Чи можна мамі, що годує робити татуаж брів

Татуаж брів - це можливість заощадити час і зусилля, які доводиться щодня витрачати на корекцію брів за допомогою олівця. Від нестачі часу на щоденний макіяж найчастіше страждають молоді мами, у яких не вистачає часу навіть на повноцінний сон. Здавалося б, саме в даному випадку татуаж брів - ідеальний вихід, що дозволяє вирівняти лінію брів або надати бровам необхідну ширину за допомогою 1-2 походів в салон. Однак оскільки для деяких косметичних процедур лактація є протипоказанням до їх проведення, багатьох жінок хвилює питання, чи можливий татуаж брів при грудному вигодовуванні? Однозначної відповіді на це питання в даний час не існує, тому рішення жінці доводиться приймати самостійно, враховуючи можливий ризик.

Татуаж і його особливості

Татуаж - це процедура введення спеціальних пігментів в верхні шари шкіри, яка відрізняється від татуювання складом пігментів і глибиною їх проникнення в підшкірні шари.

 1. Барвники завдяки підшкірному розташуванню стійко переносять зовнішні впливи і зберігаються тривалий період (кілька років).
 2. До складу фарбувальних пігментів входять переважно рослинні компоненти, які з плином часу вимиваються з організму, майже не залишаючи слідів.
 3. Глибина проникнення голки становить всього 0,5 -1 мм, тому це не "малюнок назавжди", це саме стійкий макіяж, який з часом знебарвиться.

На бровах виконаний професіоналом високого класу татуаж (перманентний макіяж) зберігається від 6 місяців до 2-х років (на стійкість впливають індивідуальні особливості організму).

Сумісність грудного вигодовування і татуажу

До перманентного макіяжу при грудному вигодовуванні медики ставляться по-різному, але оскільки однозначних даних про шкоду процедури для матері або дитини немає, татуаж відносять до відносних протипоказань.

 1. Фарбувальний пігмент в мінімальній кількості може з потоком крові потрапити в грудне молоко, а вплив навіть мікроскопічної дози таких пігментів на дитину вивчено недостатньо.
 2. Процедура татуажу брів вважається безболісною, тому при високому больовому порозі клієнтки анестезія може не застосовуватися. Відчуття під час проведення процедури у більшості жінок не перевищують дискомфорт, який виникає при вищипуванні брів.Однак важливо враховувати, що при годуванні грудьми співвідношення гормонів в організмі змінюється, і, відповідно, змінюється больовий поріг. В результаті жінці потрібно місцева анестезія при проведенні татуажу, яка не гарантує відсутність больових відчуттів. Крім того, до складу застосовуваних для анестезії препаратів входить лідокаїн. Цей анестетик місцевої дії, який впливає на роботу серця і потрапляє в грудне молоко, у жінок, що годують не застосовується (при необхідності місцевого знеболювання використовуються Ультракаїн і Дикаїн).
 3. Зміни гормонального фону при грудному вигодовуванні впливають на кількість натурального пігменту у волоссі і можуть вплинути на чужорідний пігмент фарбувального кошти. В результаті такого впливу пігмент може або взагалі не зберегтися, або дуже швидко втратити колір, або надати бровам інший відтінок.

Серед причин, за якими слід відмовитися від татуажу годуючим матерям, часто вказується припинення лактації через випробуваної болю. Сильні больові відчуття дійсно впливають на синтез пролактину, але при годуванні на вимогу татуаж не призведе до повного припинення лактації.

Татуаж, алергія і небезпека інфікування

Алергічна реакція після татуажу - явище рідкісне, але можливе. Алергія може розвинутися на будь-які компоненти барвника, і навіть при використанні самих якісних натуральних барвників можлива індивідуальна реакція гіперчутливості.

