6 способів підтяжки брів: від ендоскопії до ліфтингу

Підтяжка шкіри лоба і брів відноситься до виду хірургічної корекції з метою омолодження верхньої третини особи або виправлення зовнішніх недоліків. Основною цільовою групою є люди старше 40 років, оптимальний вік для проведення - від 35 до 60. Процедура включає в себе зміни в м'яких тканинах чола, брів і верхніх повік, спосіб коригування залежить від форми і глибини розрізів. Як і будь-яке інше хірургічне втручання, вона вимагає ретельної підготовки і контролю над станом організму, включаючи післяопераційний період відновлення.

Ліфтинг брів не треба робити, коли у вас все добре

Плюси і мінуси коригування

Таке коригування доцільна при наявності глибоких горизонтальних складок на лобі і переніссі, міжбрівних зморшок, жирових відкладень або відвислих століття, провисаючих або низько розміщених бровах.

Крім усунення цих недоліків виконання підтяжки брів допомагає скорегувати овал і вираз обличчя, причому цей ефект збережеться надовго. До недоліків процедури відносять її складність: досягти потрібного результату можна тільки у професійних хірургів, за умови вибору правильного варіанту втручання.

Причому підтяжка обличчя і брів недостатньо ефективна для приховування вертикальних мімічних складок і в'ялості століття, в цьому випадку знадобиться додаткова коригування - блефаропластика. Консультація лікарів перед прийняттям рішення про пластичну коригування брів обов'язкове.

Консультація у лікаря-це необхідний захід перед зміною зовнішності

Порада: визначити доцільність підтяжки і очікувані зміни в зовнішності можна самостійно. Для цього пальці розміщуються з зовнішньої сторони брови (на третину від кінця) і акуратно піднімають вгору шкіру чола.

Способи коригування чола, брів, скроневої зони за допомогою нитки (мезоніті)

Залежно від ділянки, глибини і форми розрізів розрізняють наступні варіанти хірургічного втручання:

 • Ендоскопічна підтяжка чола і брів - операція під загальним наркозом, під час якої в зоні скронь і лоба робиться 3-4 розрізу довжиною не більше 2 см. За шкірні покриви вводяться міні-камери - ендоскопи, які допомагають лікареві видалити зайві тканини і розсікти напружені складки. Цей варіант оптимальний при наявності горизонтальних зморшок і слабо вираженому провисанні брів.
 • Коронарна (вона ж відкрита) підтяжка або звичайний ліфтинг брів, рекомендується при глибоких зморшках і сильному нависанням шкіри. Суть процедури полягає у видаленні надлишків м'яких тканин (до 2 см), розрізи робляться за лінією росту волосся або на скроневій зоні.

 • Підтяжка з використання ендотінов - впровадження розсмоктуючих ендопротезів в невеликі розрізи, проблемні ділянки фіксуються створюваними волокнами колагену.
 • Підтяжка скроневої зони - усунення в'ялих і дрібних зморшок і підняття зовнішніх куточків брів. Надлишки м'яких тканин видаляються в волосистої скроневої зоні. На жаль, таке коригування не усуває глибокі горизонтальні зморшки на лобі і частіше використовується в комплексі з іншими заходами.
 • Транспальпебрально втручання: фіксація брів або усунення зморшок на переніссі через надрізи в верхньому столітті.
 • Стек гілок ліфтинг - імплантація під шкіру розсмоктуються або не розсмоктуються ниток. Короткочасна (займає не більше півгодини) процедура, що надає погляду виразність.

Процедура ендоскопічної підтяжки брів: ціна за якість

У момент операції хірург використовує спеціальну камеру товщиною в 3-5 м, чітко показує стан внутрішніх тканин, другий інструмент відшаровує шкіру і працює з м'язами.Ендоскопічна підтяжка брів характеризується мінімальним ризиком утворення рубців і коротким реабілітаційним періодом.

Коректовувані ділянки тканин у верхній третині особи підтягуються вгору і чітко фіксуються (в ідеалі за допомогою розсмоктуються пристроїв, що розміщуються під шкірним покривом).

Розрізи для занурення ендоскопів потрібні мінімальні - в межах 1-2 см, вони робляться на прихованих ділянках за лінією росту волосся, як наслідок можливі рубці приховані. Контроль над отслаиванием шкіри за допомогою ендоскопів мінімізує втрати крові, утворення гематом і ризики потрапляння інфекцій.

