Звідки з'являються воші у людини, як можна ними заразитися

Багатьом здається, що воші - відгомін минулого. Розвиток сучасного суспільства не сприймає існування педикульозу, як хвороби. Це помилкове судження. Паразити як і десятки, сотні років тому ведуть звичний спосіб життя. Заразитися педикульозом так само просто. Іноді досить простого дотику. Розберемося, звідки беруться воші, коли виникає загроза, чи можна вберегтися від зараження педикульозом.

механізм зараження

Воші - комахи, пристосовані жити виключно в волоссі людей. За роки еволюції паразит пристосувався до перебування на круглому перетині волоса.

Існує 3 види паразитів:

 • головні;
 • лобкові;
 • платтяні.

Кожен займає певний ареал проживання:

 1. головні - паразитують виключно в волосистої частини голови, пристосовані до більш м'якого волосу.
 2. лобкові - воліють іншу, більш жорстку структуру волосків. Живуть комахи цього виду в області статевих органів, під пахвами, на бровах, віях.
 3. платтяні - селяться всередині складок одягу. Паразитують на тілі, недалеко від місць дислокації.

З огляду на особливості видів, механізми зараження відрізняються. Головних особин легко дістати при тісному контакті з хворим. Це може бути випадковий дотик волоссям в громадському місці (транспорт, публічний захід з великим скупченням народу).

Для передачі лобкового виду потрібно більш тісний контакт з носієм паразитів. Будь-який з видів переповзає на білизну, речі з матер'яної текстурою. Зіткнення з чужої одягом, використання м'якого дивана в громадському місці також здатні стати джерелами поширення.

Читайте у нас: які різновиди вошей бувають, їх відмінність і схожість.

Важливий момент! Воші стрибають або повзають? Це важливо для розуміння способу передачі. Воші пересуваються виключно поповзом. Високо підстрибувати, долаючи великі відстані, вони не вміють. Здатність літати вошам не властива.

Паразити заводяться виключно за рахунок близького контакту людей в процесі життєдіяльності. Виняток становить передача в стоячій водоймі, де паразити можуть виявитися при купанні хворого на педикульоз. У нерухомій вологому середовищі комахи здатні виживати до 2 діб без їжі.

Рекомендуємо прочитати: звідки беруться воші, як можна ними заразитися.

причини педикульозу

Основною причиною педикульозу визнається близьке контактування людей.Для зараження досить незначного дотику, якому не надають значення. Шляхи поширення комах різні.

Спочатку на голові немає вошей. Всупереч народним повір'ям, що комахи живуть всередині організму, з'являються назовні при сприятливому збігу обставин.

Для запобігання зараження бажано не допускати близьких контактів. Особливо, коли мова йде про незнайомих людей. У транспорті, громадських місцях, на публічних заходах необхідно дотримуватися дистанції з сторонніми.

При відвідуванні масових заходів рекомендується використовувати одяг з гладкою структурою. Волосся не носити розпущеним. Акуратно зібраний пучок багаторазово зменшує ризик зараження.

Воші відрізняються чутливим нюхом, реагують на запахи. Аромат немитого тіла, посилене потовиділення привертають увагу комахи. Ризик зараження підвищується.

Нехтування правилами гігієни збільшує ризик зараження педикульозом. Воші охочіше реагують на мускусний запах. Охайні люди швидше звертають увагу на появу перших симптомів, які часто маскуються під прояви інших захворювань.

Проживання в тісному приміщенні, часта присутність в місці дислокації сторонніх провокують зараження, поширення педикульозу. Подібна ситуація характерна для неблагополучних сімей, осіб в місцях позбавлення волі, казармах, таборах біженців. Саме там підчепити комах найпростіше. Можна не думати, звідки береться педикульоз. Активний носій паразитів обов'язково знайдеться.

Серед причин педикульозу зустрічаються не тільки контактні (безпосередньо між людьми). Джерелом зараження можуть служити предмети. Завдяки яким підхопити вошей просто. Найбільш часто це: гребінці, одяг, головні убори, біжутерія, побутові речі (рушники, постільні приналежності).Чи можуть з'явитися воші на нервовому грунті, дізнайтеся на нашому сайті.

Увага! Своєчасно виявлене захворювання, вчасно вжиті заходи боротьби допоможуть уникнути посилення проблеми.

Групи ризику

Воші всюдисущі. Завестися можуть у будь-кого. Ніхто не застрахований від зіткнення з комахами. Заразитися можуть особи, які перебувають в несприятливих умовах і успішні люди. Стикається з педикульозом не кожен.

Існує певна зона ризику, коли паразити активно переходять від одного до іншого. Найчастіше з комахами стикаються люди:

 • що знаходяться в неблагополучних умовах проживання (бездомні, асоціальні особистості);
 • провідні надмірно активний спосіб життя (волонтери, громадські діячі);
 • зіштовхуються за родом діяльності з неблагополучними громадянами (медичний персонал, працівники приймачів, нічліжок);
 • в неприродно тісному місці існування (місця позбавлення волі, казарми, тимчасові пункти розміщення);
 • зі схильністю до безладних зв'язків.

