Як виглядають гниди в волоссі на голові у людини і що це таке

Гниди є досить непомітним видом паразитів. Для того щоб можна було позбутися від цих паразитів в разі їх появи, слід знати про те, як вони виглядають, чим харчуються, дізнатися про те, що вони з'явилися.

Що таке гниди

Гнидами називають такий вид паразитів, як яйця вошей. Являє собою маленьку капсулу, що знаходиться в особливій оболонці з клейкої речовини, яка забезпечує ідеальну фіксацію на волосині.

Капсули відкладаються статевозрілими самками вошей, які можуть за одну добу зробити кілька кладок.

Рекомендуємо прочитати: життєвий цикл розвитку головних вошей і гнид.

Як виглядає

Мають дуже маленький розмір. Зовні схожі на капсули невеликого розміру, зазвичай мають білий колір, злегка прозорий. Форма капсули витягнута. Досить часто поява гнид можна переплутати з лупою. Капсули можна відносно легко помітити, що зробити на темному волоссі в рази простіше.

При наявності даного паразита волосся не виглядають чистими - виникає відчуття, що вони сальні, брудні і давно не чесання. Довжина тілець близько 0,7-0,8 мм довжиною. При розгляді тільця паразита в мікроскоп, можна помітити якийсь хвостик, який є кріпленням паразита до волосу.А також крім кріплення присутній клапан, звідки через деякий час з'явитися нова особина.

Читайте також: як виглядають воші і гниди під мікроскопом, їх різновиди.

Увага! Не так просто відрізнити порожню оболонку від тієї, в якій личинка ще розвивається. Сухі гниди так і залишаються на волоссі до їх випадання, за умови, що не видалені за допомогою спеціалізованих засобів. Через це факту багато хто думає, що кількість гнид перевищує кількість вошей. Як відрізнити мертвих гнид від живих, ви знайдете у нас на сайті.

чим харчуються

Процесу харчування у гнид немає, так як це лише стадія розвитку личинки, що знаходиться в захисній оболонці. З цієї ж причини гнида не може вкусити. Кусаються тільки самі воші, викликаючи такі ж відчуття, як і при укусах будь-якого комахи, що живиться кров'ю. При виникненні педикульозу (зараження вошами) у дітей, укуси сприймаються батьками часто як алергічна реакція на який-небудь продукт. Що являють собою укуси вошей, наочні фото ви знайдете на нашому сайті.

період розвитку

В середньому близько тижня займає процес появи на світ личинки з капсули, який також називають інкубаційним процесом. На його швидкість сильно впливає температурний режим.

Збільшення періоду інкубації відбувається за умови, що температура повітря буде вище 40 градусів за Цельсієм, або ж нижче 22.

Період становлення дорослої особини з личинки, як правило, займає близько 15-30 діб. З моменту виникнення до закінчення існування воша має всього 4 стадії розвитку.

 1. Яйце.
 2. Личинка.
 3. Німфа 1 і 2 порядку.
 4. Доросла зріла особина.

Після того як личинка вилупилася зі своєї капсули, перший прийом їжі, відбудеться через зовсім невеликий проміжок часу - в перші пару годин. Через дві доби після нього, воша здатна справити перше потомство гнид.

Чим відрізняється гнида від воші

Головна відмінність гниди від воші полягає в тому, що це різні стадії розвитку одного і того ж паразита. Гнида є зародком - яйцем паразита, а воша є подальші стадії розвитку.

Виходячи з цього, можна стверджувати, що вони відрізняються один від одного і зовнішнім виглядом, і способом харчування. Гнида виглядає як маленька капсула довгастої форми, воша ж маленька комаха, яка живиться кров'ю носія, на відміну від свого зародка, перший прийом їжі, який, відбувається тільки через деякий час після появи на світло.

Як відрізнити лупа від гниди

Для того щоб вміти відрізняти лупа від гнид, слід для початку детально розібрати ці два поняття. Що являють собою гниди, було розібрано в главах вище. Так що ж таке лупа?

Лупою медичні фахівці називають патологічно рясне відшарування частинок шкірного покриву голови. Дане явище викликане наслідком порушення процесів функціонування сальних залоз. Відшарувалася шкіра покриває волосся по всій їх довжині, але найбільш сильно накопичується у кореневої їх частини. Значно помітніше лупа на волосяному покриві темних кольорів.

Частинки відшарувалася шкіри обсипаються від будь-яких дотиків, будь то руки або гребінець. Таке захворювання не є заразним, за умови, що причиною виникнення Герасимчука збільшення чисельності хвороботворних мікроорганізмів. Про причини появи лупи на голові у жінки, читайте у нас на сайті.

І лупа, і гниди викликають появу однакових симптомів - неприємного свербіння шкіри голови. Якщо він викликаний лупою, то відчуття пропаде після легкого почісування. А для того щоб свербіж пропав при педикульозі, найчастіше, люди здирають шкіру до крові.

Відрізняються один від одного патології і місцем розташування в області голови:

 • Найпоширенішими місцями проживання вошей, а згодом і їх потомства - гнид, є ті області голови, де температура вища. Такими місцями стають потилицю, лоб і віскі, які перш за все оглядає медичний фахівець. Як правило, знаходяться на відстані 10-40 мм від шкіри голови.
 • Відшарування лупи відбувається в момент розчісування волосся, при легкому дотику голови руками або предметами одягу. Велика частина відшарувалися частинок знаходиться в області верхівки. Через легкості видалення з волосся і шкіри лупа видно навіть на плечах людини, особливо за умови, що він знаходиться в одязі темних тонів.

