Мелірування та фарбування на фольгу: техніка процедури

Мелірування на фольгу - класична технологія, що забезпечує успіх навіть при проведенні в домашніх умовах. Це відносно проста і безпечна процедура, що дозволяє за короткий час радикально змінити імідж.

різновиди мелірування

Мелірування - різновид освітлення волосся окремими прядками. Порядок добірки осветляющих прядок може бути дуже різним і підпорядковується певним принципам. За допомогою знебарвлюючий препарату будь-якого виду з волоска видаляється природний або штучний колірний пігмент. Техніка підходить в рівній мірі і брюнеткам, і блондинкам, і рудоволосий за винятком дуже яскравого білого блонди.

Ширина, довжина і кількість освітлених пасом варіюються в надзвичайно широких межах. Відповідно, виділяють безліч методів мелірування з фольгою. Деякі прийоми важко виконати, тому що вимагають вміння і досвіду, деякі ж доступні і новачкам.

 • Класичне мелірування - тонкі прядки вибираються по всій голові. Ширина може бути різною, проте до певних меж: товсті світлі прядки виглядають неохайно і ненатурально, а метою класичного мелірування є створення гри світла,підкреслення форми зачіски або кучерів. Обов'язкова умова - освітлення проводиться по всій довжині пасма. Зазвичай виконується з використанням шапочки або через фольгу.

 • Американське - варіант для темного волосся і досить складний у виконанні. По суті, це комбінація мелірування з тонуванням, так як обов'язковим є поєднання рудих і червоних пасом. Самостійно виконати американське мелірування вкрай складно.

 • Мажімеш - або французьке. При цьому використовуються тільки м'які окислювачі, а, значить, освітлення можливо лише на 2-3 тони. Техніка більше підходить блондинкам і русявим, так як на світлому волоссі такі тонкі переливи тони виглядають набагато розкішніше. Мажімеш можна виконати самостійно, використовуючи класичну технологію з фольгою.

 • Венеціанське - його метою є створення світлих відблисків на темних кучерях. Техніка нескладна, однак через фольгу не виконується: прояснені пасма повинні стикатися з сусідніми, щоб перехід між ними не був настільки яскравим, як при класичному мелірованії.

 • Каліфорнійське - складний метод, так як передбачає освітлення пасм лише на певну довжину.При цьому колір біля коріння обраних локонів повинен залишатися темним, а у напрямку до кінчиків волосся стає все більш світлим. Таким чином домагаються ефекту вигорілих кінчиків, але куди більш художнього і красивого, ніж це буває насправді. Більш докладніше про метод читайте в цій статті.

 • Омбр - комбінація освітлення і тонування. Також має означати різну ступінь освітлення по довжині, але в цьому випадку горизонтальна межа добре помітна. Найчастіше пасма по вертикалі ще й фарбуються в інший колір, щоб на кордоні освітлення теж поміняти відтінок. Дуже декоративний і вкрай складний у виконанні метод, під силу тільки досвідченим майстрам. Омбр роблять як на короткі, так і на середні і довгі волосся.

 • Балаяж - в цьому випадку освітлюють коріння, а кінці волосся, навпаки, намагаються зробити більш темними. Виконується на коротке волосся і стрижки асиметричною форми і виглядає дуже ефектно.

 • Шатушь - освітлювач наносять на дуже тонкі, попередньо зачесані пасма. Таким чином, домагаються дуже природного ефекту навіть при великій різниці в обраному відтінку. З фольгою не виконується.

 • Зворотне мелірування - вибрані пасма не освітлюються, а фарбуються в темний або контрастний відтінок. Цікавий варіант для світловолосих, цілком здійснимо в домашніх умовах.

Найпростіше проводити мелірування на світлому волоссі, оскільки вони тонкі, легко втрачають пігмент або вбирають штучний. Допускається дуже висока контрастність, будь-яка техніка і будь-який засіб для досягнення - з фольгою, гребінцем, шапочкою і так далі. Темноволосим краще обійтися без контрастних рішень.

Найскладніше доводиться рудоволосий: товстий волосся насилу знебарвлюється і насилу ж забарвлюється. Застосовувати можна класичне, каліфорнійське або зворотне мелірування, але без контрастних переходів.

У наступному відео Ви зможете ознайомитися з технікою виконання мелірування через фольгу:

Переваги мелірування через фольгу

Така техніка дозволяєте здійснити більшість методів, причому з використанням як м'яких, так і досить агресивних освітлювачів. Спосіб практично універсальний і підходить як темноволосим, ​​так і білявим красуням.

 • мелірування через фольгу дозволяє ідеально приховати сивину.Особливо це актуально для товстого волосся, який погано вбирає штучні барвники;
 • це дуже щадний метод фарбування, як правило, локони після нього не потребують додаткового догляду;
 • при цьому мелірування забезпечує більш тривалий результат, так як в більшості випадків відросло коріння виглядають абсолютно природно і не вимагають негайної забарвлення;
 • мелірування сумісно з будь-яким типом і кольором шевелюри;
 • фольга дозволяє домогтися чітких переходів між відтінками. Ширина прядок варіюється в дуже великих межах;
 • мелірування поєднується як зі смаглявою, так і зі світлою шкірою і практично не знає колірних обмежень.

що потрібно

Щоб правильно виконати освітлення, необхідні деякі пристосування:

 • фарба або освітлюючий склад - підбирається в залежності від цілей процедури. Загальна рекомендація стосується лише безпеки: чим більш м'які освітлювачі використовуються - без аміаку, тим менше шкоди надає мелірування;
 • гребінець або гачок для виділення прядки;
 • кисть для нанесення фарби;
 • ємність для барвника пластикова або керамічна, металеву використовувати не можна;
 • рукавички і захисна накидка;
 • перукарня фольга. Чи можна використовувати харчову фольгу? Без сумнівів. Жодної принципової різниці між цими варіантами немає.

