Спіральна хімія - створюємо природні кучері в домашніх умовах

Те, що дівчата з прямим волоссям мріють про кучерях - загальновідомий факт. Але постійно возитися з бігуді вкрай виснажливо і хорошою альтернативою може стати спіральна хімія.

Що таке

Спіральна хімія є одним з видів вертикальної завивки. За допомогою спіральних бігуді цей спосіб дозволяє створити довготривалі природні кучері.

Ціна в салоні і вдома

Найпростіше зробити спіральну завивку у перукаря. Ціни в салонах коливаються від 1200 до 15000 р. і залежать від довжини волосся, величини кучерів, використовуваних складів і доглядає косметики.

При домашньому використанні кінцева вартість процедури буде значно нижче. Вам не доведеться оплачувати роботу майстра, а набори для хімії стоять прийнятно - від 400 до 1500 р.

Якщо ви не професіонал, то процедура спіральної хімії для вас буде складна. Так що крім педантичного дотримання інструкції слід попередньо ознайомитися з роботою майстрів: перший раз зробити хімію в салоні або подивитися відео в інтернеті.

Реомендуем прочитати: як правильно зробити хімічну завивку в домашніх умовах.

Крім того, не завадить допомогу друга, так як важко самостійно впоратися з пасмами на потилиці.

Протипоказання

Перед процедурою варто відвідати перукаря. Майстер дасть рекомендації, і, можливо, зовсім відрадить від завивки через різних протипоказань:

 • ламкі, сильно посічене волосся;
 • недавнє (до 2 тижнів) глибоке фарбування;
 • різні хвороби шкіри голови;
 • індивідуальна непереносимість інгредієнтів препарату;
 • вагітність або грудне вигодовування.

особливості завивки

Відмінність спіральної завивки від інших видів полягає в техніці накручування: пасмо відділяється у вигляді квадрата і лягає спіраллю уздовж коклюшки, а самі коклюшки розташовуються перпендикулярно поверхні голови.

Існує два способи накручування пасма на коклюшку:

 • відокремлену пасмо скручують в джгут і намотують на коклюшку, що дозволяє домогтися значно більшого обсягу;
 • відокремлену пасмо відразу накручують на коклюшки, розташовуючи завитки впритул один до одного.

види бігуді

Вибір основи залежить від виду і розміру кучериків, які ви хочете отримати:

 • спеціальні конусоподібні або спіральні коклюшки;
 • класичні коклюшки;
 • "Бумеранги".

Увага! Найкращий ефект досягається тільки при використанні спеціальних коклюшек, які, на відміну від класичних, мають велику довжину.

Сучасні коклюшки часто забезпечені спіральними жолобками для зручності укладання пасма.

Препарати для спіральної завивки

При виборі засобу для хімічної завивки в першу чергу необхідно звертати увагу на показники Ph препарату. Чим вище показник, тим більше стійкий, тривалий ефект кучерів і більш агресивна дія на волосся.

 1. Кислотний перманент. Дає найтривалішу завивку. Але сьогодні цей вид практично не використовується, так занадто велика шкода, яку він завдає локонам.
 2. Лужний перманент. Це класичний препарат для завивки, але він володіє сильним аміачним запахом і вимагає ретельного провітрювання приміщення.
 3. Кислотно-збалансований перманент. Є більш щадним, ніж лужний і підходить для ослабленого волосся. Але через делікатного дії препарату ефект кучерів недовговічною.

Гелевидний засіб для завивки, завдяки своїй структурі, зручно наноситься і не розтікається. Зазвичай використовується на частини голови - для окремих пасом з розпрямити кучерями, а також для завивки відросло коріння.

Пенообразной засіб для перманенту може створити тільки велику хвилю, але є одним з найбільш нешкідливих препаратів.

Сьогодні препарат і фіксатор можна купити як окремо, так і в наборі.Переважно останнім, так як кошти одного виробника будуть краще взаємодіяти один з одним.

Залежність від довжини волосся

Спіральна завивка хороша тим, що підходить для волосся будь-якої довжини і густоти. Проте зачіски будь-якого типу мають обсягом і вагою, тому для кожної довжини існують свої рекомендації по стилю.

Довгі. Для довгого волосся можливі будь-які варіації діаметра і форми кучерів - від великої хвилі до дрібного афро. Необхідно враховувати, що чим довше волосся, тим більше препарату вони вимагають.

Середньої довжини. Також можливо створити кучері будь-якого діаметру. Однак на середній довжині вже сильніше видно зміна в формі зачіски після завивки.

Короткі. На короткому волоссі зазвичай використовуються тільки бігуді середнього і дрібного діаметру, так як великі кучері будуть банально не видно.

Пам'ятайте, що завивка візуально укорочує зачіску на 2-5 см, а кучеряве волосся лягають зовсім інакше, ніж прямі. Тому, якщо незадовго до хімічної завивки ви вирішили постригтися, то обов'язково попросіть майстра зробити стрижку з урахуванням майбутніх кучерів.

процедура завивки

Інструменти:

 • хімічний препарат;
 • фіксатор;
 • гребінець з великими зубами;
 • губки або пензлика для нанесення складу;
 • мисочка для складу;
 • коклюшки необхідного діаметра;
 • розпилювач з водою;
 • пакет або шапочка для душа.

Важливо! З процесу завивки повинні бути повністю виключені металеві інструменти, так як хімічний препарат, вступаючи в реакцію з металом, може забарвити локони.

