Лікування волосся вогнем: більше шкоди чи користі, відміну від стрижки гарячими ножицями

Коли волосся стає ламким, млявими, випадає і січеться, для відновлення їм необхідний професійний догляд. Лікування волосся вогнем, або пірофорез - це інноваційна методика, яка повертає зачісці здоровий, доглянутий вигляд. Відмінна риса цієї вогненної техніки - висока ефективність, через що вона стає все більш популярною.

Суть і принцип дії

Перші згадки про використання вогню в перукарському мистецтві сягають ще часів Стародавнього Єгипту. Жителі царства знали, що полум'я здатне зміцнити волосся і зробити їх м'якими, немов шовк. Нерідко до допомоги вогню вдавалися дівчата Русі, щоб оздоровити свої локони.

Методику випалу волосся, який ми знаємо її зараз, розробила і запатентувала Ольга Курбанова, професійний перукар. Завдяки її наполегливій праці ця технологія визнана ефективною трихолога, і фахівцями Інституту удосконалення лікарів РФ.

Головна задумка розробленої методики - глибоке, ґрунтовне відновлення. Працює це так: на волосся наноситься спеціальний живильний склад, а потім вони обробляються по всій довжині відкритим вогнем. Під час цього процесу лусочки закриваються, а кінчики запаюються. Таким чином, лікуючі компоненти надовго залишаються всередині, проникаючи в сам волосяний стрижень.

Показання та протипоказання

Лікування вогнем - це ефективний засіб для тих, хто хоче позбутися від сильної сухості і ламкості волосся.

Зверніть увагу! Техніка Fire cut також закріплює результат після знебарвлення, фарбування або тонування, оскільки пігмент вимивається значно довше.

Серйозних протипоказань пірофорез не має, т. К. Він схвалений і апробований вченими. Однак є кілька випадків, коли від цієї послуги краще відмовитися:

 • при боязні вогню, або пірофобоіі;
 • при відсутності у майстра сертифіката, підписаного Ольгою Курбанової (несертифікований перукар може завдати непоправної шкоди клієнту);
 • вагітним жінкам даний метод може не підійти, адже можливий стрес і переживання дуже шкідливі як малюкові, так і майбутній мамі.

Процедура в салоні

Багато майстрів називають пірофорез справжнім "ритуалом" краси через незвичайності його проведення. Весь процес триває від 40 до 60 хвилин і ділиться на 3 етапи.

 1. Етап підготовки. Перукар оцінює структуру волосся, існуючі пошкодження, далі, вимиває шкіру голови від пилу, бруду, відмерлих частинок спеціальним шампунем. Під час миття обов'язковий масаж голови для кращого припливу крові і насичення клітин киснем. Пасма обробляються індивідуально підібраним поживним складом, який включає в себе протеїни, кератин, корисні масла і вітаміни, також застосовується захисний засіб для підвищення термостійкості волосся.
 2. Етап обробки відкритим вогнем. Майстер на щипці намотує ватний тампон, занурює його в спиртовий розчин, а потім підпалює. Волосся акуратно обробляються вогнем по всій довжині, щоб прибрати всі пошкоджені частини. Під час цього процесу зазвичай з'являється неприємний запах і тріск, оскільки кінчики запаюються, і на них утворюються чорні обвуглені точки. Процедура випалу триває 7-20 хвилин в залежності від довжини і густоти.
 3. Етап закріплення результату. З кінців рушником прибираються чорні "кульки", наноситься ще одне захисний засіб, після цього перукар знову миє клієнту голову, але вже з використанням води контрастних температур: теплою і прохолодною, для кращого розчісування. В кінці процедури робиться сушка і укладання.

Процедура Fire cut абсолютно нешкідлива за умови правильного виконання. Якщо фахівець знає технологію процесу і завдає на пасма термозахисні косметичні засоби, то загоряння і будь-які пошкодження виключаються.

Фото до і після

процедура будинку

Незважаючи на те що лікування вогнем вимагає чіткого дотримання технології виконання, все ж існують альтернативні способи, до яких можна вдатися, щоб не платити високу суму в салоні.