Для того щоб переконатися в діагнозі, має бути проведено обстеження при хорошому яскравому освітленні з використанням збільшувального скла і гребінця з частими зубами. Існує ряд ознак, що відрізняють гниди від лупи.

 • Капсули ідентичною форми і розміру, в той час як лусочки відшарувалася шкіри, відрізняються за параметрами.
 • При хорошому зорі або ж за умови, що збільшення досить сильне, можливо помітити розлучення на паразитів, а також наявність личинки всередині капсули. Лупа не має рівномірної опуклості.
 • Звук також є одним з ознак, так як при натисканні на гниди з'являється характерне клацання. При натисканні на лупа ніяких звуків не виникає.
 • Відмітною фактором також стає кількість білих тілець. За умови, що патологією є саме лупа, то лусочок досить багато по всій голові, а також по всій довжині волосся. Кількість гнид ж збільшується поступово.

Рекомендуємо прочитати: як відрізнити лупа від гнид на волоссі.

Важливий момент! Лише запущена форма педикульозу передбачає розташування яєць по всій поверхні голови і по більшій частині довжини волосяного покриву.

Як з'являються на голові у людини

Найбільш поширеним способом виникнення педикульозу стає тісний контакт із зараженою людиною, А також носіння головних уборів таку людину або використання його гребінця.

Тісним контактом для появи вошей і гнид є ті дії зараженого і здорової людини, при яких їх голови стикаються. Наприклад, для дітей характерні спільні ігри, після яких воші поширюються моментально по всій компанії дітлахів.

Гниди не можуть виникнути з нізвідки, тому що являють собою наслідок зараження вошами, які можуть передатися лише від іншої людини. Також навіть за умови влучення однієї капсули на голову, що буває дуже рідко, хвороба не зможе розвинутися, так як умов для розмноження просто не буде.

Капсули з'являються на волосяному покриві майже відразу після потрапляння на неї кількох особин вошей, так як починається процес репродукції.

Подробиці звідки беруться воші у людини, ви знайдете у нас на сайті.

симптоми

Як визначити, що завелися гниди? Симптоми захворювання, як правило, непомітні відразу після його появи, так як не є сильно вираженими і людина просто не вважає за потрібне звертати на них свою увагу. Незважаючи на це, існує можливість вже в перші дні зараження виявити ознаки педикульозу.

Існують наступні симптоми зараження:

 • Постійний свербіж, який не проходить навіть при сильному чухання шкірного покриву.
 • Наявність укусів, так як весь раціон харчування складається з крові людини. Для того щоб укуси не загоюються, паразитами вводиться особливий секрет, який заважає процесу згортання крові.
 • Легке поколювання, як при укусі комара. Відчуття комариного укусу і укусу воші збігаються.
 • Наявність білих тілець в прикореневій частині волосяного покриву.

З перерахованих вище симптомів, найбільш помітним є свербіж. Найчастіше, саме він стає причиною звернення до медичного фахівця або ж проведення ретельного огляду голови в домашніх умовах.

Чи бувають гниди без вошей

Такий випадок можливий, але дуже рідко. Виявлення порожніх капсул гнид, де живих особин вже немає, змушує добряче помізкувати про ситуацію. Відповіддю на численні запитання стане те, що були застосовані заходи по боротьбі з педикульозом або навмисне, або завдяки щасливому випадку.

Живі особи на голові відсутні, так як загинули в результаті якого-небудь впливу. Одним з видів такого впливу є фарбування сумішшю, що містить перекис водню, або освітлення волосся, в результаті якого пероксид знищив вошей і гнид.

методи лікування

Існує кілька способів позбавлення шкіри від гнид, вошей, а відповідно і супутніх захворювання симптомів, найбільш неприємним з яких є постійне непроходящие бажання почухати голову.

 1. механічний спосіб - вичісування спеціалізованим гребенем з частотою зубців 0,2-0,3 мм. Даний спосіб є найбільш безпечним. Такий гребінь можна придбати в будь-якій аптеці.
 2. Використання шампуню надасть досить сильний вплив, видаляючи значну частину паразитів, і стане чудовою підготовкою до подальшого вичісування.
 3. Після проведення вичісування і промивання голови спеціальним шампунем, Частина гнид може залишатися на волоссі. В такому випадку, процес видалення можна продовжити за допомогою хімічних лікарських препаратів. При вирішенні застосовувати тільки аптечні ліки, позбавлення може статися за кілька застосувань. Вони допоможуть позбутися від педикульозу в домашніх умовах.

Не слід зловживати хімічними препаратами, так як вони можуть завдати значної шкоди не тільки паразитам, але і волосяному і кожному покрову людини.

Популярні засоби від вошей і гнид:

 • препарат Перметрин від вошей і гнид, відгуки;
 • інструкція із застосування Хігіенікі;
 • склад і принцип дії препарату Д-95;
 • як правильно застосовувати Медіфокс проти вошей і гнид;
 • лінійка коштів Ніт Фрі проти вошей і гнид;
 • кращі засоби для лікування педикульозу у дітей.

Залиште Свій Коментар