Як змінювалися зачіски в Росії?

Чи знаєш ти, що жіночої зачіски в давні часи відводилася не просто важлива, а навіть магічна роль? За багаторічну історію зачіски змінювалися, деякі заборонялися і засуджувалися, інші ж нав'язувалися чи не в наказовому порядку і навіть запозичувалися у чоловіків!

Зачіски Росії: за часів князя стригли коси

Період правління перших руських князів славився довгим волоссям жінок, які запліталися в коси. Для розчісування локонів використовували гребінця з металу, дерева і кістки. Волосся вважалися в ті часи символом привабливості, а стрижка була ганьбою. Постриг волосся вироблялося лише в разі укладення в темницю.

Чому коса плететься з трьох пасом?

Звичне переплетення трьох прядок в косі має історичне коріння. У давні часи така зачіска служила для врівноваження в собі три складові світів: Яв - реальний світ, нав - потойбічний світ, Прав - світ вищого закону. Прийнято було вважати, що така зачіска з'єднує сили трьох світів, допомагаючи її власниці.

Як змінювалися зачіски: одна або дві коси

Незаміжні дівчата стародавньої Русі носили одну косу.Коли молодицю видавали заміж, то замість однієї, їй уже заплітали дві коси. Напередодні весілля подружки під спів змінювали її зачіску вже назавжди. Дві коси були символом сили і рівноваги не тільки для себе, але і для чоловіка з дітьми. Волосся укладалися навколо голови і покривалися головним убором.

Петро I і дамські зачіски

Новаторський дух і прагнення до змін Петра I торкнулися навіть моди на жіночі зачіски. Прищеплюючи смак до європейського стилю і манерам, цар настійно рекомендував представницям прекрасної статі успадковувати модні тенденції в укладаннях локонів, застосування європейські прикрас для зачісок.

Цей період також є початком використання природних барвників для волосся в Росії. У моду входять також перуки, значно спрощуючи життя знаті.

З плином часу довге волосся, як і раніше залишалися популярними. Короткі стрижки навіть на рубежі XIX - XX століть виглядали дуже авангардно для свого часу.

Зачіски Росії: якщо у жінки модна зачіска, значить, вона мало працює

Саме під таким гаслом в післяреволюційний час проходила боротьба за прості зачіски, які не вимагають укладання.В цей же час відбувалося висміювання завитого в локони пасом і модних стрижок.

У 30-ті роки ХХ століття ставлення до зовнішності жінки змінилося - радянська жінка виглядала модно!

У воєнні роки жінки навіть в польових умовах ухитрялися красиво укладати волосся, формуючи з кіс кошики, завиваючи локони і користуючись шпильками.

Як змінювалися зачіски: мода за залізною завісою

Просочується через залізної завіси мода на зачіски знаходила радісний відгук в душах модниць. Зачіски підглядали у актрис в кінофільмах, дикторів телебачення, відомих людей. Модні зарубіжні журнали, такі як, наприклад, Бурда, тоді ще були в дефіциті.

"Я у мами дурочка"

Несподівано і бурхливо в 50-е увірвалися стиляги з яскравим емоційним модою на зачіски і одяг. Незвичайний з точки зору радянської людини зовнішній вигляд засуджувався. Короткі стрижки, укладені особливим чином, які носили дівчата-стиляги, сатирики тих років називали "я у мами дурочка".

Комсомольські будівництва, фарба з НДР і перуки

Мобільна і повна ентузіазму молодь активно освоювала північ і цілину, будувала магістралі і заводи.У складних побутових умовах, дуже до речі виявилися прості короткі жіночі стрижки.

Фарбували локони в ці роки простими засобами - хною, басмою, пергідролем. В цей же час стали з'являтися на споживчому ринку і перші справжні хімічні фарби для волосся. Нове життя перук обумовлювалася модою на об'ємні зачіски з начосом.

Самий неформальний період

80-е стали тим переломним періодом, коли мода перестала бути чітким лекалом. Молодь яскраво і епатажно одягалася, фарбувала волосся неймовірним чином і робила начісування, які лякали і шокували старше покоління. Нерівні рвані стрижки, доповнені яскравим макіяжем і такий же одягом, в буквальному сенсі стали революцією.

Чоловіча зачіска в жіночому арсеналі зваблювання

Чи знаєш ти, що звична і така зручна зачіска "кінський хвіст" насправді чоловіча? І вона несе свою активну енергетику. Вважається, що таке укладання дозволяє своїй власниці тримати під контролем емоції, і зібрані в високий хвіст волосся допомагають зосереджуватися і швидко приймати рішення.

Зачіски Росії: коли начебто все вляглося

Сучасна мода на стильний зовнішній вигляд і доглянуте волосся не несе строгих правил. Модні тенденції, переживши шторми заборон, нарешті, вляглося. Здавалося б, повинна наступити повна гармонія. А ти як вважаєш?

  

Залиште Свій Коментар