Все про 6 основних кольорах волосся і їх відтінках: система кодування кольору

Колір волосся у людини визначається наявністю в їх структурі речовин під назвою меланіни. Еумеланін сприяє фарбування волосся в темний колір, а феомеланин - в жовтий.

Кожна жінка підбирає колір волосся саме по душі

Відповідно, якщо останнього більше, то волосся набуває чорний або коричневий колір, а якщо переважає еумеланін, то людина має стати блондином.

Є ще одна причина, завдяки якій волосся набуває той чи інший відтінок, - кількість волосяних цибулин на голові. Якщо їх щільність мала, то шевелюра придбає рудий колір, якщо велика, то людина буде білявим.

Важливо: пігментна концентрація може змінюватися в залежності від віку людини. Так, наприклад, у маленьких дітей рівень пігменту низький, тому часто волосся малюків набувають світлі тони. Як тільки час підходить до статевої зрілості, у більшості волосся стрімко темніють.

кольори волосся

Як же розподілити волосся за кольором? Всіх людей прийнято ділити на:

 • брюнетів;
 • рудоволосих;
 • сивочолий;
 • шатен;
 • русявий;
 • блондинів.

Кожен колір має свої тонами.

 • Брюнет.Практично всі брюнети мають чорне волосся. Це визначається великим вмістом в волосяний структурі еумеланіна. Така шевелюра виділяється серед всіх інших привабливим блиском (особливо в сонячний час). У чорного кольору є два відтінки - синяво-чорний і темно-коричневий.

 • Русий. У цього кольору є світло-русявий і темно-русявий тони. Раніше русявий вважався дуже нудним і непоказним. На сьогоднішній день цей колір цінується своєю натуральністю і природністю.
 • Шатен. Умовно ділиться на 3 види: темний шатен, світлий і просто шатен. Шатени зазвичай мають відтінки, що починаються від темного русявого до каштанового. Варто сказати, що останній дуже складно повторити за допомогою нанесення професійної фарби для волосся.

 • Блондин. Шевелюра таких людей світла і сонячна. До цієї категорії входить білий, жовтий, сірий кольори і всі їхні відтінки.
 • Рудий. Цей вогненний колір зустрічається досить рідко серед нашого населення. Рудий з'являється через переважання в структурі волосся феомеланина.
 • Сивий. Такий колір з'являється під впливом вікових чинників. Вироблення меланіну призупиняється, з'являються бульбашкові освіти.Це і є причиною фарбування волосся в сріблястий тон.

Як видно, всі кольори волосся перетинаються між собою, тому точно описати кожну категорію складно. Для конкретного визначення кожного тону перукарями було складено колірне кодування.

Система кодування кольору і відтінків волосся

Колірна система кодування характеризується ступенем насиченості тону і колірної спрямованістю.

Каталог з екземплярами фарбованого волосся являє зрозуміти з чого можна вибрати

Ступінь насиченості тону - це визначення послідовності природного забарвлення волосся по світлин. Перукарі вважають, що природні відтінки складаються з жовтих, червоних і синіх пігментів, перемішаних між собою в різному співвідношенні.

Для того щоб правильно систематизувати природні відтінки, застосовують рівневу шкалу насиченості (глибини) тони від одного до десяти.

Так, одиниця характеризує найтемніший тон, а десятка - самий-самий світлий. Шкала використовується у всіх виробників професійних фарб. Змінюватися можуть тільки відтінків назви.

Шкала натуральних відтінків волосся

Отже, зараз ми розповімо, яким тону відповідає кожен показник ступеня глибини тону.

Напевно багато поцікавляться: "А куди ж подівся природний рудий?". Рудий (як і всі інші) володіє певною насиченістю тону, тобто, він може бути світлим і потаємні. Але через те, що у цього кольору переважає червоно-жовтий відтінок, називати його нейтральним не доводиться.

Для того щоб легше було визначитися з додатковими відтінками, перукарями була придумана характеристика колірного напрямку.

Кольорове напрямок

Даний "перукарський термін" означає підвид тони або той відтінок, який виходить в результаті на локони після їх фарбування. Палітра будь-якого виробника професійних фарб включає в себе відтінки:

 • попелястого;
 • мідного;
 • природного;
 • перламутрового (матового);
 • коричневого;
 • золотистого;
 • червоного;
 • фіолетового.

Саме колірне напрямок позначається або буквами, або цифрами, які йдуть після позначення ступеня глибини тону. Відокремлюються ці два показники за допомогою розділових знаків (дріб, тире). Якщо ступінь глибини тону позначається за допомогою букв, то поділ не використовуються.

Варто сказати, що у всіх виробників своя шкала колірного напрямку.

Основні правила перукарського кодування

Зараз ми розглянемо кілька основних правил колірного кодування.

 • Початкова цифра, зазначена в нумерації фарбувального кошти, показує ступінь відтінку глибини, наступна - колірне напрямок.

 • Нейтральне (природне) напрямок позначається англійської великою літерою "N" або цифрою "0". Це означає, що у відтінку немає інших колірних нюансів.
 • Якщо після показника ступеня відтінку глибини йдуть ще кілька цифр, то перша з них показує основний тон, а наступні - колірні додаткові нюанси.

 1. Якщо після тире або дроби слідують дві однакові цифри, то це вказує на інтенсивність того чи іншого відтінку.
 2. Якщо на упаковці барвистого кошти після тире або дроби позначені англійські букви, то це говорить про те, що виробник вказав початкову букву того чи іншого кольору.

Код розшифровки тонів, позначаються англійськими літерами:

 1. попелястий - А;
 2. бежевий (коричневий) - В;
 3. мідний - С;
 4. золотистий - G;
 5. червоне дерево (мокко) - M;
 6. природний (натуральний) - N;
 7. помаранчевий - O;
 8. перламутровий - P;
 9. червоний - R;
 10. теплий жовтий - W;
 11. фіолетовий - V.
За допомогою розшифровки легко визначається потрібний колір і тон

Як визначити колір волосся?

За допомогою штучних локонів, які закріплені в карті колориста, визначається початковий колір волосся. Для цього відокремлюється невелика пасмо і порівнюється з прикріпленим до карти зразком. Волосся при цьому не повинні бути вологими і брудними. На пасмо обов'язково повинен падати сонячне світло, інакше тьмяне і темне освітлення в приміщенні спотворює колір шевелюри.

Після такої нескладної процедури визначається точний забарвлення і тон волосся.

Залиште Свій Коментар