Ефективність лікувального кріомассажа волосистої частини голови

Вже давно наукою було доведено омолоджуючу дію холоду на людський організм. Величезну популярність в даній області стали набирати криогенні процедури, однією з яких є кріомасаж голови. Детально про те, що являє собою така процедура, як вона проводиться і який вплив надає на організм, ви зможете дізнатися з цієї статті.

Принцип роботи

Криомассаж - це фізіотерапевтична процедура, спрямована на лікування або оздоровлення певної ділянки тіла, характерною рисою якої є застосування холодних реагентів, як основних фізичних факторів, що впливають на клітини організму. Особливістю кріомассажа є моментальне охолодження клітин шкіри, допустиме їх кріоустойчівостью, без змін при цьому процесів терморегуляції (обмороження).

При впливі холоду на організм відбувається захисна реакція, що виражається двома факторами:

 1. Початкове уповільнення течії крові і підвищення її в'язкості. Під впливом холоду дрібні капіляри, артерії і судини звужуються, кров стає густішою і нездатною до швидкої циркуляції.За рахунок цього обмінні процеси значно притупляються, процес поглинання поживних речовин і кисню припиняється. Дана реакція допомагає тканинам зменшити тепловіддачу і зберігати тепло набагато довше.
 2. Процес відновлення в звичний стан. При промерзанні верхніх шарів епідермісу головний мозок дає команду для вироблення великої кількості біологічно активних речовин, спрямованих на розширення судинної тканини. Таку реакцію організму можна спостерігати у вигляді сильного почервоніння шкіри за рахунок зниження м'язового тонусу, так званого аксон-рефлексу. При відновленні температури тіла доступ кисню до тканин і транспортування корисних речовин збільшується вдвічі, що сприяє поліпшенню метаболічних процесів, нормалізує роботу залоз внутрішньої секреції.

отже, поліпшується циркуляція крові в тканинах, а відповідно і транспортування всіх необхідних для їх здоров'я і молодості корисних речовин. Якщо мова йде про шкіру голови, відбувається стимуляція росту волосся за рахунок активного насичення поживними речовинами волосяних цибулин.

Зверніть увагу! Криомассаж сприяє відновленню кислотно-лужного балансу шкіри рН 5,5.

Показання та протипоказання

Самопризначеної даної процедури дуже небезпечно, так як реакція організму може бути непередбачувана.

Якщо ви стали помічати будь-які проблеми, пов'язані з волоссям (слабке зростання, ламкість, інтенсивне випадання) або дерматологічні прояви на шкірних покривах, необхідно звернутися до дерматолога і трихолога. Саме ці фахівці зможуть призначити оптимальний курс, якщо той буде необхідний.

Як правило, в групу основних показань до проведення кріомассажа відносять:

 • себорея - надмірне виділення шкірного сала;
 • пересушені і ламкі волосся;
 • стрімка втрата обсягу, тонкі і рідке волосся;
 • андрогенна алопеція - активне випадання волосся, викликане самими різними порушеннями в організмі;
 • облисіння в ранньому віці, яке обумовлено неправильним харчуванням, недоліком вітамінів і мікроелементів, гормональним збоєм;
 • круговідное облисіння - часткова втрата волосся (найчастіше зустрічається у чоловіків);
 • підвищена чутливість шкіри волосяного покриву голови;
 • утворення лупи, яке не піддається лікуванню косметичними засобами;
 • свербіж, стянутость шкіри голови.

Криомассаж голови використовують також для посилення ефекту інших лікувальних процедур і проводять за півгодини до них.

Але все ж даний вид терапії має деякі протипоказання:

 • алергічна реакція на холод, що викликає свербіж і сильне печіння;
 • наявність активних герпесвирусов;
 • часті нагноєння шкіри в області голови;
 • грибкові або інфекційні дерматологічні захворювання;
 • мігрені, систематичні головні болі;
 • епілепсія, психічні розлади.

Фото до і після

Апарати і технології проведення процедури

Криомассаж волосистої частини голови виконується рідким азотом, який виступає в якості холодного контактного реагенту. Існують дві технології проведення даної процедури: контактний масаж і безконтактний аеро-криомассаж.