Така процедура сумісна з іншими варіантами коригування: лифтингом шиї, повік, обличчя

Підготовка і проведення операції: хірургічна блефаропластика

Після прийняття рішення про підтяжки брів і отримання на це дозволу від лікаря починається підготовчий період.

Не менш ніж за місяць до операції необхідно відмовитися від вживання нікотину, алкоголю, будь-які ліки приймаються після узгодження (виключені засоби, що викликають кровотечі, наприклад - аспірин та інші протизапальні препарати).

Для швидкого відновлення організму рекомендується споживати заздалегідь якомога більше рідини. Важливо подбати про предметах необхідності: напоях, зручній подушці, засобах гігієни та книгах.

Безпосередньо в день проведення операції в місцях майбутніх надрізів видаляються волосся, починається прийом рекомендованих болезаспокійливих і антибактеріальних препаратів. Для виключення запалень рубців ретельно очищається весь шкірний покрив і вимиваються волосся.

Підтяжка брів проводиться виключно в амбулаторних умовах під місцевим або загальним наркозом, що має на увазі введення седативних засобів. Безпосередньо після видалення надлишку м'яких тканин і їх фіксації на новому рівні накладаються шви або хірургічні скоби, а поверх них - стерильна еластична пов'язка.

Протягом всіх етапів операції здійснюється контроль над кров'яним тиском, частотою пульсу і роботою серця, кількістю споживаного кисню.

Підготовка до операції повинна здійснюватися в повному обсязі

відновлювальні процедури

Стандартна реабілітація займає не менше двох тижнів.Орієнтовно процес проходить в наступній послідовності:

 1. Зняття швів або хірургічних скоб (при наявності) - на 10-11 день.
 2. Заживання гематом і набряків - 14-15 днів.
 3. Відновлення чутливості шкірного покриву - 20-21 день.
 4. Повернення до повноцінної фізичної активності - 1 місяць.

Даний період є не менш важливим, ніж сама операція, фізичні навантаження нарощуються поступово. Протягом 2-3 тижнів заборонені надмірно гарячі ванни і підвищена активність. Комплекс післяопераційних заходів включає обов'язкові прогулянки на свіжому повітрі для поліпшення циркуляції кровообігу, прийняття антибактеріальних препаратів для унеможливлення потрапляння всередину інфекції, прикладання холодних примочок для зняття набряків.

Виписка проводиться як мінімум через тиждень, повернення до повноцінного фізичної активності - через місяць. Незважаючи на необхідність в активній циркуляції крові особам, які перенесли пластичне втручання, краще не займатися спортом і не піднімати важкі предмети. Відновлення носить індивідуальний характер, при будь-якому відхиленні слід проконсультуватися з лікарем.

Найдовше повертається чутливість шкіри - при нормі в 3 тижні, процес може зайняти 9-12 місяців (в залежності від ступеня втручання)

Як довго збережеться результат?

Повноцінний ефект від проведеної операції досягається через півроку, до цього моменту остаточно заживають постопераційні шви в волоссі. Наступні вікові зміни неминучі, але яскраво виражені раніше недоліки усуваються назавжди.

В середньому ефект від пластичної підтяжки брів зберігається протягом декількох років: близько 6-7, для його посилення важливо берегти обличчя від ультрафіолетових променів, дотримуватися норм здорового способу життя та рекомендації хірурга на стадії підготовки до операції і під час реабілітації.

Можливі ускладнення і наслідки

Підтяжки брів - не завжди корисна процедура

Перш ніж зважитися на серйозне хірургічне втручання слід проконсультуватися з лікарем, пластична підтяжка чола і брів протипоказана людям захворюваннями, кровоносної ендокринної та серцево-судинної системи, як і при наявності артеріальної гіпертонії, злоякісних утворень в організмі.

Для виключення ускладнень операції проводяться після перевірки алергічної реакції на анестезію і загального стану здоров'я (на предмет інфекційних захворювань).

До можливих ускладнень відносять:

 • Освіта скупчень крові або підшкірних рідин (гематом або сірому).
 • Кровотечі.
 • Занесення інфекції.
 • Запалення.
 • Зсув лінії росту волосся.
 • Алергічні реакції на медикаменти.
 • Пошкодження м'яких тканин, утворення рубців.
 • Часткове оніміння шкірного покриву.
 • Відхилення від очікуваного естетичного результату і, як наслідок, необхідність у додатковій коригуванню.

Залиште Свій Коментар