Татуаж брів під час місячних: аргументи за і проти

Чи можна робити татуаж брів під час місячних? З одного боку, питання здається безглуздим: який зв'язок є між невеликою кровотечею і татуюванням на обличчі? З іншого, вона дійсно є, так як менструація являє собою досить серйозне випробування для організму.

механізм татуажу

Не можна сказати, що шкіра на обличчі малочутлива. Причому це однаковою мірою стосується і губ, і брів і повік. Татуювання - процедура досить болюча, проводиться тільки на тлі знеболювання. При поганій переносимості болю процедура виявляється неможливою.

Суть татуажу така: за допомогою спеціальної машинки для татуажу або голкою неглибоко під шкіру - від 3 до 7 мм, впроваджується фарбувальний пігмент. В глибині шкіри фарба утворює своєрідну капсулу. Таки чином пігмент залишається на ділянці, а не вимивається лімфою і кров'ю, як це відбувається при будь-якому іншому фарбуванні шкіри.

Існує кілька видів татуажу.

 • Волоскові - найбільш важко переноситься процедура. Майстер витатуіровивает малюнок брів - кожен волосок. Робота це копітка і займає багато часу. Незважаючи на анестезію больові відчуття повністю нейтралізувати не можна.

Волоскові татуаж утримується від 6 місяців до 3 років, що залежить від типу шкіри і глибини впровадження фарби.Малюнок через місяць необхідно коригувати.

 • Шотірованіе - малюнок частково складається з тонких штрихів, що імітують волоски і раструшенних, що забезпечують фон. Результат в цілому виглядає як брову, пофарбована тінями і олівцем. Процедура забирає трохи менше часу і не така болюча за рахунок того, що глибина впровадженої фарби тут мінімальна - 3-4 мм.

 • Тіньова технологія - натуральні волоски не видаляються, лише коригується форма брови. Фарба ж ретельно розтушовують, щоб створювати тільки фон. Растушевка утримується найменше: глибина впровадження пігменту невелика.

Чим тонше малюнок, тим вище вимоги, що пред'являються до шкіри. Так, при жирній шкірі татуаж принципово не зберігається більше року, так як рясне виділення жирового мастила і великі пори сприяють швидкому руйнуванню капсули і вимивання фарби. Шкіра, яка втратила еластичність, теж не кращий варіант для татуажу: немає можливості точно регулювати глибину проникнення.

Місячні роблять помітний вплив на стан шкіри, зокрема, на її жирність і еластичність. Так що враховувати фазу менструального циклу при відвідуванні тату-салону необхідно.

вплив місячних

Власне місячні - частина менструального циклу, під час якого відбувається дозрівання яйцеклітини. В цей час в матці формується шар Ендотерм. Якщо за час циклу запліднення не відбулося, цей шар виявляється непотрібним і відторгається. Вимивання шару разом з деякою кількістю крові і становить місячні.

Регулюється цикл за допомогою гормональної системи. Головним з таких гормонів є лютеинизирующий і фолликулостимулирующий. Виробляються вони гіпофізом і в свою чергу впливають на рівень гормонів, що синтезуються яєчниками - естрогену і прогестерону. Кількість гормонів значно змінюється в різні фази циклу.

 • Фолікулярний - перші дні місячних. У цей момент рівень естрогену і прогестерону досягає мінімальних значень. Матка відторгає не знадобиться шар епітелію, в яєчнику дозріває яйцеклітина. Одночасно починає підвищуватися рівень фолікулостимулюючого гормону і досягає максимуму протягом 2 наступних тижнів. У цього момент помітно збільшується вироблення естрогену, яка і забезпечує формування нового шару ендометрія в матці.
 • Овуляторний - вивільнення яйцеклітини на тлі максимального значення лютеїнізуючого гормону, овуляція займає від 16 до 32 годин.
 • Лютеїновий етап - триває близько 2 тижнів. Закривається фолікул, що лопнув, формується жовте тіло, відповідно, підвищується вироблення прогестерону. Чим ближче до початку місячних, тим менша кількість гормонів виділяється. На цьому тлі, як правило, збільшується чутливість шкіри, а больові відчуття здаються сильнішими.

