Фарбування волосся під час місячних: 9 можливих наслідків про які потрібно знати

Жіночий організм потроєний особливим чином - в ньому відбуваються процеси, пов'язані з продовженням роду: вагітність, лактація, менструальний цикл. Але жінці хочеться бути красивою завжди, а один із способів підкреслити красу - фарбування волосся. До недавнього часу прекрасних дам хвилювали питання, чи можна фарбувати волосся при вагітності і годуванні груддю. Зовсім недавно цей список поповнив ще один пункт: а чи можна фарбувати волосся під час місячних, чи не шкідливо це і до яких результатів може привести процес. Спробуємо розібратися.

Менструація - що відбувається з жіночим організмом

У період менструації жіночий організм піддається активному впливу гормонів. У зв'язку з цим відбуваються процеси, що впливають на всі системи, органи, в тому числі на шкірні покриви і волосся. У них міститься речовина меланін, відповідальний за пігмент кольору.

У процесі фарбування компоненти фарби взаємодіють з меланіном, а під впливом гормонів результат фарбування під час місячних може бути непередбачуваним: невідомо, як поведе себе ця речовина.

Гормональний сплеск стає причиною зміни кровообігу, обмінних процесів і терморегуляції організму.При цьому температура шкіри голови зазвичай знижується: відбувається недостатнє постачання кров'ю.

Завдана фарба не нагрівається до потрібної температури, хімічні процеси сповільнюються, в результаті виходить колір, відмінний від бажаного. В крайньому випадку, пасма взагалі не змінюють відтінку.

Наслідки фарбування під час місячних

Думки фахівців про те, чи припустимо фарбувати волосся при менструації, розходяться. Багато хто стверджує, що ці два процеси ніяким чином не пов'язані один з одним. Інші ж радять почекати до закінчення цього періоду, приводячи в якості аргументів цілий список несподіваних і не дуже приємних наслідків.

Але в житті будь-якої жінки виникають моменти, коли колір зачіски поміняти потрібно терміново, і немає часу чекати навіть кілька днів.

У будь-якому випадку треба пам'ятати, що кожен організм індивідуальний, і реакція на однакові дії у двох жінок може бути абсолютно різною.

А щоб підготуватися до можливих небажаних наслідків, потрібно знати, якими вони можуть бути:

 1. Посилилося випадання волосся після фарбування.
 2. Поява ламкості, сухості, посічених кінчиків.
 3. Негативний стан шкіри голови: поява свербежу, лупи, сухості і відчуття стягнутості.
 4. Якщо менструація проходить з такими симптомами, як біль у шлунку, нудота, блювота, вдихання випарів фарби може спровокувати погіршення стану.
 5. Відсутність локонів при процедурі хімічної завивки.
 6. Нерівномірне фарбування. Фарба лягає "плямами".
 7. Одержаний колір далекий від очікуваного результату.
 8. Непередбачуваний колір: наприклад, із зеленим або синюватим відтінком. Такі реакції часто спостерігаються у власниць світлого волосся.
 9. Відсутність впливу фарби. Навіть якщо фарба не змивалася довше покладеного часу, волосся можуть ніяк не змінити початкового кольору.

Думка лікарів: жінкам, у яких процес менструації супроводжується неприємними симптомами (загальним поганим самопочуттям, сильним болем, нудотою, зниженням життєвих сил) рекомендується відкласти фарбування волосся до більш сприятливого часу.

Процес фарбування не спричинить за собою радикального погіршення фізичного здоров'я. Але перелічені пункти неприємні, поява хоча б одного з них здатне зіпсувати не тільки зовнішній вигляд, але і настрій, особливо, якщо намічається важлива подія у вигляді весілля, ювілею. Однак є способи знизити ризик виникнення неприємних несподіванок.

Поради для тих, хто все ж хоче змінити колір

Вихід із ситуації можна знайти, виконуючи нехитрі рекомендації:

 1. Відкласти експерименти з кольором до більш сприятливого періоду. Краще вибрати перевірений, вже раніше використовуваний відтінок фарби.
 2. По можливості відмовитися від фарби, замінивши її відтіночними бальзамами, шампунями, тушшю.
 3. Хорошою альтернативою стане використання натуральних барвників. Ромашка, хна, басма, чай - відмінні природні засоби для додання волоссю насиченого і глибокого кольору.
 4. Якщо фарба для волосся використовується вперше, придбати продукцію відомої марки, яка гарантує якість і результат.

Увага! Бажано довірити процес фарбування досвідченого перукаря в хорошому салоні. При цьому обов'язково попередивши його про період менструації.

Фарбувати волосся під час місячних чи ні - вирішувати тільки вам. Якщо фарбування - вкрай необхідний захід, яке ніяк не можна відкласти, постарайтеся дотримуватися перераховані вище рекомендації для отримання бажаного результату.

Залиште Свій Коментар