Послідовність дій:

 1. Приготуйте препарат.
 2. Перевірте шкіру на алергічні реакції, завдавши засіб на невелику ділянку шкіри за вухом.
 3. Вимийте волосся, не масажуючи при цьому шкіру голови: так ви залишите поверхневий жировий шар, який згодом захистить шкіру голови від хімічних препаратів. Неприпустимо використовувати спиртовмісну косметику, шампуні на основі силікону і масел.
 4. Акуратно промокніть рушником волосся, залишаючи їх вологими.
 5. Ретельно розчешіть локони.
 6. Закрийте шию і одяг для запобігання потрапляння препарату.
 7. Захистіть шкіру обличчя, завдавши вазелін або жирний крем біля лінії росту волосся. Однак ці речовини не повинні потрапити на пасма, так як вони перешкоджають дії хімічного складу.
 8. Підніміть волосся вгору і закріпіть їх так, щоб зручно було відокремлювати тонкі пасма.
 9. Відокремлюйте пасма починаючи від потилиці і рухаючись вгору. Величина прядок повинна бути така, щоб вони зручно лягали на коклюшки, а розчин міг просочити їх на всю глибину. Зазвичай товщина пасма дорівнює товщині коклюшки.
 10. Виділену пасмо покрийте складом, потім накрутіть на коклюшку від кореня до кінчиків.
 11. Якщо волосся висихають, слід їх знову змочити: склад повинен наноситися на вологі пасма.
 12. Як тільки все пасма накручені, ще раз обробіть їх залишилися складом.
 13. Накрийте голову целофаном. Почекайте час, вказаний в інструкції.
 14. Не знімаючи коклюшки, вимийте голову під теплою водою без шампуню.
 15. Нанесіть фіксатор, ретельно просочивши їм пасма.
 16. Почекайте час, вказаний в інструкції.
 17. Акуратно зніміть коклюшки, намагаючись не пошкодити структуру локона.
 18. Ще раз вимийте голову без шампуню. Бальзам на волосся допустимо наносити тільки в тому випадку, якщо виробник хімічного препарату і нейтралізатора це передбачає.
 19. Акуратно промокніть волосся рушником. Дозвольте їм висохнути самостійно, так як фен може розпушити і сплутати кучері.Якщо ви все ж вирішили застосувати фен, то обов'язково скористайтеся дифузором. За відсутності останнього допускається сушка на малому охолодженні.

Протягом доби після завивки кучері потрібно особливо берегти від фізичного впливу, щоб виключити ризик деформації локонів. Небажано заплітати їх в косу або тугий хвіст, заколювати шпильками, особливо металевими.

Увага! Вперше помити голову можна не раніше ніж через 2-3 доби.

Скільки тримається ефект

Тривалість ефекту спіральної завивки триває від 3 тижнів до 8 місяців і залежить:

 • від виду використовуваного хімічного складу;
 • від індивідуальної структури волосся: на жорстких, товстих і абсолютно прямих волоссі (наприклад, азіатський тип) завивка протримається набагато менше часу, ніж на тонких і хвилястих;
 • від тривалості утримання складу на локони.

Наслідки і догляд

Будь-яка хімічна завивка пов'язана з впливом агресивних інгредієнтів хімічного препарату. Тому локони вимагають особливого догляду:

 • неприпустимо використовувати фени на високих температурах, так як це ще більше висушує волосся;
 • необхідно застосовувати косметику для сухих, ламких волосся;
 • не можна витирати волосся рушником, а також спати з мокрою головою: вологе волосся можуть розтягуватися і ламатися;
 • протягом 2-3 тижнів не застосовувати глибоке фарбування. Для зміни відтінку допустимо використовувати тоніки.

У більшості випадків, кожна наступна завивка менш ефективна, ніж попередня. Під впливом хімії кератин у волоссі перетворюється в мета-кератин, нечутливий до хімічних препаратів. Для того щоб хімічна завивка знову стала ефективна, необхідно почекати, поки шевелюра відросте.

Існує хибна думка, ніби кучері не вимагають укладання. Насправді без належного догляду вони перетворюються в хмару поплутаних волосся. Щоб зачіска виглядала добре, потрібне застосування спеціальних мусів для укладки кучерів і засобів для отримання ефекту мокрого волосся. Сформувати локони також допоможе дифузна насадка на фен. Як красиво укласти хімічну завивку, а також варіанти зачісок з кучерями своїми руками - все це ви знайдете нас на сайті.

Плюси і мінуси

переваги:

 • тривалий ефект кучерів;
 • вид кучерів максимально наближений до природного;
 • зниження жирності волосся.

недоліки:

 • шкідливий вплив на волосся хімічних препаратів;
 • на період дії завивки неможливо повернутися до прямим волоссям, що не завдавши їм шкоди.

Як і будь-яка інша процедура, спіральна хімія волосся має свої плюси і мінуси. Лякає шкоду, яку можна нанести шевелюрі. Однак сьогодні ринок пропонує величезну кількість косметичних засобів по догляду. І якщо застосування хімічної завивки дозволяє наблизитися до досконалості, то її цілком можна зробити.

Популярні види довгострокової укладання волосся:

 • японська хімічна завивка волосся, її переваги;
 • хімічна завивка волосся "Кудрі ангела" від WELLA: відгуки, ціна;
 • італійська биозавивка волосся Mossa Green Light, плюси і мінуси;
 • кому підійде кератіновой завивка волосся;
 • прикореневій карвінг: що це таке. переваги.

Залиште Свій Коментар