Наступне відео ознайомить Вас з процедурою волосових татуажу брів:

можливі ускладнення

Стан шкіри в чималому ступені визначається роботою гормонів, а під час місячних кількість їх коливається в досить широких межах. Для відмови від процедур в цей період існує ряд серйозних причин.

 • Хвороблива чутливість - на тлі малої кількості естрогену і прогестерону в надлишку виробляються простагландини. Ці речовини стимулюють скорочення матки з тим, щоб остання могла позбутися від шару Ендотерм. Простагландини перевозбуждают чистові рецептори, знижуючи больовий поріг. На цьому тлі будь-болюче відчуття сприймається помітно гостріше.Особливо болючим виявляється татуаж губ. Область брови не настільки чутлива, проте в цей період татуаж бровной дуги може запросто довести до сліз і навіть непритомності.
 • Висипання на шкірі - висипання і прищі в період місячних для більшості жінок є звичайною справою. В фолікулярний період активізується вироблення сальних і потових залоз. Шкіра стає більш жирної, пори швидше закупорюються, що призводить до появи подразнень і прищів, причому найчастіше гнійних. При такому стані шкіри виробляти будь-які косметичні процедури забороняється, інакше і висипання, і роздратування можуть значно посилитися.
 • Імовірність кровотечі - під час місячних знижується згортання крові. Татуаж ж передбачає мікропошкодження судин під час проколу шкіри. Але якщо в інший час циклу ці пошкодження практично не позначаються на стані, то під час місячних навіть настільки незначні травми можуть обернутися кровотечею, і, відповідно, запаленням шкіри.

Крім того, загоєння в цьому випадку відбувається повільніше: скоринка довго не утворюється, великий ризик формування рубців.

 • Зміна кольору - реакція тканин на тлі низького рівня естрогену і прогестерону на пігмент виявляється непередбачуваною. Відтінок змінюється мало, а ось інтенсивність фарбування може виявитися дуже несподіваною: або занадто тьмяною, або надмірно яскравою.
 • Крім того, в цей час підвищується чутливість до алергенів, так як організм виробляє більше гістаміну. Власне, препарат може бути сприйнятий тілом як початок запалення і викликати відповідну реакцію: набряк шкіри, локальне підвищення температури, даний запалення.
 • Дуже часто низький рівень гормонів забезпечує дівчатам і жінкам ще одну неприємну особливість цього періоду - набряки підшкірної клітковини, причому часом у найнесподіваніших місцях. Як правило, надлишок рідини накопичується на животі, стегнах, гомілках, однак і особа не є винятком. Якщо така схильність є, від відвідування салону потрібно рішуче відмовитися: після зникнення набряків малюнок спотвориться і деформується і виправити його в подальшому буде просто неможливо.

Протипоказань для татуажу існує досить багато.Але проаналізувавши причину можна переконатися: більшість з них пов'язані зі станом шкіри і крові, що призводить до прямої залежності від гормонального фону і стану ендокринної системи.

А так як естроген повертається до нормальної концентрації вже через тиждень після початку фолікулярного періоду, довго чекати процедури не потрібно. Не варто через 4-5 днів ставити під загрозу свій зовнішній вигляд.

Відгуки

Відгуки користувачів і думка косметологів і лікарів в цьому питанні збігається практично на 100%. Винятки рідкісні.

Чи можна робити татуаж брів, повік або губ під час місячних? Принципово це можливо, прямим протипоказанням менструація не є. Однак підвищена чутливість і погана згортання крові робить цей період абсолютно невідповідним для перманентного макіяжу.

Залиште Свій Коментар