Рідкий азот

Є найбільш поширеним і популярним, дана послуга є практично у всіх сучасних косметологічних центрах і б'юті-салонах. Принцип такої процедури дуже простий.

Спершу необхідно провести холодну пробу шкіри пацієнта, щоб встановити реакцію організму, визначити поріг холоду. Даний тест називають крижаною пробою.

Якщо людина не відчуває дискомфорт, на шкірі не виступають почервоніння, відсутній свербіж, значить, ніяких протипоказань до проведення кріотерапії немає. Ніякої попередньої підготовки волосся і шкіри не потрібно!

Процедуру можуть виконувати як по всій області голови, так і локально. Майстер бере спеціальний аплікатор і занурює його в контейнер з рідким азотом. Плавними, але вправними рухами рідкий азот наносять на шкіру голови по лініях проборов, уникаючи попадання на саме волосся.

При попаданні великої кількості азоту на локони вони можуть перемерзнути і обламатися. Таке нанесення повторюється 3-4 рази на кожну масажну лінію і тривати близько 5-7 секунд. В цілому, вся процедура займе близько 15-20 хвилин.

Безконтактний аеро-масаж

Має той же принцип дії і нічим не відрізняється від контактного методу, крім як технікою виконання. Косметолог встановлює на апарат (балон з азотом) спеціальну насадку і розпорошує азот по масажних лініях.

Важливу роль відіграє техніка проведення та досвід майстра, адже надлишок азоту може негативно вплинути на шкіру і волосся. Процедура також складається з 3-4 повторень по кожній лінії.

Особливості курсу лікування

Лікування волосся рідким азотом передбачає певний курс, що складається з декількох процедур, які проводять з певним проміжком. Все залежить від ступеня тяжкості захворювання, а також від індивідуальних особливостей людини (типу шкіри і волосся). Оптимальний курс зможе підібрати лікар-трихолог, враховуючи всі чинники захворювання і рекомендації дерматолога.

Мінімальний курс складається з 10-12 сеансів, які виконують з проміжком в один день після кожної процедури. Криомассаж голови рідким азотом є цілком доступною за ціною процедурою, середня вартість якої по регіонах РФ становить 900-1000 рублів.

Увага! Більшість клінік і косметологічних центрів роблять знижки на лікувальні курси, за рахунок чого вартість однієї процедури значно знижується. Таким чином, повний курс обійдеться близько 8-9 тис. Рублів.

Якого ефекту можна досягти

Під впливом холодних температур поверхневі судини значно звужуються, сповільнюючи кровотік. Через деякий час починається зворотний процес, так як мозок дає команду для більш активного кровопостачання охолоджених ділянок.

М'язова тканина розслаблюється, відбувається виражене розширення судин, транспортування крові та лімфи значно збільшується. За рахунок цього шкіра здатна поглинати більшу кількість кисню.

Після процедури всі обмінні процеси шкіри стають більш інтенсивними, нормалізується робота сальних залоз і залоз внутрішньої секреції, збільшується приплив поживних речовин до волосяних фолікулів.

Криомассаж голови є відмінною лікувальною процедурою для шкіри голови і волосся, а свідченням цього є позитивні відгуки задоволених пацієнтів. Також на різних форумах і сайтах косметологічних клінік можна побачити фото до і після проведення кріомассажа.

Переваги і недоліки

Всі бажаючі випробувати на собі цю методику часто задаються питаннями безпеки: чи здатний азот пошкодити шкіру або самі волосся, яких неприємних наслідків можна очікувати. Варто пам'ятати, що абсолютно все побічні ефекти пов'язані із нехтуванням показань і протипоказань до проведення даної процедури, а також з порушеннями техніки її виконання. Лікування волосся рідким азотом виконує спеціально навченийпрофесіонал з досвідом роботи. Самостійне проведення подібної процедури в домашніх умовах категорично заборонено. Це, мабуть, і є єдиний недолік.

Перевагою даного лікування вважається вплив безпосередньо на внутрішні проблеми (порушений кровообіг, що не злагоджену роботу залоз внутрішньої секреції, активацію мертвих волосистих зон), в той час як косметичні процедури лише маскують проблеми і надають короткочасний ефект.

Залиште Свій Коментар