Від чого можуть з'явитися воші на бровах і віях і як від них позбавитися

Воші, що з'явилися на віях, бровах, є вкрай неприємним захворюванням, що викликає дискомфорт, психологічне неприйняття. Якщо його запустити, то фтириаз провокує запальні вогнища, що призводять до тріщин і ранки. Дана стаття розповість про те, як відбувається інфікування паразитами, які методи дозволяють позбутися від них.

види вошей

Людина може заразитися трьома видами вошей. це:

 • головні,
 • лобкові,
 • платтяні.

На віях і бровах живуть лобкові воші. Ця комаха невеликого розміру, не більше 1,5 мм, коричневого кольору. Воно малопомітно. Паразита можна розглянути дзеркалом лише за умови великого скупчення. Лобкові воші зустрічаються на волосяному покриві статевих органів, віях, бровах, пахвами.

Дізнайтеся більше про різновиди вошей, їх схожість і відмінності у нас на сайті.

Вони не можуть жити на волоссі голови. Це пов'язано з тим, що даний вид проживає тільки на жорсткому волоссі, що має трикутний перетин. Кровоссальні міцно чіпляється до шкірного покриву і харчуються кров'ю. Розмножуються вони дуже швидко, так як відкладання яєць відбувається щодня.Причому самка здатна за раз відкласти до 7 яєць.

Читайте також: інкубаційний період педикульозу у людини.

симптоми

Після проникнення на тіло, паразит прикріплюється до шкірного покриву і починає харчуватися кров'ю. Паралельно з цим відбувається виділення особливого компонента, що провокує появу нестерпного свербіння. Коли завершується годування, комахою в ранку вводиться секрет, що не дає згортатися крові. Через що укус кровоссального не загоюється тривалий час.

Швидше позбутися від захворювання можна за умови своєчасного звернення до лікаря. Для цього необхідно звертати увагу на ранню симптоматику, яка проявляється:

 • нестерпним свербінням, який посилюється в нічний час. Це пов'язано з активністю вошей в цей період часу;
 • опухлими століттями. Людині вранці важко відкривати очі;
 • склеєними віями. Так як яйця вошей закріплюються до волосків клейким компонентом;
 • прищиками. Їх порожнину містить рідину, схожу на гнійні виділення біло-жовтого відтінку;
 • потемнілими століттями в результаті відкладення гнид;
 • під час обмацування визначаються дрібні вузлики. Це личинки вошей;
 • якщо у хворого є схильність до алергії, то очей збільшується до величезних розмірів.

Важливою ознакою наявності фтириаз вважаються темні плями, немов від невимите косметики. Якщо ж вони не змиваються теплою водою, то це є приводом для припущення про захворювання. Лікарі стверджують, що подібна клінічна картина проявляється при інших хворобах очей. Одночасно з перерахованої симптоматикою можуть виникати поодинокі кров'яні плями на нижній білизні в паховій області.

Увага! Самостійно визначити наявність фтириаз неможливо. Для цього слід проконсультуватися з лікарем і пройти необхідну діагностику.

Чому на віях з'являються воші

Фтіріаз, який вразив вії, є рідкісним захворюванням, тому не всі люди звертають увагу на його початкові симптоми. Це призводить до швидкого поширення вошей. Існують деякі причини, що викликають зараження паразитами. До них відносяться:

 1. Контакт із зараженою людиною. Даний вид вошей має безпосереднє відношення до лобковим. Вони скоро переміщаються по тілу людини. Зазвичай інфікування відбувається при сексуальному зв'язку.
 2. Можна заразитися гнидами через рукостискання.
 3. Якщо педикульоз утворився на лобку, то у хворого виникає нестерпний зуд. В результаті під нігтями виявляються яйця, дорослі паразити. Далі, людині залишається лише потерти очі, і воші переходять на вії.
 4. Зараження відбувається через загальне використання особистих предметів, наприклад, через рушник, постільну білизну, шапку.
 5. Інфікуватися можна в місцях громадського відвідування. Таких як сауна, пляж, басейн.

До відома, заразитися можна при користуванні загальним туші, пробника в магазині.

Личинки вошей відрізняються більшою живучістю, ніж доросла комаха. Вони можуть зберігати життєздатність більше 7 днів. Тому можна заразитися навіть через випрані, але не проутюженной речі. Гниди не змиваються під проточною водою, оскільки вони міцно закріплюються до волосків за рахунок клейкого компонента.

Рекомендуємо прочитати: що таке гниди, як вони виглядають.

лікування захворювання

Боротьба з вошами на бровах і віях є непростим заходом. Так як паразити, харчуючись кров'ю, наносять травми епітелію, заносячи інфекцію. У міру зростання ранок, збільшується число інфікованих вогнищ, які призводять до запалення кон'юнктиви.При найменшій підозрі на фтириаз слід звернутися до лікаря для призначення оптимального методу лікування.

Найбільш швидким і безпечним способом є повне вистригання вій. Проте не кожна людина ризикне на проведення цієї маніпуляції. Найчастіше вистригають брови і вії маленьким дітям, оскільки у них захворювання лікується найскладніше.

