Машинки для стрижки люблять масло: в 3-х точках області для змащення

Машинка для стрижки волосся давно перестала бути інструментом, що належить виключно перукарям або стилістам. Їх купують і любителі. Ті, хто сам собі або ж своїм рідним, близьким систематично (або час від часу) поправляє зачіску, підрівнює стрижку, робить окантовку швидкозростаючих волосся. Благо, сьогодні це не проблема - машинок для стрижки безліч. Один вибирає машинки з автономним живленням, інший - з живленням від мережі, третій - зі здвоєним харчуванням і масою насадок, додатковою системою налаштувань.

Машинка для стрижки потребує постійного догляду при постійній експлуатації

Насправді це не суть важливо. Можна купити дорогу, якісну машинку і через два-три використання відчути дискомфорт при черговому підстригання. По суті на дієздатність машинок для стрижки впливає в дійсності лише одне - змазані ножі чи ні.

Правила прості - змащуйте регулярно

В першу чергу візьмемо за правило: машинками для стрижки волосся можна і потрібно стригти тільки волосся - ніякої шерсті тварин. Структура тваринної шерсті і волосся людини різна. Шерсть (навіть сама м'яка) набагато жорсткіше за людську волосину,і побутова машинка для стрижки не володіє необхідним запасом потужності, здатним витримати подвійне навантаження по підстригання людини і собаки.

Спершу очистіть машинку від усього сміття

Як правильно змащувати машинку: покрокова інструкція

Отже, коли і як змащувати машинку для стрижки волосся? Загальне правило:

 1. Після закінчення стрижки, очищаємо блок ножів, всі прилеглі до нього відкриті вузли від волосяних залишків (краще це робити щіткою з жорстким ворсом. Вона, як правило, завжди додається до стандартного комплектувальних набору.).
 2. Протираємо всі деталі вологою (краще антибактерицидними) серветкою.
 3. Наносимо крапельку (максимум дві) олії (воно ні в якому разі не повинно текти!).
 4. Включаємо машинку на кілька секунд, щоб краплі мастила розподілилися рівномірно.
 5. Протираємо інструмент насухо.

Порада: постарайтеся ретельно очистити поверхню, мастило, накладена на брудні ножі, швидко виведе їх з ладу.

Якщо машинка сильно забита, найкраще для її очищення використовувати рідину VD-40, що продається в будь-якому автомобільному магазині. При використанні рідини необхідно захистити руки рукавичками - вона агресивна.Після використання VD очищену поверхню необхідно насухо протерти одноразовим рушником або ганчіркою.

Рідина VD-40 чудово підходить для машинки

Як часто змащувати леза і моделі машинок Мозер і Філіпс для стрижки?

Величезною помилкою буде лити масло на гребінку. Професіонали підкреслюють, що такий метод мастила перетворює навіть мікроскопічні залишки волосся в абразив, швидко сточуються ножі

Незалежно від того, якої марки пристрій, область мастила єдина - місця зіткнення двох ножів:

 • динамічного;
 • статичного.

Але це зовсім не означає, що досить крапнути маслом на поверхні, що труться, що знаходиться в протилежній від ріжучої кромки стороні, до неї прилягають і інші робочі поверхні машинки.

Найкраще змастіть деталі машинки в трьох точках дотику поверхонь - по краях і посередині зубчастої боку ножа.

Змащуйте ножі ретельно

Крім того, за полкапелькі масла потрібно додати під так звані п'яти ножів - в місця їх щільного прилягання.

Порада: якщо у вас немає необхідної маслянки з мікроскопічним отвором, використовуйте шприц з відламаний до половини голкою - крапельки вийдуть рівними, невеликими і акуратними

Якщо ви змащуєте акумуляторну машинку для стрижки, попередньо знявши блок ножів, вставляти їх потрібно тільки на працюючу машинку. Інакше ви ризикуєте зламати цапфу - опору обертається механізму.

Якщо машинка не розбірна, дивіться інструкцію - в ній обов'язково будуть вказані спеціальні отвори для мастила. У будь-якому випадком змащувати машинку потрібно після кожної стрижки. Максимум - після двох. Масло:

 • очищає бруд;
 • зменшує силу згубного тертя в ножах;
 • захищає ножі від затуплення;
 • мінімізує нагрівання ножового корпусу;
 • подовжує термін служби пристрою.

Масло, силікон - чим змастити машинку для стрижки?

Апріорі найбільш підходяще масло для змащення домашнього перукарського інструменту - спеціалізоване масло для машинок.

Спеціалізірованное- масло кращий засіб для смазкм

Але навіть професійні перукарі нічого не мають проти використання синтетичних або мінеральних масел з параметрами низькою в'язкості. Вони і краще проникають в масні канальця, і за ціною не кусаються.

Деякі віддають перевагу силіконовій мастилі для електровиробів, типу Silicon-electric OIL.

Якщо ж нічого немає під рукою, зійде вазелінове масло або навіть дитяче масло "Джонсон Бебі".

Чи не підійде тільки рослинна. Ніяке. Ніколи. Захочете з ним поекспериментувати - можете відразу ж викликати майстра по ремонту електропобутових приладів. Машинку заклинює на раз.

Бережіть свою техніку, змащуйте її частіше. А якщо відрощувати волосся і вирішили її законсервувати на деякий час - протріть ножі насухо, щоб масло на них не загусло. І заново все змастіть перед використанням. Машинка вам подякує.

Залиште Свій Коментар