Що таке емульгування волосся при фарбуванні і як правильно провести цю процедуру

Дуже часто на упаковках барвників присутні рекомендації під час фарбування емульгувати фарбу на волоссі. Що ж це за процедура і для чого вона відбувається? Зараз ми розберемося в цьому в нашій статті.

Що таке 

Якщо зробити розшифровку терміна "емульсія" з позиції фізики, то можна зрозуміти, що емульгування є розчинення одних частинок в конкретному середовищі, при цьому подібний розподіл здійснюється рівномірно.

Так і при фарбуванні, головне завдання процедури емульгування волосся - досягти розтікання кольору по всій поверхні локонів.

Емульгування - це не що інше, як звичайне вспенивание нанесеного барвника і розтягування його від коренів до кінчиків. Зрозуміло, що пінитися фарба як шампунь не буде, головне досягти консистенції, що нагадує концентрований мильний розчин.

На думку експертів, якщо потрібно фарбування в тони, наближені до базового, краще проводити емульгування, тобто розподіляти фарбувальний склад спочатку на коріння, а потім, за 10 хвилин до закінчення часу витримки, змочити шевелюру водою і гарненько спінити. В такому випадку вийде рівномірний розподіл кольору, а фарбування - більш щадний.

Дуже часто при тонуванні прядок прокрашивание волоска з усіх боків не є однаковим, - наприклад, з тилу і з боків він буде менш забарвлений, ніж спереду. Звичайно ж, деякі варіанти фарбування волосся ставлять собі це за мету, наприклад, венеціанське або каліфорнійське мелірування локонів. але якщо вам потрібно повністю пофарбувати кожен волосок з усіх боків, тоді без емульгування не обійтися.

З якою метою проводять процедуру

Емульгування часто застосовується професійними майстрами світу зачісок. Воно здійснюється з метою:

  • рівномірно розподілити колір по всій довжині локонів, що особливо актуально для підфарбовування коренів;
  • закріпити відтінок на більш тривалий час;
  • ліквідувати тьмяність;
  • надати волоссю красивого блиску і переливи на сонці;
  • домогтися того, щоб на локони сформувався яскравий і насичений колір, без будь-яких затемнень.

При емульгація ви також знімаєте зайву фарбу зі шкіри голови, що мінімізує вбирання барвника в дерму і, відповідно, потрапляння в кров, адже сучасні перманентні фарби щадними не назвеш.

Аміачні барвники не рекомендують використовувати вагітним саме тому, що вони потрапляють в організм жінки і через плаценту впливають на здоров'я малюка.

Багато перукарі роблять подібну маніпуляцію з метою тонування всієї шевелюри. Наприклад, ви проводили мелірування і бажаєте відійти від контрастів, тоді саме емульгування рівномірно розподілить колір, позбавивши вас від непривабливої ​​"зебри".

Рада експертів. Якщо ви хочете приглушити занадто яскравий колір, проводячи фарбування в пастельних тонах, тоді збільште час масування.

Інструкція

Якщо вам потрібно семульгіровать фарбу, під час процедури фарбування її наносять тільки на прикореневу зону.

Інструкція:

  1. Фарба витримується на прикореневому ділянці вказане виробником час (приблизно 30-40 хвилин в залежності від очікуваного результату).
  2. За п'ять хвилин до закінчення терміну витримки локони змочують ледве теплою водою. Використовуйте трохи води, інакше не досягнете бажаного ефекту.
  3. Масажними рухами фарбу розтягують від коренів до кінчиків, збиваючи склад. Не забудьте захистити руки поліетиленовими рукавичками, оскільки техніка емульгування передбачає використання гребінців, - тільки ваші вмілі руки.
  4. Після виконаних маніпуляцій очікуйте близько 5 хвилин.
  5. Змийте весь склад сильним струменем води і обов'язково нанесіть бальзам-ополіскувач, який йде в комплекті з фарбою.

Як бачите, в скоєнні процедури немає нічого складного.

Важливий момент! Не обов'язково вдаватися до процедури емульгування, коли підфарбовують коріння. Можете сміливо використовувати дану методику при нанесенні фарбувального пігменту на всю довжину локонів.

Багатьох жінок, які проводять фарбування в домашніх умовах, цікавить питання: "чи можна прочісувати волосся, на які нанесений фарбувальний пігмент, гребінцем з рідкими зубами?".

Відповіді перукарів неоднозначні: одні стверджують, що так ви краще розподіліть колір, а інші кажуть, що цього робити не варто, адже ви ризикуєте сильно травмувати свої волосся.

Фахівці стверджують, що для кращого розподілу кольору на локони потрібно проводити емульгування незахищеними руками - без рукавичок. Завдяки тому, що погладжування передають тепло рук локонам, колір набагато краще візьметься.

Звичайно ж, ви ризикуєте пошкодити шкіру власних рук і навіть пофарбувати нігтьову пластину, але якщо це робити після того, як фарба вже активізувалася, вплив буде мінімальним.

Таким чином, при виникненні питання "емульгувати чи ні?", Робіть вибір з урахуванням бажаного результату. Наприклад, потрібно пофарбувати локони в вогненно-рудий, тоді надмірна емульгування протипоказана, адже колір не буде дуже насиченим. Якщо ж ви бажаєте пофарбувати тільки коріння і рівномірно розподілити колір по всій шевелюрі, тоді обов'язково змочіть і вспеньте волосся, розподіливши фарбувальний склад по всій довжині.

Залиште Свій Коментар