Засоби для розгладження волосся: косметичні і народні

Волосся бувають різними: кучерявим, кучерявими, прямими, кошлатими і так далі. Але якими б вони не були, настає момент, коли їх власниця хоче змінити імідж і володіти рівними гладкими сяючими пасмами. Для цього і існує засіб для випрямлення волосся.

методи випрямлення

Строго кажучи, результат, який жадають отримати красуні, не зовсім відповідають епітету прямі. Останні можуть бути і тьмяним, і сухими, і січеться. Потрібно саме рівний гладенький волосся, тобто, під випрямленням мається на увазі ще й певний відхід або хоча б відсутність шкоди.

Розрізняють 3 групи методів:

 • інструментальні - для вирівнювання застосовують спеціальні інструменти: прасування та плойки в основному. Можна домогтися успіху і за допомогою звичайного фена і гребінця, хоча такий спосіб вимагає великого досвіду. Волос при цьому піддається термічній обробці, що не зовсім безпечно;
 • процедурні - кератіновие випрямлення кучерів, наприклад. В цьому випадку відбувається певна хімічна реакція, завдяки якій порушуються деякі зв'язку в структурі і волосяний стрижень втрачає форму.Деякі з них досить агресивні, деякі навіть рекомендуються для захисту при занадто тендітних пасмах;
 • вирівнюють кошти - бальзами, гелі для укладання, сироватки, спеціальні маски і так далі. Принцип дії зазвичай такий: речовина обволікає волосок по довжині, утворюючи плівку. А, так як ця плівка має великий для нього вагу, він під додаткової вагою вирівнюється.

У домашніх умовах можна успішно використовувати як народні, так і професійні засоби за винятком процедурних.

інструментальні методи

Дія інструментів засноване на термічній обробці. При досить високій температурі волосяний стрижень втрачає жорсткість і стає куди більш слухняним і еластичним. Якщо в такому "розслабленому" стані йому надати іншу форму, деякий час волосся буде її утримувати.

Залежно від характеру пасом - тонкі, сухі, жорсткі, температура розгладження повинна бути різною. У будь-якому випадку перевага повинна віддаватися приладу, здатного працювати в різних температурних режимах. Якщо це неможливо, необхідно вибирати інструмент, що відповідає своєму типу шевелюри.

За будовою вага прилади діляться на 3 основні групи.

 • Праску - класичний варіант. Являє собою дві металеві пластини, між якими міститься пасмо. На пластини подається струм, вони нагріваються, а волосся під дією температури стає більш слухняним. Праскою повільно проводять під довжині локона і отримують рівну гладку пасмо.

Плюс такого рішення - універсальність і доступність. І для тонких, і для самих жорстких кучерів можна підібрати відповідний інструмент. Працювати їм може як професіонал, так і любитель. Вартість моделей коливається в дуже широких межах. Мінус - волосся заряджається електрикою і при частому використанні прасування сильно висихає. Перший недолік можна виправити, якщо придбати інструмент з керамічним покриттям, другий недолік, на жаль, є недоліком самого методу.

 • Плойка - в першу чергу, призначена для завивки, однак і для випрямлення в домашніх умовах цілком підходить. Принцип дії той же: пасмо утримується в затиску і потім плойка рухається по довжині. Цей здатний годиться для вирівнювання жорстких волосся, так як такий вплив слабкіше, а при збільшенні температури легко перепалити локони.
 • Фен - розгладжує вплив робить тільки гаряче повітря. Для процедури пасма підхоплюють гребінцем і повільно розчісують, направляючи на неї потік гарячого повітря. Після випрямлення необхідно обробити шевелюру холодним повітрям.

Знову-таки, цей метод безсилий при товстих жорстких волоссі. Тонкі і м'які цілком можна вирівняти. У порівнянні з праскою або плойкою дію фена набагато безпечніше.

процедурні методи

Основна відмінність салонної процедури полягає в стійкості результату. Якщо звичайне випрямлення за допомогою прасування забезпечує ефект прямого волосся на 1 день, максимум до першого миття, то після застосування професійних засобів і технологій результат утримується до 1 до декількох місяців.

 • Кератинове вирівнювання - косметичні процедури такого роду об'єднують в собі механічне та хімічний вплив. В цьому випадку пасма після ретельної глибокого очищення, яка сама по собі робить волосся більш м'яким, обробляють спеціальним складом, що містить велику кількість кератинів. Таке "перенасичення" робить волосся м'яким і слухняним. Засіб наносять на невелику відстань від кореня, інакше прямі локони втратять об'ємність, і потім висушують феном і витягають праскою при температурі в 230 С.

При такому сильному нагріванні кератин, що вбрався в кутикулу, згортається, і фіксує надану волосу форму. Пасма стають дуже гладкими, рівними, так як кератин, крім усього іншого, заповнює нерівності. Результат в залежності від жорсткості волоса і досвіду майстра утримується від 1 до 5 місяців.

