Відновлення волосся після хіміотерапії: 4 рекомендації

Лікування онкологічних захворювань часто проводиться за допомогою хіміотерапії. Ця процедура впливає на весь організм. Ракові клітини під впливом ліки руйнуються, що призводить до зникнення пухлини і запобігання утворення нової. Проблема в тому, що на здорові клітини протипухлинні препарати впливають руйнівно. Організм піддається серйозному навантаженні. Волосся страждають в першу чергу - це один з найбільш яскраво виражених побічних ефектів після хіміотерапії.

Хіміотерапія- це дуже сильні ліки

Чому хіміотерапія сприяє випаданню волосся?

Випадання волосся після хіміотерапії неминуче. Це відбувається з чоловіками і жінками незалежно від їх віку. Після припинення лікування, коли хвороба починає відступати, фолікули йдуть на відновлення. Волосся повільно починають знову відростати. Ступінь втрати волосяного покриву залежить від набору лікарських препаратів. Багато протипухлинні засоби призводять до повного облисіння, але деякі з них впливають незначно і частина шевелюри зберігається. Сьогодні починають використовуватися ліки точкового призначення.Їх дія спрямована тільки на уражені ділянки організму, інші ж органи і клітини не піддаються негативному впливу.

Як показують спостереження, навколишні помітять зміни тільки в тому випадку, якщо людина втратить близько 60% шевелюри. Важливо спочатку налаштуватися на те, що втрата шевелюри - процес неминучий. Психологи радять концентрувати увагу на тому, щоб впоратися з хворобою. Це первинна мета. Такі незначні нюанси, як втрата шевелюри - це другорядне питання. Після одужання впоратися з цією проблемою буде зовсім нескладно. Волосся після хіміотерапії відросте в будь-якому випадку. Це медичний факт. Для того, щоб менш болісно впоратися з цією неприємністю, краще перед початком лікування зробити коротку стрижку.

Чому ж після хіміотерапії випадає волосся і що з цим робити? Головною причиною є те, що протипухлинні препарати уповільнюють процес ділення клітин. Волосяні фолікули відносяться до активних клітин, тому ліки впливають на них найбільш сильно. Пацієнт може втратити не тільки шевелюри, але і брів з віями. Це індивідуальний процес.На нього впливає кілька чинників;

  • вік пацієнта, тяжкість захворювання, загальний стан організму;
  • кількість хіміотерапевтичних курсів;
  • набір лікарських препаратів;
  • загальний стан шевелюри.

До складу лікарських препаратів входять токсичні речовини, які погіршують стан волосся, уповільнюють їх зростання, стоншують, роблять ламкими. Повне відновлення волосся після хіміотерапії займає приблизно рік.

Не переживайте сильно, волосся не відразу, але відросте

Чи можна запобігти випаданню волосся: необхідні препарати

Питання запобігання облисіння спірне. У медиків немає єдиної думки на цей рахунок. Ліки підбираються з урахуванням типу хвороби. Вплив препаратів на шевелюру до уваги не береться. Медики працюють над створенням можливості збереження шевелюри при проходженні хіміотерапії, але поки що ефективним засобом не існує.

Лікарі рекомендують використовувати миноксидил. Це засіб від артеріального тиску. Однак, дослідження показали, що при нанесенні його на шкіру голови алопеція проявляється не так активно. Після проходження курсу лікування це засіб значно прискорює ріст волосся.Використовувати цей засіб без консультації з лікарем категорично заборонено. Воно має ряд побічних ефектів. Крім алергії може викликати порушення в роботі серцево-судинної системи.

Позитивний ефект надає охолодження шкіри голови. Досягається це за рахунок уповільнення кровопостачання фолікулів, які будуть всмоктувати набагато менше токсичних речовин.

Як доглядати за волоссям в домашніх умовах в період хіміотерапії?

Коли після хіміотерапії випадає волосся, необхідно вжити заходів щодо їх відновлення. Росте волосся після хіміотерапії часто не так, як раніше. Це пов'язано з тим, що лікарські речовини змінюють структуру волосся. Часто після хіміотерапії ростуть кучеряве волосся, вони можуть стати і більш м'якими.

Важливо підібрати правильну гребінець на час лікування. Вона повинна бути максимально м'якою. Лікарі рекомендують зробити коротку стрижку. Чоловікам краще і зовсім поголитися наголо. До того ж така стрижка сьогодні дуже популярна. Якщо залишити довгу зачіску, то випадання буде занадто помітно, що погано позначиться на емоційному стані пацієнта.

Час відновлення волосся після хіміотерапії і народні засоби

Щоб швидко відростити волосся після хіміотерапії, а під час лікування зменшити негативний ефект потрібно дотримуватися наступних рекомендацій:

  1. миття голови потрібно проводити якомога рідше, тільки в міру необхідності. Робити це краще не частіше 1 разу на тиждень. Для миття використовувати дитячий шампунь або мило;
  2. фарбувати волосся після хіміотерапії і тим більше під час неї не рекомендують. Краще не використовувати фени, засоби для укладання, прасування та плойки;
  3. опинитеся на час від хімічних завивок;
  4. в шкіру голови втирайте зволожуючі олії.

Варто відзначити, що випадання може початися як відразу, так і через місяць після початку лікування. Починають рости волосся після хіміотерапії через 3-4 тижні, а повне відновлення шевелюри займає не менше року.

Залиште Свій Коментар