Різноманітність і химерний образ зачісок 18 століття

Не раз нам траплялися на очі картини, на яких жінки мають на голові справжні споруди. Часом здається, що це вигадка. Адже неможливо носити на голові такий тягар. Але це не фантазії художників, це дійсність. Саме такими були зачіски 18 століття. Причому особливість перукарського мистецтва тієї епохи стосується не тільки жінок, а й чоловіків.

Зачіска 18 століття це не просто укладання

Відмінністю образів того часу вважається надмірна манірність в поєднанні з химерністю форм зачісок, які завжди відрізнялися громіздкими розмірами і присутністю додаткових компонентів. Історія жіночих зачісок 18 століття насичена подіями і змінами. Протягом століття мода тричі змінювала напрямок, що стосувалося безпосередньо стану голови. Якщо розглядати зачіски 18 століття в картинках, то можна побачити, як змінювалися тенденції, і чого вимагало вищий світ від зовнішнього вигляду дворянства. Давайте зупинимося на кожному етапі окремо.

Історія розвитку жіночого образу і зачіски з 18 століття

Уважно вивчивши інформацію про перукарське мистецтво того часу, ми зробили висновок, що стиль укладок, якими знаменитий 18 століття, ділиться на три етапи:

 • Початок століття.У цей період жінки схилялися до використання чіпця в укладанні, який був сильно накрахмален і мав безліч мереживних воланів. Очіпок мав різну форму, колір, що давало можливість урізноманітнити зовнішній вигляд в залежності від місця і приводу. Волосся при цьому укладалися змієподібними локонами, які спадали на плечі.
Зачіска 18 століття з чепцом
 • Середина століття. Цей період настільки відзначився своєрідністю своїх укладок, що до сих пір не виходить з голови художників і перукарів. Зачіска піднялася вгору, при цьому форма почала збільшуватися в розмірі, а вид доповнювався допоміжними предметами. Це були шедеври, які носилися на голові і вражали своєю химерністю. Багатоповерхові споруди у вигляді веж, будинків, мостів і т.д. поміщалися на голові, і процес укладання міг тривати кілька годин. Для утримання такого шедевра застосовували дріт, шиньйон, подушку, пляшку і багато чого іншого. Саме в цей час з'явився образ знаменитої зачіски Марії-Антуанетти. Фрегат довжиною в 70 сантиметрів красувався на голові королеви. Майстер працював над укладанням більше дев'яти годин. Щоб зберегти якомога довше такі важкі укладання, пані не мили голову по декілька тижнів. Це приносило масу незручностей, і приводило до появи комах.

 • Кінець століття.Після кінця сімдесятих років, усвідомивши недоліки таких зачісок, і втомившись від тяжкості на голові, жінки почали відходити від громіздкість. Укладання стали природними. Стало модно розпускати волосся, начесав або зробивши локони. З'явилися чубчика. Також, почали використовувати в якості основи для укладання власне волосся і шиньйони з натурального волосся. Характерним чином того часу є укладання з пучком на тімені, і хвилею локонів, які опускалися на плечі. Укладання стали розділяти на щоденні та святкові. Прикрашали ж волосся за допомогою стрічок, діадем і обручів.

Чоловічі не складно образи

Чоловік образ 18 століття

Чоловіча половина населення також не залишилася осторонь, і разом з жінками відчули віяння моди того століття. Перш за все, це виразилося в носінні перук. Чоловічі образи також були різними, і змінювалися протягом століття:

 1. Перука "Бінет" мав локони, які розташовувалися симетрично. Підходив для чоловіків різних вікових категорій. Перука "алонж" застосовується до цього дня, змінилася лише довжина волосся.
 2. Природна укладка за допомогою власних локонів. Завиті волосся щільно зачісували на потилицю і перев'язували темної стрічкою.При цьому і натуральні, і штучні волосся покривали пудрою. Допускалося також ховати хвіст в особливі мішечки з оксамиту.
 3. Ще один образ чоловіки полягав у створенні локонів на скронях, а решта волосся заплітали в косу або хвіст. У дев'яностих роках чоловіки вже перестали носити перуку, і віддали перевагу натуральності.
 4. У післяреволюційний період чоловічий образ повернувся до коротких стрижок.

Ретро-зачіски в сучасності: тріумф куафюрного мистецтва

Мода 21 століття ще використовує стиль тієї епохи. На вулицях природно такої укладки не бачиш. А ось весільні салони і покази мод час від часу вдаються до допомоги цього стилю.

Ми також бачимо чоловіків з хвостиком і довгим волоссям. А адже це теж стиль тієї епохи. Варто відзначити, що сучасне різноманітність допоміжних засобів полегшують майстрам і нам будинку роботу, і немає потреби мучитися по п'ять годин, роблячи зачіску. Але все ж шедеври вимагають уваги, терпіння і дотримання норм і правил. Ось кілька порад з укладання зачісок стилю 18 століття.

Зачіска 18 століття в сучасному стилі використовується в тематичних вечірках і балах

Європейський стиль Марії Антуанетти

Допоміжні засоби: бігуді, вату, шпильки і гребінець, а також лак сильної фіксації.

 • Акуратно розчісували волосся.
 • Відокремлюємо локон з потиличної частини.
 • Розміщуємо на голову заздалегідь зроблений каркас.
 • Закриваємо каркас, один за іншим намотуючи локони, починаючи з передньої частини голови. Локони закріплюються шпильками на верху каркаса.
Стиль Марії Антуанетти відомий всім
 • Локони з потилиці не чіпаємо, а акуратно накручуємо за допомогою плойки.
 • Якщо видно місце кріплення локонів на каркасі, то можна прикрити цю ваду прикрасою або пасмом з потилиці після завивки.
 • Закріпити отриманий результат лаком.
Лак закріпить форму зачіску

Шикарна укладка кінця століття

Нам знадобиться гребінець, плойка, шпильки, лак сильної фіксації. Робимо наступне:

 • Рівномірно розчісували волосся.
 • Ділимо копицю волосся на окремі локони і накручуємо кожен за допомогою плойки, попередньо окропивши лаком. Чи не накручуйте волосся близько до коренів, відступите близько десяти сантиметрів.
 • Начешіте волосся біля кореня.
 • Зберіть волосся ззаду так, щоб відкрилися віскі, а маса волосся спадала на спину.
 • Закріпіть потрібні локони ззаду за допомогою шпильок, і прикрасьте укладку шпилькою.

Звичайно переважна частина зачісок того часу не підходять жінкам сучасності, тому зустріти такий образ можливо тільки на показах мод, маскарадах, і ще на головах у деяких наречених, які люблять екстравагантність.

Залиште Свій Коментар