 • Бразильське вирівнювання - по суті, процедура така ж, проте кератиновий склад збагачений екстрактами бразильських трав і різними маслами. Такий склад забезпечує не тільки вирівнювання, а й харчування, і зволоження шевелюри. Ефективність його зростає при повторенні процедури. В середньому результат утримується від 3 до 6 місяців.
 • Японське - випрямляють кошти в цьому випадку використовуються самі сильнодіючі. Основний склад збагачений протеїнами і вітамінами, так що на здоров'я локонів процедура не тільки не позначається, але і забезпечує гладкість і блиск. Технологія, в принципі, використовується та ж сама, але, завдяки численним спеціальним компонентам, результативність японського методу помітно вище - не менше 2 років.

Процедура тривала - до 8 годин, в залежності від типу пасом. Однак ця технологія гарантує випрямлення найупертіших завитків.

 • Хімічне - заснований на застосуванні гідроксиду натрію або тиогликолят амонію. При обробці шевелюри кошти частково руйнують кутикулу. Проникають в корковий шар і роблять його більш пухким. Відповідно, волосся випрямляється, але стає більш ламким і сухим і потребує додаткового догляду. Гідроокис натрію агресивніше, але і результат утримується довше.
 • Біоламінірованіе - процедура складається з декількох етапів: спочатку шевелюра миється спеціальним шампунем для ламінування, потім на пасма наносять крем. При цьому кучері обробляють потоком гарячого повітря не менше 20 хвилин. Крем змивають, наносять кондиціонер, який утримується ще 10 хвилин, а завершує процедуру зволожуюча маска. Суть біоламінування зводиться до створення навколо кожного волоска паропроницаемой плівки. Вона не заважає проходженню кисню або води, але при цьому розгладжують кутикулу і випрямляють завитки.

Розгладжує дію ламінування не тільки тривалий - до 4-5 місяців, а й безпечно. Більш того, плівка служить хорошим захистом для ослаблених пасом.

хімічні методи

До таких варто віднести всі варіанти, як народні, так і професійні, де ефективність процедури грунтується на дії хімічних речовин.Причому "хімія" такого роду може бути самої нейтральної та безпечної - желатинова маска, наприклад.

професійні засоби

Хімічний вплив масок, кремів і лосьйонів досить умовне, але цілком ефективне. Найчастіше воно засноване на впровадженні речовин в кутикулу з метою, з одного боку, домогтися високої гладкості волосся, а з іншого - погіршити його і змусити випрямитися під власною вагою.

Більшість виробників косметичних засобів для волосся, звичайно, випускають і такого роду засоби. Найкраще серед них вибрати складно, все залежить від стану локонів, ступеня кучерявості і навіть кольору. До найбільш відомих можна віднести наступні.

 • Moroccanoil - ізраїльська компанія, яка випускає цілу лінійку продуктів для вирівнювання: шампунь, маску, кондиціонер і навіть не змивається лосьйон. До складу їх входить комплекс амінокислот - AminoRenew, який забезпечує блиск і м'якість пасом на 72 години. Вартість різних засобів коливається від 2420 до 3200 р.
 • Sleek Smoother Straightening Treatment від Londa Professional - маска для кучерів. У складі її масло авокадо і зародків пшениці. Вони не створюють відчуття липкості, але в той же час змушують волосся вирівнятися.Крім того, масла прекрасно утримує вологу. Ціна маски - 1292 р.
 • Enrich від Wella Professionals - крем, що містить протеїни шовку. Наноситься крем на всю довжину пасом перед укладанням, ефект утримується близько доби. Вартість цілком доступна - 685 р.
 • Taming Elixir від Sebastian Professional - сироватка, яка використовується перед укладанням, зокрема, перед використанням прасування. Крім того, що вона забезпечує м'якість пасом і робить їх більш слухняними, сироватка володіє термозахисними властивостями. Варто сироватка 1 791 р.
 • Paul Mitchel - включає шампунь, кондиціонер, маски, бальзами та інші засоби для випрямлення. Використовується як при митті голови, так і перед укладанням. Вся продукція лінійки захищає волосся від дії ультрафіолету. Шампуні і кондиціонери коштують від 365 до 675 р.

Домашні маски

Щоб отримати рівні і гладкі пасма, можна скористатися і народними засобами. Рецептів таких досить багато, ефективність деяких дозволяє впоратися з самими неслухняними завитками. Однак на відміну від салонних процедур такі методи тривалого результату не дають.

Досить часто домашні маски і кондиціонери поєднують з інструментальним методом: будинки користуватися феном або плойкою можна з таким же успіхом. Однак при ослаблених і тонких кучерях рекомендується обходитися без прасування.