 • Виробляється при алергії гістамін може потрапляти в грудне молоко, але на дитину він ніяк не вплине. Однак боротися з алергією буде не так просто - не всі антиалергічні препарати дозволено використовувати мамі, що годує, а з дозволених антигістамінних препаратів не все однаково ефективні. При грудному вигодовуванні дитини до року дозволено використовувати препарати, рекомендовані для лікування алергії дітей цього віку.
 • Існує потенційний ризик розвитку алергії у дитини.
 • Алергія може супроводжуватися погіршенням загального самопочуття (слабкістю, запамороченням, нудотою, кон'юнктивітом), а це впливає на лактацію.

Важливо відзначити, що з усіх видів татуажу найрідше спостерігається алергія після перманентного макіяжу брів.

Зберігається і небезпека інфікування, яка існує при будь-якому пошкодженні шкіри.В першу чергу ризик інфікування пов'язаний з недостатньо добре стерилізованим інструментом. Оскільки таким шляхом передається не тільки ВІЛ, але й не менш грізні захворювання (гепатити В і С та ін.), Важливо вибирати хороший салон і перевіреного майстра.

Занести інфекцію можна і при недостатньо якісному догляді за бровами після процедури (отдіранія кірочок, не оброблена місцевими антисептиками поверхню в місці втручання).

У наступному відео Ви дізнаєтеся, чи можна робити татуаж брів при грудному вигодовуванні:

Який вид татуажу краще вибирати годуючим жінкам

Якщо питання про те, чи можна робити татуаж, все-таки вирішено позитивно, важливо вибрати найбільш підходящу для цього випадку техніку.

 • Шотірованіе. Отриманий результат нагадує ефект підфарбовування олівцем або тінями. Зазвичай використовується при необхідності змінити відстань між бровами, витягнути брову або опустити її кінчик. Виглядають брови після процедури яскраво, але якщо майстер створює перехід від темної середини до більш світлого краю, вони виглядають природно.

 • Тіньовий нанесення пігменту, при якому брову затемнюється тільки в певному місці.

 • М'яка растушевка. Барвник вводиться між волосками, завдяки чому створюється загальний фон, візуально надає бровам густоту і зберігає їх природність.

 • "Волосок до волоска" (промальовування). За допомогою спеціальної машинки промальовувалися відсутні волоски, тому брови виглядають максимально природно. При використанні європейської техніки послідовно промальовувалися йдуть один за одним волоски (кут нахилу змінюється в залежності від лінії зростання волосків). Східна техніка має на увазі нанесення штрихів різної довжини і відтінків під різним нахилом (при використанні даного способу немає необхідності в корекції).

Так як метод промальовування (особливо східна техніка) більш трудомісткий і травматичний, під час грудного вигодовування бажано робити татуаж за допомогою тіньової техніки.

Як підготуватися до татуажу

Ризик розвитку ускладнень при татуаже брів мінімальний, проте годуючим жінкам слід бути більш уважними при виборі фахівця. Для цього слід:

 • Чи не обмежуватися відгуками подруг, а перевірити наявність ліцензії на надання даного виду послуг у обраного майстра.
 • Переглянути портфоліо обраного фахівця, щоб побачити його реальний професійний рівень.
 • Звернути увагу на санітарно-гігієнічний режим салону, уточнити, чи використовуються одноразові голки та ін.
 • Уточнити, які барвники використовуються в обраному салоні, ознайомитися з їх складом і сертифікатами якості.

Так як алергічна реакція розвивається не відразу, майстри треба попередити заздалегідь про грудне вигодовування і протестувати барвник на руці на можливість алергії.

Якщо немає впевненості, що знеболення не знадобитися, слід заздалегідь зцідити молоко для годування малюка, і після процедури пропустити 1-2 годування (замість годування молоко потрібно буде зцідити).

При дотриманні цих правил проведення татуажу брів при грудному вигодовуванні стає безпечною для дитини процедурою. На жаль, передбачити результат татуажу на тлі гормональних змін складно, і про це потрібно пам'ятати, збираючись в косметичний салон.

Залиште Свій Коментар