Фтіріаз лікують наступними способами:

 • механічним, Який передбачає видалення вошей і їх личинок вручну.
 • хімічним, Яке проводиться спеціальними мазями, кремами. Необхідно пам'ятати про те, що всі призначення повинні проводитися лікарем.

хімічний спосіб

Не варто повністю сподіватися на механічні способи, оскільки позбавлення від паразитів буде довгий. Причому вони будуть розмножуватися далі. Для якнайшвидшого одужання інфікована область обробляється хімічними препаратами, які призначаються офтальмологом.

Медикаментозний засіб наноситься обережним рухом на вії, щоб уникнути попадання в очі. Перед застосуванням препарат розводиться теплою кип'яченою водою співвідношенням 1 до 1.

До переліку протипедикульозних засобів входять:

 • Педілін;
 • Ніке;
 • Ниттифор;
 • Медіфокс.

Хімічний засіб наноситься ватною паличкою по ходу росту волосків. Зазвичай препарат тримається протягом півгодини. Потім змивається проточною водою. Під час змивання необхідно стежити за тим, щоб ліки не проникло в очі. Так як ці кошти відрізняються своєю агресивністю.

Найбільш небезпечним препаратом є Перметрин. Для зниження шкідливого впливу воно також розлучається теплою водою в рівних співвідношеннях. Дані кошти складаються з одного активного компонента, тому для закріплення ефекту слід провести повторну обробку зараженої області через тиждень.

Важливий момент! Існують комбіновані медикаментозні препарати, що подовжують дію основних компонентів. При їх використанні не потрібне проведення повторного оброблення. До таких засобів відноситься Спрей-пакс, що випускається у вигляді аерозолю.

Крім агресивних медикаментозних засобів, допоможуть позбутися від війчастих вошей такі мазі:

 • сірчана;
 • ртутна.

Перед нанесенням цих мазей слід попередньо волосяний покрив змастити вазеліном. Після чого наноситься краєм ватної палички на повіку обраний засіб.Процедура проводиться до 5 разів за день протягом місяця. Для лікування фтириаз на віях забороняється користуватися препаратами, що містять гас, оцет. Оскільки вони небезпечні для області очей.

Для якнайшвидшого одужання потрібно проводити обробку та інших ділянок волосяних покривів, де мешкають дані види паразитів.

механічний спосіб

Механічне видалення вошей є найбезпечнішим способом. Для боротьби з фтириаз користуються спеціальним гребінцем, яким вичісують паразитів. Цей процес займає тривалий час.

Його слід проводити по кілька разів за день протягом 2 тижнів. До тих пір, поки яйця і дорослі комахи не втечуть.

Рекомендуємо прочитати: техніка вичісування вошей, навчальне відео процедури.

Також можна скористатися пінцетом. Перед тим як робити цей спосіб вії та брови потрібно змастити вазеліном, який загальмує комаха.

Далі, тихенько видаляти пінцетом кожного паразита і його личинку. Поліпшити видимість вошей і гнид допоможе збільшувальне скло. Цю маніпуляцію краще довірити близькій особі, самостійно її проводити не рекомендується.

Важливо! Під час проведення механічного вилучення паразитів, потрібно стежити за тим, щоб комахи і їх виділення не проникли в очі. Так як це викличе розвиток кон'юнктивіту.

Під час лікування фтириаз слід проводити обробку постільної, натільної білизни. Для цього його потрібно замочити на 1,5 години в гарячій воді, після чого випрати на максимальній температурі миючим засобом. Після того як білизна висохне, його слід термічно обробити праскою з обох сторін.

Предмети, що знаходяться в щоденному догляді, необхідно обробити антисептиками. Після прасування постільна білизна, одяг можна додатково обробити спеціальним препаратом, який вбиває личинки комах, наприклад, аерозоль А-пар.

профілактика

Неможливо застрахуватися від появи кровосисних на бровах, віях. Уникнути розвитку фтириаз можна, дотримуючись наступних нескладних правил:

 • перш за все необхідно проводити щоденні гігієнічні заходи. Регулярне умивання, прийняття душа дозволить своєчасно виявити паразитів і скоріше позбутися від них;
 • потрібно дотримуватися підвищеної обережності в місцях громадського користування.Після контакту зі сторонніми особами, загальними предметами після повернення додому слід вимити руки, обробити ділянки тіла, через які могло статися зараження;
 • виключити використання загальних предметів гігієни;
 • не вступати в контакт із зараженими людьми;
 • проводити регулярну зміну постільної білизни.

При захворюванні фтириаз не слід вдаватися в паніку. Треба якомога швидше звернутися до лікаря, який призначить швидкий метод позбавлення від вошей, які вразили вії.

Більше про воші ви знайдете в наступних статтях:

 • при якій температурі гинуть воші і гниди;
 • як позбутися від гнид;
 • як розмножуються воші, швидкість розвитку;
 • життєвий цикл розвитку головного воші;
 • які захворювання передають людині воші, чим вони небезпечні;
 • як відрізнити мертві гниди від живих.

Залиште Свій Коментар