Більшість рецептів засновані на дії масла або слабкого алкоголю. Масла обтяжують волосся, змушуючи його вирівнятися під власною вагою. Алкоголь, просочує кутикулу і при висиханні надає волоссю велику жорсткість. Іноді обидва засоби комбінують.

 • Масляні маски - використовують реп'яхову, рицинова, і навіть оливкова олія. По суті, це звичайні масляні маски, одночасно доглядають і випрямляють. Рекордсменом по випрямляння вважається масло ши, його використовують африканки, щоб порозумітися з дрібними кучериками.

Європейки частіше використовують інші розгладжують склади: 2 столові ложки касторової олії, 3 чайні ложки реп'яхової змішують, змочують кожне пасмо, не торкаючись шкіри голови. Потім шевелюру загортають теплим рушником і через годину змивають маску теплою водою з шампунем. Процедуру повторюють двічі в тиждень.

 • Користується популярністю ополіскувач на основі яблучного оцту. Для нього змішують чайну ложку оцту, стільки ж спирту, половину столової ложки яблучного соку і столову ложку лимонного соку. Концентрат розводиться в 0,5 л води. Таким складом обполіскують шевелюру після кожного миття.Засіб підходить для світлих локонів, так як лимонний сік володіє відбілюючим ефектом.
 • І яблучний оцет, і спирт, а, вірніше кажучи, коньяк можна використовувати "соло" в якості маски. Рідина наносять на шкіру голови, розчісують пасма і утримують маску 1 годину. Потім змивають теплою водою. Крім гладкості склад додасть шевелюрі блиск і пружність.

Суміш 2 столових ложок яблучного оцту, такої ж кількості мінеральної води і чайної ложки мигдалевого масла - можна оливкової, але ефект буде слабкіше, наносять на пасма і утримують 40 хвилин. Потім змивають.

 • Випрямити кучері можна бальзамом на основі коньяку: рівні частки відвару ромашки і коньяку змішують, тампоном наносять на локони і утримують 30 хвилин.
 • Зовсім простий спосіб - стакан міцного чорного чаю з чайною ложкою цукру. Чай наносять на мокре локони і дають висохнути. І чайна маска, і маска з коньяком більше підходить для темної шевелюри, так як обидва речовини надають волоссю коричневий відтінок.
 • Пиво - засіб, до якого вдаються навіть професійні перукарі. Темним чи світлим пивом в залежності від кольору ретельно просочують трохи вологе волосся і дають висохнути.При цьому пасма постійно розчісують злегка натягуючи. В результаті отримують дуже рівні гладке волосся.

Пиво можна змішати з оливковою олією - півсклянки на 2 столові ложки. Таку маску утримують не менше 45 хвилин, обов'язково утепливши махровим рушником, і змивають теплою водою.

Поради, як безпечно випрямити волосся і зробити їх гладкими в домашніх умовах:

Відгуки

Бажання змінити свій зовнішній вигляд притаманне людині від природи. І народні рецепти, і спеціальні склади від різних виробників цілком це дозволяють. Відгуки про різних засобах можна знайти на будь-якому жіночому форумі.

 • Катерина, 35 років: "Волосся у мене не те щоб кучеряві, а просто неслухняні. Для щоденного укладання використовую звичайний гель або віск. Але коли всерйоз хочу позбутися кучериків, використовую пивну маску: дуже легко зробити, і ефект тривалий. Єдиний недолік: при митті пивом сильно пахне ".
 • Ірина, 43 роки: "Щоб позбутися від кучерявих локонів, використовую засоби від Wella. Крем дуже легкий, пасма не злипаються, жирного блиску немає. Ефекту вистачає на добу, але мені більше і не треба".
 • Марина, 23 роки: "Волос лише трохи в'юнкий, але пухнастий, дуже легкий і швидко плутається.2 рази в тиждень роблю маску з мигдальним маслом, а для щоденного догляду за краще незмивна масло: воно дуже легке, доглядає за локонами, і випрямляє ".
 • Вероніка, 28 років: "Дуже люблю маски від Londa Professional: догляд потрібен і прямим, і кучерявим волоссям. Якщо є час, вдома роблять желатинове ламінування. Звичайно, з бразильським його не порівняти, але ефект тиждень тримається".
 • Світлана, 33 роки: "Пару раз робила біоламінірованіе, щоб зробити волосся ідеально гладкими. Результат утримувався 4 місяці - у мене волосся жорсткий. Також використовую праску з функцією іонізації, а для укладання - склад від Sebastian Professional. Він термозахисний".

Засіб для випрямлення і вирівнювання волосся може бути дуже різним. Зробити локони гладкими і слухняними, можна і за допомогою інструментів, і використовуючи косметичні засоби різного роду, і вдавшись до салонним процедурам.

Залиште Свій Коментар