р.

 • «Незо-фарм» - надає комплексну дію: знищує грибок, спори, пригнічує надмірну активність сальних залоз. «Незо-фарм» має в'язку консистенцію, економно витрачається. Специфічний сильний запах на волоссі не залишається. Дозволяється використовувати препарат по час вагітності та годування, якщо пацієнт не має високу чутливість до будь-якого з компонентів.Допускається застосування «Незо-фарм» під час вагітності, так як концентрація кетоконазолу тут невелика. Орієнтовна вартість - 250 р.

 • «Фітовал» - в якості активного компонента містить іхтіол і пиритион цинку. Препарат дієвий як проти свербіння і лущення, викликаних грибком, так і проти лупи і роздратування, що з'являються в результаті алергічних реакцій. «Фітовал» забороняється застосовувати дітям молодше 15 років. Вартість 100 мл продукту - від 434 р.

Відгуки

Шампуні з антигрибковим дією є лікарським засобом і як будь-яке ліки мають чітко встановлений термін вживання і обмеження. При їх порушенні, а також при високій чутливості до якогось компоненту лупа, подразнення і свербіж не тільки не зменшуються, але і збільшуються. При такій реакції необхідно шукати альтернативний засіб.

Однак в цілому відгуки про шампунях вказують на достатню ефективність складу.

Протигрибковий спеціальний шампунь для волосся - лікарський препарат, призначений для лікування шкірних захворювань, викликаних певним видом грибка. Незважаючи на форму, це саме ліки і не може використовуватися кожен день і без призначення лікаря.

Залиште Свій Коментар