Мелірування: освітлення пасм на темному волоссі

Світлі пасма на темному волоссі давно стали трендом в світі моди. Мелірування, а саме так називається фарбування пасмами, вже багато років не поступається своїми позиціями, а лише модифікується, знаходячи нові форми і кольору.

Все про мелірованії

Як вже говорилося вище, подібне фарбування являє собою змін кольору окремих пасом. При успішному виконанні процедури зачіска виглядає гармонійно і цікаво. Але це не всі переваги подібного способу забарвлення, ось ще деякі плюси:

 1. Техніка відмінно підходить тим, хто не готовий кардинально міняти колір.
 2. Легко повернути натуральний колір волосся.
 3. Без серйозного фарбування шевелюра набуває більш "живий" вид.
 4. Чи не доведеться турбуватися про зіпсовані волоссі.
 5. Візуально мелірування надає зачісці об'єм і блиск.
 6. Вигідно підкреслює шкіру обличчя.
 7. Не потребує постійного оновлення, підфарбовувати пасма можна раз в три місяці.
 8. Дуже добре підходить жінкам будь-якого віку.

Недоліки у такого способу зміни кольору складно виділити, проте потрібно підкреслити, що це все ж вплив на волосся хімічними препаратами, а значить, їх структура може псуватися.Саме тому не варто забувати про постійного догляду. Також варто звернути увагу, що в залежності від типу мелірування, воно може віднімати досить багато часу. Саме про видах і варто поговорити докладніше.

Техніки освітлення пасм

Так як розглянутий спосіб фарбування вже давно застосовується всіма стилістами світу, він набрав чималу кількість різновидів. Деякі з них вже стали класикою, інші з'явилися зовсім недавно, проте в залежності від способу нанесення фарби, довжини і кольору волосся можна виділити наступні типи.

класичне

Це один з найперших методів мелірування, який представляє собою освітлення локонів по всьому об'єму волосся. При цьому ширина і колір пасом можуть змінюватися, але потрібно мати на увазі, що чим більш плавним буде колірний перехід і чим тонше буде пасмо, тим природніше будуть виглядати волосся.

До речі, варто відзначити, що з'явилося мелірування випадково. У знаменитої актриси Бріджит Бардо вигоріла чубчик, і її стиліст Жак Діссанж був змушений підфарбовувати волосся окремими пасмами.

зональний

Виходячи з назви зрозуміло, що така техніка передбачає часткове фарбування пасом.На сьогоднішній день виділяють асиметричне мелірування, яке відмінно виглядає на стрижці каре, прикореневе, відповідне при відросло коріння, авангардне мелірування, що робляться тільки на нижній частині волосся. Можна виділити і інші різновиди, адже форм подібної зачіски дуже багато.

Традиційне і зворотне

Якщо з традиційним все зрозуміло, це фарбування пасом в світлі тони, то зі зворотним справи йдуть навпаки. Мелірування на світле волосся темними пасмами з'явилося пізніше, але також стало дуже популярним. Подібне сплетіння відтінків виглядає дуже виграшно і цікаво.

Також кількість тонів, на яке може змінюватися колір, впливає на тип фарбування. Воно може бути звичайним або щадним. У першому випадку число тонів не обмежена, а в другому випадках превалюють природність, тому колір пасом може відрізнятися від основної гами не більше, ніж на три тони.

Серед усього різноманіття колірних і формених рішень можна виділити декілька найпопулярніших технік.

 • Брондірованіе - фарбування пасом в різні кольори в рамках природної палітри. Така багатоспектральну робить зачіску живий, що грає, переливається.Ще одним плюсом є те, що застосовувати цю методику можна на волоссі будь-якого кольору.

 • Мажімеш - один з найбільш дбайливих способів фарбування, так як виконується фарбою на восковій основі, у складі якої немає аміаку. За допомогою такої крем - фарби можна надати локонам золотисті, горіхові або перлинні відтінки. Однак подібний спосіб мало підходить темним волоссям.

 • Венеціанське мелірування нагадує техніку Шатушь, воно імітує природне вигоряння волосся, тут використовується широка палітра фарб, тому ця техніка підходить більшості дівчат.

