5 найпоширеніших способів лікування облисіння

У сучасному неспокійному світі стресів, поганої екології багато чоловіків у віці 30 років і старше стикаються з серйозною проблемою - втратою волосся на голові.

Лисим бути холодно, треба розібратися щодо причин і як вилікувати недугу
Явище це досить поширене. Починається він з появи лисини. А набагато раніше, коли волосся стає тонким, починають випадати, і ось вже видно лисину, яка з часом збільшується в розмірах. Можна звичайно, вирішити питання швидко. Досить просто поголити голову, але такий варіант підійде не кожному і тому багато причин.

Далеко не кожен володіє красивим черепом або придатними для лисини рисами обличчя. Тоді потрібно шукати інші шляхи вирішення проблеми. У деяких ситуаціях використовують косметологічні засоби, іноді народні або спеціальні медикаментозні. Для вибору засобу лікування потрібно знати причину або вид облисіння. Спробуємо розібратися в тому, як прибрати лисину на голові.

Причини випадіння волосся у чоловіків

Алопеція (облисіння) - це процес випадіння волосся, який призводить до повного їх відсутності на голові та інших ділянках тіла. Найчастіше це явище поширене серед чоловіків. Основними причинами, що сприяють облисіння, є:

 • стрес або сильне нервове перенапруження;
 • незбалансоване харчування, як наслідок недолік деяких вітамінів і мікроелементів в організмі;
 • порушення обміну речовин і хвороби, пов'язані з ендокринною патологією;
 • спадковість, генетичні патології і хвороби;
 • вікові та гормональні зміни.
Схема випаденіея волосся

Стадії випадання волосся

Випадання волосся у чоловіків медики давно і всебічно вивчають. Відомі кілька видів облисіння:

 1. випадання волосся в одному місці;
 2. наявність декількох вогнищ облисіння;
 3. випадання волосся зі всієї поверхні голови.

Алопеція класифікується в залежності від ступеня функціонування волосяних фолікулів. Це може бути рубцеве або НЕ рубцеве облисіння. У першому випадку фолікули повністю атрофовані, а в другому - функція порушена, але ще повністю не втрачена.

Але найбільш часто, в 90% випадків, зустрічається андрогенетическая алопеція, яка заснована на генетичної патології.
Це ситуація, при якій, рівень гормонів в крові нормальний, але волосся відрізняються підвищеною чутливістю до андрогенів.При цьому сально-волосяний покрив скорочується, змінюються якісні параметри волосся. Вони стоншуються до стану легкого гармата.

Такий тип облисіння підрозділяється на сім стадій.

На перших трьох стадіях відбувається випадання волосся на скронях, формуються залисини. На стадіях з четвертої по шосту утворюються місця облисіння на тімені, поступово вони зливаються з вогнищами на скронях, а це вже остання сьома стадія облисіння.

Розрізняють облисіння у чоловіків за типом гнізда, підкови і змішаного типу. При алопеції за типом гнізда облисіння відбувається в різних ділянках голови, з центральним осередком в області тімені. Подковообразное облисіння починається з скронь лобової частини, а потім переходить в тім'яну частину. Змішаний тип зустрічається частіше за інших. Волосся в цьому випадку випадають в тім'яної області та зоні скронь одночасно.

Рідко, але зустрічається осередкове облисіння, коли волосся починає випадати на невеликому вогнищі, можуть повністю випасти, а потім відрости. Процес може перейти на все тіло, при цьому відбувається ураження нігтьових пластин. Причина осередкової алопеції не зовсім ясна і до кінця не вивчена, хоча існує думка, що в основі процесу появи лисини
лежить збій роботи імунної системи.

Ось такого результату можна досягти, якщо зробити все правильно

Лікування андрогенного, осередкового, гніздового, спадкового облисіння у чоловіків: кращі методи

Позбутися від лисини у чоловіків можна тільки виявивши причину її виникнення. Це першочергове завдання на будь-якій стадії виникнення алопеції.

Важливо! Для тих, хто виявив у себе ознаки облисіння, розумним кроком стане відвідування трихолога (лікаря, що спеціалізується на лікуванні алопеції).

Щоб підібрати найоптимальніший метод лікування потрібно провести ретельне обстеження і діагностику. Весь процес лікування розбивається на три етапи:

 1. запобігання поширенню зон облисіння;
 2. стабілізація нормального функціонування волосяних фолікул;
 3. відновлення структури волосся.

У деяких випадках лисину на голові чоловіка можна лікувати безмедикаментозним методом. Для цього краще застосовувати народні засоби (настої, відвари), але попередньо потрібно обов'язково проконсультуватися з лікарем, щоб лікування не погіршило стан волосяного покриву.

Лікування повинен призначати строго лікар

Медикаментозне лікування алопеції на ранній стадії

Для стабілізації фолікул застосовуються різні медичні процедури і препарати.

Виходячи з ситуації, позбутися від облисіння можливо. Для цього застосовуються такі методи:

 • застосування лікарських препаратів, що сприяють зниженню рівня холестерину і тестостерону;
 • використання зовнішніх коштів (спреїв, розчинів), які зупиняють процес облисіння;
 • вплив на коріння волосся слабкими струмами, вакуумним масажем, з метою запуску процесу відновлення і припливу крові до ділянок алопеції;
 • мезотерапія - введення під шкіру голови спеціальних препаратів, що сприяють зміцненню фолікул;
 • трансплантація і лазерна терапія.

Сучасна медицина має у своєму розпорядженні широким спектром медичних препаратів, які можуть зупинити розвиток процесу облисіння, навіть, незважаючи на запевнення деяких, що лисина гідність чоловіки. Дія всіх препаратів направлено на відновлення росту волосся, структури цибулини. Найвідомішим і дієвим вважається миноксидил. Він є засобом місцевої дії, використовується, коли втрата волосся спричинена зниженням рівня тестостерону.Краще застосовувати його на початковій стадії алопеції або середньої.

На цих же стадіях розвитку облисіння рекомендується застосування таблеток финастерид (Пропеція). Вони запобігають втраті волосся, не мають побічного ефекту. Обидва цих препарату, розраховані на тривалий час застосування.

Маска для волосся Кера-Нова проводиться на основі екстрактів цілющих рослин, сприяє відновленню волосяних цибулин.

Дієта при випаданні волосся

Особливу роль в спробі збереження густого волосся грає збалансоване харчування.

Важливо! Правильний вибір продуктів харчування і вітамінів в 7 випадках з 10 сприяють якнайшвидшому вирішенню проблеми.

При цьому головна вимога, що пред'являється до дієти - різноманітність і збалансованість. У неї повинні входити фрукти, овочі, бобові, молочні, білкові, зернові продукти, риба. Бажано уникати борошняних та кондитерських виробів.

Ефективне лікування в домашніх умовах: необхідні продукти і народні засоби

Краще скласти ефективну дієту, яка допоможе в боротьбі проти випадіння волосся. Основу її складуть наступні продукти:

 1. жирна морська риба і устриці;
 2. зелені і листові овочі;
 3. горіхи;
 4. бобові;
 5. м'ясо птиці;
 6. яйця;
 7. молочні продукти;
 8. цільне зерно.

Звичайно, краще порадитися з лікарем-дієтологом, щоб уникнути проблем.

Головне пам'ятати, що боротися з облисінням, як з будь-якою іншою хворобою краще на ранній стадії, що дозволить досягти бажаного результату, дозволивши заощадити сили і засоби.

Залиште Свій Коментар