Пристосування для фарбування

Головну роль при відділенні прядок і освітленні виконує фольга. Використовують як звичайну сріблясту фольгу, так і кольорову. Остання використовується в тих випадках, коли передбачається фарбування в різні кольори: таким чином, легко розділити пристосування для фарбування прядок в той чи інший відтінок.

Для класичного мелірування або Мажімеш застосовують звичайний сріблястий матеріал. Але перш ніж почати процес освітлення, необхідно зробити заготовки.

 • Для початку визначають кількість осветляющих прядок: кожна має бути загорнута в 2 шматочки фольги.
 • Вирішують, якої ширини повинна бути прядка, обчислюють ширину полоси: ширину пасма множать на 4 і додають ще по 2 см на бічні загини.
 • Вимірюють довжину волосся або освітлених пасом: в каліфорнійському мелірованії або омбре освітлюється лише частина локона.
 • Нарізають фольгу на смужки розрахованої ширини і довжини в потрібній кількості.
 • На кінці кожної смужки виконують "кишеньку": подгибают фольгу матовою стороною назовні. В "кишеньці" накопичується стікає фарба.

Порядок виконання

Має значення не тільки технологія виконання освітлення - каліфорнійське, зворотне мелірування, але і порядок дій. При різній довжині волосся, для певної стрижки, для отримання спеціального ефекту використовується абсолютно різна схема нанесення. Якоїсь єдиної системи тут не існує, а тому і отримати 2 однакові зачіски неможливо.

Для каре, наприклад, на коротких або середніх волоссі відмінний результат показує вуальное фарбування.

 • Мелірування валиться тільки верхні прядки, так як нижні практично повністю ними приховані, тому ця техніка вимагає мінімуму зусиль і перукарень інструментів.
 • Починаючи від потилиці і до скроні відділяють дуже тонкі пасма товщиною в 2-3 мм - локон повинен просвічувати на долоні.

 • З нього вибирають зигзагом пасмо, яку будуть освітлювати.
 • Освітлювач наносять на фольгу, накладають волосся, обробляють їх тим же складом і загортають в смужку.
 • На фрагмент з освітлювачем накладають волосся і закріплюють другий смужкою. Яка повинна бути фольга при цьому неважливо. Найчастіше перукарі для другого шару використовують поліетилен, оскільки прозорий матеріал дозволяє спостерігати за процесом освітлення.
 • Закінчивши з одного боку голови, переходять на другу, рухаючись так само, від потилиці до скроні.Чубчик освітлюється окремо.
 1. Виділяють волосся на потилиці і заколюють їх.
 2. Знизу, рухаючись по колу, відокремлюють тонкі прядки в 4-5 мм завтовшки і загортають у фольгу.
 3. Пропускають сектор шириною в 1-2 см, і знову відокремлюють прядки товщиною в 4-5 мм і мелірують.
 4. Продовжують діяти в тому ж порядку, поки дозволяє довжина волосся. Верхівку при такому мелірування зазвичай залишають темної.

 1. Голову поділяють на зони - потиличну, скроневу і тім'яну.
 2. Починають фарбування з потиличної зони, поступово пересуваючись до тім'яної. Закінчують скроневої областю.
 3. Обрану пасмо укладають на фольгу так, щоб до коренів волосся ківра. Якщо освітлення виконується не по всій довжині, смужка повинна бути коротше пасма. Яким боком класти при мелірованії фольгу? Пасмо розміщується на матовому боці, освітлювач наноситься на середину смужки.
 4. Потім волосся фарбують або освітлюють, загортають їх у фольгу і піднімають вгору.

технологія освітлення

Щоб зробити мелірування правильно і домогтися бажаного результату, необхідно дотримуватися рекомендацій фахівців. Техніка досить проста, але вимагає ретельності.

Мелірування виконується на локони вимиті не раніше, ніж за 1,5-2 дні до процедури - таким чином мінімізується можливий збиток. Освітлювати волосся можна на наступний день після фарбування, проте це вже є великим навантаженням, так що пізніше доглядати за шевелюрою доведеться ретельніше.

 1. Готують фольгу - нарізають смужками потрібних розмірів, загинають край.
 2. Надягають захисні рукавички і накидку, готують в керамічної ємності складу згідно з інструкцією.
 3. Дотримуючись обраної схемою відокремлюють тонким хвостиком гребінця або гачком пасма потрібної ширини і товщини.
 4. Пасмо укладають на смужку з "кишенькою", змащену осветляющим складом. Обробляють тим же засобом і накривають другою смужкою фольги.
 5. Загинають краю. Якщо фарбують довге волосся, смугу складають навпіл і закріплюють затискачем.
 6. Витримують необхідний для освітлення або фарбування час.
 7. Знімають фольгу покроково, в тій же черговості, в якій накладали, інакше фарбування буде нерівномірним. Кожен локон розгортають і промивають водою прямо в фользі. Якщо хочуть зробити колірний перехід не таким різким, можна промивати відразу все волосся після того, як повністю видалять фольгу.При зіткненні пофарбованого локона зі звичайним частина освітлювача на короткий час потрапляє на сусідні волоски, в результаті контраст буде не таким різким.
 8. Висушують і укладають волосся.

При великий густоті локонів або при надмірній пористості волосся освітлення можна зробити в 2 етапи.

Мелірування та фарбування на фольгу - чудовий спосіб змінити свій вигляд, але при цьому уберегти волосся. Крім того, мелірування забезпечує результат на довший термін, так як не вимагає підфарбовування коренів або кінчиків.

Залиште Свій Коментар