2 методу діагностики випадіння волосся

Кожна людина в своєму житті стикається з втратою волосся різного ступеня. Хоч процес цей і є природним, і зовсім завершитися він не може, багатьом він завдає чимало клопоту. Нормою вважається випадання від 50 до 150 волосся в день. Більша кількість має змусити задуматися про проблеми у здоров'ї.

Діагностика необхідна, щоб зрозуміти всю клінічну картину того чи іншої недуги

проведемо аналіз

Надмірне випадання волосся буває хронічним і реактивним. У першому випадку - це незворотний процес, що веде до облисіння.

У другому випадку провокуючим фактором втрати волосся є зовнішнє або внутрішнє вплив, при усуненні якого волосся редукуються:

 1. гормональні зміни;
 2. зміна клімату та пір року;
 3. неправильний догляд за волоссям;
 4. неякісні косметичні засоби;
 5. вплив емоцій і ін.

Визначити правильний тип випадання слід з аналізу свого волосяного покриву голови: загального обсягу, скроневої зони і передньої лінії росту. Хорошим помічником в цій справі виявляться фотографії п'ятирічної давності. Якщо на фото волосся кардинально відрізняються від нинішнього стану (помітні просвіти голови,зменшилася кількість волосся на скронях, піднялася лінія росту, порідшав серединний проділ), тоді це серйозний привід для занепокоєння. Якщо загальний обсяг волосся не змінився, то досить виявити фактор, що викликає випадання, і усунути його.

У кожному з цих випадків на прийомі у лікаря-трихолога варто провести діагностику волосяного покриву.

Сучасні методи обстеження волосся і їх розшифровка за невисоку ціну: фототріхограмма і трихограмма

Сьогодні виявити причину втрати шевелюри дозволять два методи:

 • трихограмма;
 • Фототріхограмма.

Трихограмма волосся - це метод дослідження волосистої частини голови, при якому вивчається шкіра голови, структура і коріння волосся. Процедура проводиться за допомогою відеокамери, що має різні режими збільшення при різних фазах розвитку (в періоди активного росту, уповільнення ділення клітин і відпочинку). Метод дає інформацію про втрачені і залишилися волоссі. Завдяки йому можна простежити динаміку проведеної терапії:

 • чи змінюється структура волосся;
 • ростуть чи "Пушкова" волосся;
 • змінюється чи пігмент відросло волосинок.

Фототріхограмма - це метод комп'ютерної діагностики, заснований на фотографуванні двох ділянок волосистої частини голови в різних фазах росту волосся і отриманні необхідних розрахунків.Показники дослідження дають визначення процентного співвідношення волосяних фолікулів, що знаходяться в періоді зростання і спокою. Перевага волосяних цибулин в сторону фази спокою говорить про наявність облисіння. За результатами фотографії оцінюється щільність волосяного покриву, товщина волосини і його структурний зміст, лупа, лущення, запальні процеси шкіри голови.

У яких випадках потрібно зробити фототріхограмма

Дослідити шкірний ділянку волосистої частини голови методом фототріхограмма необхідно при перших ознаках будь-якого типу облисіння:

 • андрогенного (спадкового);
 • дифузного (раптового);
 • осередкового;
 • рубцового.

Також метод лікарями-трихолога застосовується для контролю і реальної оцінки результатів проведеного лікування.

Зверніться до трихолога і він вам допоможе

Для дослідження беруться два або кілька ділянок, на яких яскраво виражені сліди алопеції. Дані діагностики визначають стан шкіри голови, виявляють зміни в структурі волоса і його кореневої частини. Вони дозволяють виявити точну причину порушення і допомагають скласти відповідну терапію.

Залиште Свій Коментар