Японські зачіски: традиції і сучасність

Японія - країна, яка багато століть жила в ізоляції від основного світу. Відданість традиціям, чіткий поділ на стани - такий устрій життя знайшов відображення не тільки в побуті, але також в моді і зачісках японців. До середини 19 століття, коли почалася європеїзація країни, зовнішній вигляд японців був строго регламентований.

Переказ старовини глибокої

Довгий час основою зачісок, як чоловічих, так і жіночих було довге волосся, укладені певним чином. За типом укладання можна було визначити соціальний статус людини.

Чоловічі зачіски

Практично всі чоловічі зачіски складалися з скручених в джгути і покладених особливим чином волосся. Так, дітям виголювали голову, залишаючи лише невеликі пасма на маківці або скронях. Ці локони підв'язувалися стрічками.

У дорослому віці чоловіки із селянського середовища збирали волосся в пучок на верхівці і закривали голову солом'яними широкополими капелюхами конусоподібної форми. В принципі, головне в такій зачісці було зручність: волосся не спадали на обличчя і не заважали займатися фізичною працею.

Воїнів-самураїв можна було дізнатися за особливим способом укладати волосся.Зачіска самурая - це поголена передня частина голови і скорочення джгутом і пропущені через спеціальний футляр інші волосся.

Найбільш знатні особи і імператор укладали скорочення в джгути волосся на маківці, а зверху одягали мішечки з оксамиту або шовку.

Європейські стрижки набули поширення тільки в кінці 19 століття.

Ще більш химерними і складними були жіночі зачіски. В їх основі також лежали довгі волосся, підняті і вкладені особливим чином. Тільки маленькі дівчинки носили звичайні кіски, дорослим же доводилося витрачати чимало часу на створення модного образу.

При формуванні зачісок використовувалися спеціальні валики, які підкладали під волосся для додання обсягу. Фіксувалася таке укладання гребенями, які також несли і декоративне навантаження.

Різниця між зачіскою знатної дами і простолюдинки була в кількості декору. Так, багаті дами прикрашали волосся пір'ям, високими гребінцями з різьбленням. Крім того, вони могли собі дозволити носити перуки.

Самі химерні зачіски були у гейш. Вони відрізнялися великою кількістю декору, обов'язковим елементом служили паперові квіти і шпильки з маленькими віялами.Створення образу вимагало багато зусиль і часу, тому зачіска робилася раз в кілька днів, а щоб уві сні волосся не втратили форми, під голову на ніч містилася спеціальна підставка.

Сучасна мода: екстравагантність і буйство кольору

Сьогодні традиційні зачіски в Японії можна зустріти вкрай рідко, в основному в театральних постановках або на костюмованих святах.

У нинішніх модників в фаворі чубчик і навмисна недбалість зачіски. Причому це стосується як чоловіків, так і жінок.

Ділові чоловіки віддають перевагу класичним стрижки європейських фасонів. Молоді і прогресивні юнаки можуть дозволити собі зачіски з довгими косими чубчиками з рваними краями, частково закривають обличчя. Акцент робиться за рахунок висвітлення окремих пасом.

Остромодная жіноча стрижка також має на увазі наявність густого чубчика. Перевага віддається так званої французької, має плавні переходи на бічні пасма. Такий варіант стрижки візуально робить акцент на обличчя і робить його більш виразним. При цьому волосся можуть бути як довгими, так і короткими.

Модна японська зачіска немислима без фарбування.Можливі різні варіанти: і мелірування окремих пасом, і повністю освітлення до теплого блонда. Найсміливіші дівчата вибирають екстравагантні кольори: рожевий, блакитний, фіолетовий. Альтернативою фарбуванню можуть служити накладні пасма.

Залиште Свій Коментар