У косметології і засобах по догляду за тілом і волоссям альтернативи натуральним продуктам не існує. Жителі холодних країн здавна застосовували реп'яхову, лляне і кедрова олія, вибір жителів півдня був дещо інший. Олива і авокадо, персики і кокос застосовуються з незапам'ятних пір. Кокосове молоко поширене в жарких країнах і сьогодні, плантації цього горіха займають величезні площі в Малайзії, Таїланді і Бразилії. У косметології кокосове молоко для волосся і шкіри використовують з часів фараонів, ще цариця Шеви приймала ванни з кокосового молока. Традиції дожили до наших днів, хоча і в дещо іншому вигляді.
Молоко або вода
Не варто плутати кокосове молочко і воду (або сік). Вони обидва походять з однієї рослини, але властивості у них зовсім різні:
- Вода не застосовується в косметології. Це рідкий ендосперм пальми, застосовується в кулінарії. Кожен, хто хоч раз розколював горіх, пам'ятає солодку прозору водичку. Це і є кокосова вода.
- Кокосове молоко виготовляється з м'якоті горіха, володіє жирністю 27%. Чи не придатна до вживання в їжу в натуральному вигляді, зате може бути використана як добавка при приготуванні страв.Цей традиційний для південних країн продукт називають Гатою або САНТАННА, крім використання в їжу розвинене його застосування в косметології. Зокрема, маска для волосся з кокосовим молоком зміцнює локони і робить їх живими і здоровими.
Кокосове молоко для волосся - помічник від різних хвороб
За вмістом вітамінів, мінералів і поживних речовин, кокос можна назвати коморою здоров'я. Він містить:
- Фосфор. Зміцнює кістки і зуби, перетворює білки, вуглеводи і жири в енергію, активізує метаболізм.
- Залізо. Нормалізує обмін речовин, корисно для щитовидної залози, підвищує опірність хворобам, нормалізує тонус шкіри.
- Кальцій. Основа для будівництва кісткової системи, підтримує роботу серцево-судинної системи, регуляція згортання крові.
- Калій. Нормалізує роботу кишечника, регулює кислотно-лужний баланс, незамінний для нормальної роботи нирок.
- Вітамін С. Потужний антиоксидант. Регулює згортання крові, зміцнює нервову систему, застосовується для профілактики ракових захворювань.
- Вітамін В2. Активізує обмін речовин, виводить токсини, знижує втому.
- Протеїн.Будівельний матеріал для м'язів, джерело амінокислот.
- Тіамін. Покращує роботу мозку, стимулює ріст кісткової тканини, підтримує м'язовий тонус.
Таке багатство не може пройти непоміченим, приготувати його можна в домашніх умовах. Для цього м'якоть подрібнюється в м'ясорубці або блендері, додається вода. Отримана суміш віджимається через марлю, і здоровий продукт готовий до вживання.
Кокос - користь для волосся
Популярність молочка для локонів і шкіри голови обумовлена низькою вартістю і високою ефективністю. Регулярне використання кокосової маски для волосся призводить до гарних результатів:
- Харчування і зволоження. Сухі та пошкоджені пасма оживають, мінімізуються наслідки невдалих перукарень процедур, повертається природний блиск і краса здорових пасом.
- Відбувається захист від несприятливих зовнішніх чинників, таких як гаряче сонце і солона вода. Волос залишається в коконі з поживних речовин, негативний вплив знижується.
- Антибактеріальну дію кокоса захищає шкіру від сверблячки і роздратування, позбавляє від лупи.
При цьому повністю відсутні негативні наслідки, залишається приємний запах, і самі косметичні процедури приносять задоволення.
Як застосовувати молочко для волосся: ефективні маски
Приготувати молочко можна вдома, а можна придбати в магазині або аптеці. Краще використовувати домашній продукт, в ньому точно не виявиться хімічних добавок і консервантів, він буде свіжим і натуральним. Використовувати його можна як маски, або додати в шампунь для щоденного застосування.
Ламінування в домашніх умовах: поетапна процедура
Добре проводити ламінування волосся кокосовим молоком:
- У сік половинки лимона висипати одну ложку картопляного крохмалю, ретельно перемішати.
- Підігріти отриману суміш разом з 100 мл молочка і однією столовою ложкою оливкової олії. Гріти на водяній бані, щоб рідина не закипіла.
- Коли суміш придбає консистенцію густої сметани, нанести її на чисте вологе волосся.
- Закутати локони в поліетилен, зверху замотати рушником.
- Змити через годину великою кількістю води і шампунем.
Обтяжені пасма не тільки знайдуть захист і блиск, можливий невеликий ефект розпрямлення волосся. Тому, якщо потрібно тільки заламинировать зачіску, оливкова олія можна не додавати.
Там, де необхідно швидко привести локони в порядок, використовується маска з молочком. Для цього:
- береться 100 мл молочка і сік половини лайма;
- ретельно перемішується;
- наноситься на волосся і за допомогою гребінця або гребеня розподіляється по всій довжині;
- на 30 хвилин все це загортається в поліетиленову шапочку і рушник, після чого змивається водою з шампунем.
Молоко кокосового горіха застосовують не тільки в косметології. У випадках хронічної втоми, порушення серцевого ритму, стресі, рекомендують додавати його в їжу в якості підтримуючого засобу. Допоможе воно і тим, хто страждає від авітамінозу і нервових розладів.
Залиште Свій Коментар