 • Американське мелірування передбачає зміну кольору локонів в осінній гамі: руді, коричневі, золотисті кольори. Таке колорування відмінно підходить дівчатам з темним кольором волосся.

 • Екстравагантне фарбування передбачає використання різних кольорів, крім світлих пасм на темному волоссі можна зробити різнокольорові локони: зелені або сині. Тут все обмежується тільки вашою сміливістю і фантазією.

Коли ви дізналися про все різноманіття типів подібного фарбування, варто поговорити про те, як зробити його.

У наступному відео Ви зможете ознайомитися з технікою венеціанського мелірування на темне волосся:

Мелірування своїми руками

Зробити світлі пасма самостійно нескладно, однак необхідно мати мінімальні навички. Дуже багато що залежить і від того, який спосіб фарбування ви оберете. На сьогоднішній день можна виділити наступні:

 • Каучукова шапочка, це найбільш класичний спосіб, однак більшість фахівців вважають його трохи застарілим. На волосся натягується шапочка з великою кількістю дірочок, в яку протягується пасма, саме вони і фарбуються. Цей метод зручний для коротких стрижок, проте зовсім не підходить для волосся нижче плечей.

 • Довге волосся переважно фарбують з використанням фольги, такий спосіб дозволяє максимально добре фарбувати велику довжину.

 • Один з найпростіших і універсальних способів - це використання гребінця для нанесення фарби. Необхідно взяти інструмент з рідкісними зубчиками, змастити його фарбою, а потім добре прочесати локони по всій довжині або на обраному ділянці.

 • Для кучерявих кучерявого волосся підходить техніка нанесення руками. До речі, тут теж можна виділити дві методики: "іній" і "глазурування". У першому випадку колір наноситься так, щоб підкреслювати природні переливи волосся при русі, у другому освітлюються кінчики, щоб "оживити" зачіску.

Але тепер перейдемо безпосередньо до етапів фарбування, які безпосередньо будуть залежати від обраного вами методу.

Мелірування, як в салоні

У салонах професіонали своєї справи найчастіше використовують спосіб з фольгою, так як він зручний і ефективний. Саме тому в першу чергу розглянемо його.

Отже, вам знадобляться:

 • Захисні рукавички.
 • Великий рушник, накидка або будь-який відріз тканини, який може захистити одяг.
 • Затискачі.
 • Баночка під фарбу.
 • Пензлик (її можна поміняти на губку або звичайну зубну щітку).
 • Класичний гребінець і гребінець з довгою тонкою ручкою для витягування пасом.
 • Фольга, тут ви можете використовувати звичну побутову фольгу або купити вже отмеренную алюмінієву стрічку в магазинах для професіоналів.
 • Склад для освітлення - основний предмет для мелірування. Він являє собою мікс з окислювача і порошкоподібної маси. На необхідний відсоток окислювача впливає колір і стан волосся. Для слабкої шевелюри підійде 4% розчин, 6-8% складу створений для світлих або світло - русявого волосся, а темноволосим дівчатам не обійтися без 10-12% окислювача.

Тепер всі наявні інструменти необхідно підготувати.Фольга нарізається на стрічки з шириною 7-10 см, довжина при цьому повинні бути трохи більше довжини волосся. Далі важливо розвести суміш для освітлення у відповідність до вказівок інструкції, надягаємо захисну накидку або рушник на плечі. Якщо у вас є асистент, який зможе допомогти вам з фарбуванням задніх пасом, то вам пощастило, якщо немає, то обладнайте своє робоче між дзеркалами. Коли все необхідне підготовлено, переступаємо до самої процедури.

 • Розділіть весь обсяг волосся на зони, найзручніше виділяти невеликі частини, наприклад по дві зони з кожного боку і дві зони на потилиці. Чубчик також краще вважати окремою ділянкою. Кожну зону закріпіть шпилькою. Краще починати фарбувати волосся з нижніх прядок потиличної зони, поступово просуваючись вгору.
 • Використовуючи спеціальний гребінець, відокремте першу пасмо із загального обсягу. З неї необхідно вибрати кілька однакових тонких пасом. Тепер покладіть під них фольгу, на якій заздалегідь зроблений загин. Його ширина повинна становити близько 10 мм, стрічка розташовується так, щоб загин знаходився біля коріння.