Важливо! Настійно не рекомендується проводити експерименти з вогнем і власним волоссям, оскільки це може призвести до їх згорянням або пошкодженням.

Спосіб 1:

Волосся потрібно добре вимити і нанести на них живильну маску, насичену протеїнами пшениці, касторовою або апельсиновим маслом, екстрактом чорного вівса і пантенолом. Пошкоджені прядки відокремлюються від основної маси волосся і самостійно обробляються запальничкою.

Результат: вкрай небезпечний метод, який призводить до оплавлення волосся і руйнування їх структури.

Спосіб 2:

Даний метод має на увазі використання прасування для волосся. Обидві його частини обмотуються фольгою, виставляється максимальна температура пристрою, на волосся наносяться масла і протеїни. Кожне пасмо потрібно добре обробити випрямлячем.

Таким чином, технологія пірофореза - унікальна в своєму роді, її складно повторити вдома, а пошуки кваліфікованого майстра можуть зажадати часу і зусиль. Однак потужний ефект, що відновлює і пролонговану дію процедури коштують того, щоб спробувати.

Догляд після лікування

Після пірофореза дуже довгий час зберігається гладкість, а кінці не січеться завдяки "запечатаним" всередині них речовин. Щоб підтримувати тривалу дію цієї процедури, потрібно використовувати спеціальні шампуні, які порадить перукар. Для оздоровлення волосся зсередини рекомендується приймати вітаміни.

результат

Основний ефект процедури - моментальна гладкість, пружність, еластичність і збільшення обсягу зачіски до 30%. Через масажу волосяні фолікули насичуються киснем, до них активно приливає кров, що позитивно впливає на процес зростання.

Після обробки вогнем вирішується проблема електризації, усуваються посічені кінці. Волосся залишаються доглянутими і здоровими до 3-х місяців, далі необхідно повторне оздоровлення.

До речі. Вітаміни і корисні речовини з маски глибше проникають в структуру, однак тривалість дії помітно коротше, оскільки не відбувається щільного "запечатування" лусочок.Також не запаюються кінці, через що не йде проблема їх перетину.

Відмінність пірофореза від стрижки гарячими ножицями

Ці процедури по догляду мають загальну основу - вплив високою температурою, проте у них є і суттєві відмінності.

Гарячі ножиці

випал

націленість

Видалення посічених кінчиків для поліпшення зовнішнього вигляду.

Відновлення здоров'я волосся по всій довжині, видалення відмерлих сухих частинок, харчування від волосяного стрижня до кінчиків.

Інструменти

Ножиці, оснащені мінікомп'ютером. Прилад нагрівається максимум до 180 °, повністю безпечний для клієнта.

В якості основного інструменту - щипці з намотаною на них ватою, яка утворює валик і підпалюється.

Принцип дії

Підвищена температура сприяє затвердінню кератиновой маси на кінцях для запобігання подальшого руйнування. Відбувається состріганіе зайвого волосся.

Застосування вогню змушує лусочки повністю розкритися для максимального усмоктування корисних речовин і дуже щільно закритися по всій довжині. Довжина локонів зберігається, якщо тільки майстер не зістриг омертвілі частини на початку прийому.

частота застосування

1-3 сеансу.

1 раз в 2-3 місяці.

Вимоги до наявності сертифіката

Не потрібно, варто просто вибрати досвідченого перукаря.

Перукар обов'язково повинен мати сертифікат, що засвідчує проходження навчання та знання техніки.

Переваги і недоліки

Пірофорез, судячи з відгуків, має масу позитивних якостей:

 • це безпечний метод лікування, результат якого видно після першого застосування;
 • індивідуальний підхід до кожного клієнта при виборі живильного складу забезпечує високу результативність;
 • захист волосся від впливу погодних умов;
 • відсутність побічних ефектів;
 • уповільнення старіння волосся і шкіри голови.

Однак послуга випалу має і свої слабкі сторони, серед них:

 • висока вартість - 5-6 тис. рублів, в залежності від довжини;
 • необхідність повторення сеансу;
 • можливість потрапити до недосвідченому майстру-самоука без сертифіката.

Залиште Свій Коментар