Голити волосся уві сні: 5 умов сюжету сновидіння, на які слід звернути увагу

Багата шевелюра, довге волосся або густа борода - у всіх народів здавна вважалися ознакою здоров'я, молодості, успішності. Варто згадати бороди російських бояр, коси красунь, щоб не сумніватися в однозначному тлумаченні цього символу сновидінь. Тому бачити уві сні волосся - густі і здоровие- трактувалося позитивним чином.

Втрата ж кольору (сивина), густоти волосся внаслідок старості або хвороби, зі зрозумілих причин, прирівнювалося до несприятливих життєвих перипетій. Варто згадати і злочинців, яким перед стратою голили голову. Тому голити волосся уві сні, стригти або втрачати волосяний покрив іншим чином вважалося поганою ознакою майже у всіх сонниках:

Знаменитий психолог К. Юнг - автор теорії колективного несвідомого - вважав, що символи сновидінь мають однакове значення у всіх народів завдяки давнім походженням цих утворень (архетипів) і успадкованих усіма людьми з "колективної скарбнички".

Гоління волосся: для всіх чи погане сновидіння?

Сновидіння, що належать до релігійної або етнічної групи, в якій довгий час (в масштабах історії) лиса голова вважалася нормою або ознакою високого соціального статусу,можуть бути спокійні - адже для них голити волосся уві сні може означати підвищення статусу або добробуту.

Деякі сучасні сонники вважають, що голитися чоловікові уві сні, в зв'язку з сьогоднішніми уявленнями про презентабельному і успішну людину, означає позитивні зміни.

У будь-якому випадку, перед тлумаченням сну, в якому наснилося гоління і волосся, потрібно уточнити кілька аспектів. А точніше 5:

 1. Релігійну, етнічну приналежність сновидіння - у деяких народів, наприклад, гоління волосся на голові цілком природне явище, обумовлене традиціями і звичаями. Тому голити волосся на голові уві сні для них буде мати інший сенс, ніж для, наприклад, рок-музиканта, для якого довжина волосся важлива для самовираження у творчості і успіху в житті.
 2. Статеву приналежність сновидіння - символічне значення гоління різниться для чоловіків і жінок.
 3. Частина тіла, яка піддається гоління: голова, підборіддя або область декольте.
 4. Хто об'єкт гоління: сам сновидець або інше дійова особа сновидіння: поголити когось уві сні і себе - це два різних значення.
 5. Хто власне голить: людина, якій сниться сон або інше дійова особа сюжету сну.

Крім цих основних характеристик має значення супроводжують сон враження і декорації: пору року, душевний стан сновидіння (емоції при перегляді сновидіння), наявність інших символів (стихій, лібідо та інше).

Якщо голити волосся сниться чоловікові

Для точної розшифровки слід пригадати всі деталі, супутні сюжету. Так, якщо уві сні було темний час доби, неприємне сновидцу пору року (вогка осінь, холодна зима) або загальний стан неспокою, поспіху, сорому, то сенс сну погіршується пропорційно наявності негативних факторів.

Так, якщо ви не хотіли голитися, але хтось змусив, і вам соромно перед колегами, то швидше за все великі неприємності чекають на роботі, в результаті підступів товаришів по службі. Втім, деякі сонники не настільки похмуро трактують ситуації з голінням:

 • Чоловік, що бачить бриючим собі голову, може розшифрувати сон як зміну в житті, що здійснюються власними зусиллями. Так вважала провісниця Ванга - вона розглядала втрату волосся як природний процес дорослішання, переходу до нового життєвого етапу. Волосся означали минуле, з яким слід розлучитися без жалю.
 • У російських сонниках (Цвєтков та ін.) Збрити волосся на голові уві сні означає втрати, найчастіше матеріальні або в області кар'єри. Спостереження гоління сторонньої людини означає, що ви не досягнете планованого підвищення або прибутку.
 • Негативний сенс сну мусульманського сонника: ознака важкої хвороби або ганьби. Однак голити волосся уві сні на голові іншої людини у ісламістів означає хороший знак: придбання суспільного становища, поваги.
 • За сонником Міллера гоління своєї голови означає контроль ситуації в будинку і на службі. Спостереження за іншими трактується як бажання контролю, але неможливість виконання плану внаслідок остраху чи нестачі сил.

Знаючи, що означає сон, потрібно проаналізувати реальну ситуацію на роботі або в родині і внести поправки в поведінку і способи реалізації планів.

голити бороду

У російських сонниках втрата бороди в результаті гоління або стрижки означала втрату матеріальних чи моральних цінностей, втрату поваги. Голений незнайомець означав сварку, яка спричинила серйозні неприємності, помста.

Аналогічно ситуацію трактує мусульманський сонник: голити волосся бороди і вусів - це катастрофа для репутації.

Сучасні сонники більш лояльні до снам про гоління:

 • Якщо сновидец задоволений результатом: шкіра гладенька - то його чекає успіх в кар'єрі і у жінок.
 • У разі поганого гоління (порізи, щетина) сон означає розлад планів, негаразди.
 • Жінка, яка побачила збривав бороду чоловіка, заведе роман, що не схвалюваний близькими або суспільством.

Цікава розшифровка такого сновидіння З. Фрейдом. Він вважає, що гоління бороди символізує безбородих кастратів, говорить про страх імпотенції.

Гоління волосся для жінки

Волосся жінки - символ краси, ніжності. Тому сни, в яких жінці голять волосся, означають втрату частіше не матеріального плану. Зазвичай це розставання з коханим, втрата жіночності, привабливості. Поголити собі волосся для жінки означає ризиковане підприємство, яке погано закінчиться.

Чому не треба боятися поганих снів

Не варто засмучуватися, якщо приснився "поганий сон". Адже завжди можна змінити обставини, варто тільки уважно слухати своє несвідоме "Я", яке сигналить розуму про проблеми на мові символів. Адже не даремно існує прислів'я: "Ранок вечора мудріший". Уві сні людина не просто відпочиває.

Його мозок шукає і знаходить рішення, черпаючи інформацію з глибин підсвідомості, як вважав К. Юнг, або з інформаційного хмари - так думають езотерики. У будь-якому випадку, погане не визначено в цьому житті, тому варто прочитати в сонник значення і зробити кроки, що попереджають неприємність.

Залиште Свій Коментар