В особливій групі ризику знаходяться діти. У них паразити з'являються найбільш часто. Саме їх схильність до тісних контактів під час ігор, відсутність пильності, нехтування правилами гігієни, безпосередність продукують сприятливі умови для моментального зараження.

Буває, що незважаючи на ефективне лікування воші з'являються знову і знову. Часто стихійне поширення педикульозу відбувається в школі, дитячому садку, літньому таборі.

Читайте також: як розмножуються воші, швидкість розвитку.

небезпека педикульозу

Поява вошей ніяк не пов'язане з протіканням інших захворювань в організмі. Заразитися педикульозом може будь-яка людина - дорослий чи дитина. Пол, вік, стан здоров'я не мають жодного впливу на появу, активність паразитів. Всі носії комах заразні, здатні поширювати паразитів далі.

Деякі хвороби або спосіб життя незначно впливають на привабливість індивіда для комах. Підвищена температура, посилене потовиділення, источение тілом більш вираженого запаху здатні зацікавити паразита. Імовірність, що воша захоче переповзти, при сприятливому збігу обставин підвищується.

Воша сама може стати джерелом зараження деякими хворобами. Кусаючи нездорового "господаря", паразит разом з кров'ю отримує небезпечні інфекції. Потрапляючи до нового носія, комаха через рани в місцях укусів передає хвороботворні організми. Таким чином може передаватися:

 • тиф;
 • лихоманка;
 • туляремія.

Ці захворювання не поширені. Щоб уберегтися від зараження, потрібно дотримуватися підвищену пильність при знаходженні в місцях спалахів.Необхідно пам'ятати, що воші є переносниками. Носійство одиничної особини припиняється тільки з її смертю.

Важливо! Крім інфекційної небезпеки, воші несуть банальну загрозу алергічних реакцій організму. У слині паразита міститься токсин, який викликає у звичайної людини свербіж. Особливо чутливі індивіди можуть відреагувати на невластиве речовина сильної алергічної реакцією.

Для широкого загалу людей воші представляють небезпеку провокування різних шкірних утворень. Це звичайне почервоніння, припухлість шкіри, расчеси, викликані нестерпним свербежем. У деяких випадках можлива поява везикул, папул.

Той, хто стикається з паразитами вперше, факт зараження загрожує і нервовими розладами. Особливо, якщо педикульоз виникає у представників благополучних верств суспільства.

Рекомендуємо прочитати: чим небезпечні воші, можливі наслідки педикульозу.

профілактика захворювання

Запобігання зараження - найкраща міра профілактики педикульозу. Необхідно знати, чому з'являються воші, як не допустити їх появи. Від обізнаності, пильності багато в чому залежить результат.

Для своєчасності діагностики педикульозу треба звертати увагу на невластиві симптоми. Насторожити повинні:

 • свербіж;
 • почервоніння шкіри;
 • раптова поява "лупи" (гниди).

Пильний самостійний огляд, звернення за медичною допомогою допоможе оперативніше вирішити проблему (в разі її існування). Чим швидше розпочати лікування, тим більше шансів не допустити розвитку ускладнень.

Основним профілактичним заходом педикульозу стане обмеження будь-яких близьких контактів з незнайомцями. Люди з неохайним зовнішнім виглядом багаторазово підсилюють небезпеку. Необхідність знаходження в тісному масі людей також чревата загрозою зараження.

Відмова від використання чужих речей посилить впевненість у відсутності зараження. Присутність в сім'ї дітей - привід взяти за правило проводити регулярний профілактичний огляд. При виникненні характерних симптомів це робити обов'язково.

Будь-яка підозріла ситуація - привід провести профілактику, звернутися до лікаря. Особливо, якщо справа стосується контактів з хворими на педикульоз.

Щоб запобігти зараженню, необхідно відмовитися від використання чужих речей.Обережніше ставитися до предметів в місцях загального користування - санаторіях, лікарнях, таборах, басейнах, громадських лазнях.

Доцільно відмовитися від відвідування тих місць, які не вселяють довіри по частині належного рівня гігієни. Цим собі вийде надати неоціненну послугу. Це стосується перукарень з недобросовісними працівниками, такими, що порушують регламент обробки робочих інструментів. Небезпека криється в готелях низького рівня, де не проводиться зміна постільної білизни, санобробка.

Щоб не допустити зараження, розвитку хвороби потрібно дотримуватися:

 • обережність;
 • правила особистої гігієни;
 • заходи профілактики.

Знати від чого заводяться воші важливо кожному. Від захворювання на педикульоз ніхто не застрахований. Треба постаратися не допустити вторгнення паразитів. В іншому випадку вчасно вжиті заходи боротьби захистять від появи ускладнень.

Популярні методи боротьби з вошами і гнидами:

 • вичісування гнид з волосся;
 • ніж лікувати педикульоз при вагітності;
 • таблетки від вошей і гнид;
 • натуральні масла від вошей і гнид;
 • ефективні народні засоби від вошей і гнид;
 • огляд перевірених шампунів і спреїв (лосьйонів) від вошей і гнид у людини.

Залиште Свій Коментар