 • Тепер пензликом або іншим підготовленим інструментом нанесіть склад на потрібні локони, відступаючи 1 см від коренів. Потім фарбують волосся оберніть фольгою.Рекомендується зробити загини з кожного боку, тоді стрічка буде краще триматися і не дозволить фарбі витекти.
 • З новою пасмом виконайте з нею ту ж процедуру. Так вам необхідно нанести склад по всій голові.
 • На волоссі витримувати освітлювач необхідно від 15 до 45 хвилин. Показник залежить від природного кольору волосся і їх структури. Блондинкам можна обійтися мінімальним часом, а ось темноволосим дівчатам з густою шевелюрою доведеться почекати більше півгодини.

 • Після завершення відведеного часу обережно зніміть фольгу і ретельно промийте волосся теплою водою, краще скористатися доглядають бальзамом.

Кілька корисних порад

Перш ніж змивати склад, перевірте ступінь фарбування на одній з прядок, акуратно розпакувати фольгу. Якщо бажаний результат, ще не досягнуто, то час витримки барвника можна збільшити. Однак максимальний період не повинен перевищувати 45 хвилин.

Часто трапляється так, що волосся на різних ділянках голови піддаються освітленню з різною швидкістю. Якщо така проблема настигла і вас, то прискорити процес можна за допомогою звичайного фена. Струмінь теплого повітря прискорить процес.

Тепер саме час поговорити про класичному способі мелірування.

Класичний спосіб мелірування

Шапочка - дуже відомий і, мабуть, найпростіший для самостійного фарбування спосіб. З інструментарію вам знадобиться той же перелік, що і в першому випадку, тільки замість фольги ви будете використовувати спеціальний головний убір і гачок.

Треба сказати, що подібна методика проста для самостійного виконання, однак вона не підійде дівчатам, у яких волосся довше, ніж 20 см.

 • Після того, як ви приберете все волосся під шапочку, гачком простягніть пасма назовні. Якщо ви використовуєте вже готовий головний убір, то годі й протягувати волосся в кожен отвір, для легко фарбування буде досить використовувати кожен третій отвір, для середнього - кожен другий.
 • Підготовлений заздалегідь склад рівномірно розподіліть по волоссю. Щоб уникнути затікання освітлювача під шапочку, робіть відступ від коренів 10 мм.
 • Час очікування може змінюватися в залежності від початкового кольору волосся і необхідного відтінку, воно може становити від 15 до 45 хвилин.
 • Тепер змийте фарбу, залишивши убір на голові.
 • Потім зніміть головний убір і промийте волосся з шампунем ще раз. Далі необхідно дати волоссю висохнути без використання фена.

Якщо вам хотілося б не просто освітлити волосся, а додати їм цікавого відтінку, наприклад з медової гами, то можна скористатися відтіночним бальзамом, він відмінно ляже на знебарвлені локони. Це, до речі, допоможе приховати жовтизну, яка завжди з'являється на блондинисті волоссі.

Не варто забувати, що яким би дбайливим фарбуванням не була мелірування - це все-таки хімічний вплив на локони. Тому після процедури варто піклуватися про волосся, користуватися спеціальними шампунями, зволожуючими масками або бальзамами. Можна скористатися народними рецептами і доглядати за волоссям за допомогою підручних засобів.

Повторну процедуру можна робити тільки після закінчення 6 тижнів. Іноді трапляється так, що вийшов колір вас не влаштовує, і ви хочете заново зробити світлі пасма на темне волосся. Тоді варто пам'ятати, що використовуючи освітлювач раніше, ніж через 10 днів, ви ризикуєте сильно зіпсувати волосся.

Тепер ви знаєте про найпопулярніші видах і техніках мелірування, у вас під рукою завжди є інтернет, де ви можете подивитися фото з різними варіантами фарбування.Якщо ж ви освоїте всі рекомендації, то без зусиль зможете робити модну зачіску у себе вдома самостійно.

Залиште Свій Коментар