7 причин болю в коренях волосся: як з ними впоратися

Неприємні відчуття в шкірі голови періодично з'являються у кожної людини. Суб'єктивно вони відчуваються так, як ніби болять корені волосся на маківці або в інших областях. Біль може бути як незначною, так і інтенсивної. Вона проявляється тільки при ворушіння волосся, або посилюється тоді, коли Ви запускаєте в шевелюру пальці.

Біль в коренях волосся це не просто дискомфорт, це хворобливий стан

Такий біль погано знімається знеболюючими і при великій інтенсивності, може доставляти значний дискомфорт. Причини її різні - від незначних, до серйозних, коли такий дискомфорт сигналізує про проблеми в організмі.

Причини сильного болю коренів волосся на голові

Причини болю біля коріння волосся численні і різні. Найбільш безневинні з них виявляються тільки легким дискомфортом, неприємним відчуттям, що виникають в коренях волосся.

Більш серйозні причини, найчастіше, викликають більш інтенсивну біль.

 • Туга укладання - пучки, коси, хвости. Якщо волосся регулярно міцно затягнуті протягом тривалого часу, це, в підсумку, починає шкодити шкірі голови. Вона тріскається (мікротріщини непомітні, але доставляють дискомфорт), в результаті з'являється біль.Якщо причина в цьому, то краще відмовитися від тугих укладок хоча б на 1, 5 - 2 місяці, а потім відновити їх, але робити вже не частіше пари раз у тиждень;
 • Ще одна причина, чому болять корені волосся на голові - зміна зачіски. В основному це стосується зміни проділу, напрямки боку укладання і т.д. У цьому випадку неприємні відчуття виникають в певних зонах тому, що локони звикли лежати в певному напрямку, а тепер Ви змінили сторону їх нахилу. Вони "намагаються" повернутися в звичне положення і злегка травмують шкіру голови. Такий біль проходить сама по собі через деякий час. Також виникає при нарощуванні на значну довжину з - за значного збільшення ваги шевелюри;

 • Неправильний догляд - часта причина, чому болять волосся біля коріння. В цьому випадку дискомфорт несильний, але постійний, так шкіра сигналізує про те, що бальзам або шампунь їй не підходять;
 • Неправильно підібрані гребінця - часта причина. Зазвичай, гребінці з пластмаси сильно електризується волосся біля коріння, в результаті чого виникає неприємне відчуття або навіть легкий біль;
 • Часто болять цибулини волосся на голові у власниць дуже сухої шкіри.Найчастіше така властива тим, у кого змішаний тип волосся, так як шампуні для такого типу сильно сушать шкіру голови. Власницям сухого волосся простіше, так як вони вибирають засоби, які добре зволожують. Вирішити проблему сухої шкіри можна спеціальними масками, завдаючи тільки на корені, і скрабами, що допомагають відновити епідерміс швидше;
 • Проблеми з кровообігом - більш серйозна причина виникнення дискомфорту. Вона знайома тим, хто страждає вегето - судинною дистонією і іншими захворюваннями судин. В результаті недостатнього кровообігу, насичення кров'ю цибулин волосся припиняється і виникає біль, якщо Ви вперше спостерігаєте у себе такі симптоми, краще звернутися до лікаря. З цієї ж причини біль може виникати після знаходження на холоді без шапки. Спазм судин веде до недостатності кровообігу;

 • Невралгія - причина, по якій виникає найбільш сильний біль біля коріння волосся на голові. При защемленні нерва, ганглії якого відходять в волосяну частину голови, виникає дискомфорт в області проходження гангліїв. Він посилюється при натисканні на певні точки або при ворушіння і піднятті пасом в цих зонах.Лікується невралгія у лікаря - невролога. У домашніх умовах необхідно забезпечити сухе тепло, можна приймати знеболюючі, так як деякі з них бувають ефективні в даному випадку.

Болі можуть настати в результаті очевидних причин - травма, забій і т.д. також причини можуть бути неочевидними - стреси, депресія. Чи не скидайте з рахунків і психосоматичні прояви, якщо Ви до них схильні.

Як виникає біль на маківці?

Механізм виникнення болю шкіри голови при зміні зачіски пов'язаний з кутом росту волосся. Параметр цей запрограмований генетично. Від нього багато в чому залежить і обсяг волосся. Він може становити від 10 до 90 градусів. При цьому також запрограмована і сторона нахилу.

При зміні цих параметрів (проведенні проділу, зачесиванія і піднятті волосся наверх, надмірному прижатии волосся до шкіри і т.д.) виникає біль. Вона пов'язана з тим, що волосся намагається повернутися в свій природний стан, але відчуває опір. Тканини в коренях волосся пручаються йому, в результаті виникає біль.

порушення кровообігу

Якщо болять волосся біля коріння після знаходження на морозі без головного убору, то причина, швидше за все, в недостатньому кровопостачанні фолікулів, яке відбулося в результаті спазму судин від холоду.

Активна інструкція допоможе від випадіння та від болю шкіри голови

Допомогти впоратися з проблемою допоможуть кілька прийомів:

 1. Сухе тепло (надіти шапку або хустку);
 2. Теплий душ або ванна;
 3. Масаж шкіри голови;
 4. Маски, що покращують кровообіг і зігріваючі.

Якщо ж болять корені волосся і випадає волосся постійно, то варто застосовувати маски регулярно. Це можуть бути домашні засоби з червоним перцем, гірчицею, цибулею, морською сіллю і ін. Вони не тільки поліпшать кровообіг, але і підживлять. Також регулярно робіть масаж шкіри голови. Можуть допомогти і спеціальні скраби. Але якщо випадання сильне, зверніться до лікаря - трихолога. В результаті правильної терапії у Вас не тільки пройдуть неприємні відчуття в коренях, але і сама шевелюра стане сяючою і здоровою.

Правильне харчування брудного волосся

Будова волосяних фолікулів таке, що в них відсутні нервові закінчення. Таким чином, болять зовсім коріння, а шкіра голови. Для приведення її в здоровий стан важливо правильно харчуватися. Це не тільки допоможе шкірі, але і приведе до ладу саме волосся.

Нестача вітамінів і мікроелементів негативно впливає на шкіру.Якщо Ви не можете отримати достатню кількість корисних речовин їх їжі (взимку, в періоди авітамінозу), рекомендується приймати мультивітамінні комплекси, що продаються в аптеках.

Правильне харчування-запорука успіху вашого волосся

Хорошими відгуками користуються засоби з позначкою "для волосся, нігтів і шкіри" або "Б'юті".

Залиште Свій Коментар