Чи можна робити мікроблейдінг під час вагітності

Татуаж брів, і мікроблейдінг в тому числі, для багатьох жінок став звичною процедурою, що дозволяє підтримувати брови в ідеальній формі. Для більшості дам, які вдаються до цієї трохи болючою маніпуляції, татуаж став необхідністю, що дозволяє забути про розмазувати при певних погодних умовах олівці або про регулярне фарбуванні брів. Але в житті жінки бувають моменти, які вимагають перегляду всіх своїх пристрастей і звичок, включаючи догляд за обличчям. Багато маніпуляції і процедури при вагітності і грудному вигодовуванні можуть відбитися на дитині, і майбутні мами часто не знають, чи можна робити мікроблейдінг брів при вагітності. Прийняти правильне рішення допомагає знання особливостей цієї процедури.

Що таке мікроблейдінг

Мікоблейдінг - це ручний татуаж брів, при якому штрихи-волоски наносяться не звичайним апаратом для татуажу брів, а за допомогою спеціальної маніпули - "ручки", яка закінчується знімним модулем з дуже тонким лезом (сама назва говорить за себе - micro - маленьке, blade - лопать, лезо).

Основною відмінністю мікроблейдінга від татуажу є:

 • Застосування спеціального апарату. Звичайні машинки для татуажу відрізняються прямолінійно переміщається голкою і низьким рівнем вібрації, але товщина леза і швидкість "вильоту" татуажном голки не дозволяють наносити цьому апарату досить тонкі штрихи, однак це під силу машинці для ручного татуажу.
 • Різниця в візуальному ефекті. Оснащена лезом в 0,18 мм ручка-маніпула для мікроблейдінга і вручну нанесені штрихи дозволяють створювати ефект справжніх волосків. Ці штрихи-волоски складно відрізнити від справжніх навіть при пильному візуальному огляді, а навіть найякісніший звичайний татуаж створює враження штучності брів.

 • Рівнем неприємних відчуттів. Безумовно, у кожного свій больовий поріг, і навіть звичайний татуаж багатьом здається практично безболісною процедурою, але більшість клієнток стверджує, що мікроблейдінг - більш щадна процедура.

Коли рекомендується мікроблейдінг

Мікроблейдінг ефективний при необхідності:

 • Відкоригувати колір і форму брів (ручне нанесення штрихів дозволяє максимально наблизити форму до ідеалу).
 • Усунути асиметрію брів, з якої важко боротися за допомогою звичайної косметики.Брови з народження або внаслідок пошкоджень можуть бути одна коротше або вище іншої, а можуть і просто виглядати асиметрично в результаті хаотичного зростання волосків, але мікроблейдінг успішно справляється з цими дефектами.
 • Позбутися від лисин, що виникли в результаті травм або невмілої корекції. Саме за допомогою цієї процедури приховують рубці і шрами.
 • Збільшити густоту брів або навіть практично повністю відтворити позбавлену волосків брову.

Як проводиться процедура

Мікроблейдінг проводиться в кілька етапів:

 • Майстер підбирає форму брів, промальовує її олівцем і обговорює з клієнтом обрану форму і майбутній колір. Важливо враховувати, що ефект натуральності досягається завдяки наявності справжніх волосків поруч з промальованим, тому мікропігментірованіе залежить від вихідних даних (пігмент не повинен наноситися дуже далеко від природної межі брів).
 • На область впливу наноситься анестезуючий засіб місцевої дії (крем або мазь). Зазвичай косметологи використовують крем "Емла". Після нанесення крему до безпосередньо введення пігменту необхідно почекати 45- 60 хвилин - за цей час препарат проникає в шкіру і дозволяє безболісно вводити голку на глибину до 2 мм.При мікроблейдінге глибина проколу менше, ніж при звичайному татуаже (до 0,8 мм). Чи можна вагітним робити мікроблейдінг, багато в чому залежить від анестезуючого засобу.

 • За допомогою маніпули майстер наносить в окресленому контурі під різним кутом тоненькі лінії, що створюють імітацію волосків. Для введення пігменту під шкіру тонке лезо на кінці маніпули занурюється в пігмент і їм робляться мікророзріз, через які барвник проникає в дерму. Оскільки кожен "волосок" наноситься вручну, у досвідченого фахівця цей етап займає близько 30 хвилин. Волоски можуть малюватися як в європейській техніці (однієї довжини, товщини і кольору), так і в східній (волоски різної довжини "лежать" в різних напрямках і можуть мати різний відтінок).

Після процедури спостерігається почервоніння обробленої області (промальовані таким чином волоски - це мікротравми поверхневого шару шкіри), можлива легка набряклість.

У наступному відео Ви дізнаєтеся, які косметичні процедури можна робити вагітним жінкам:

особливості мікроблейдінга

Незважаючи на активну рекламу даної техніки перманентного макіяжу як досконалої, універсальної і абсолютно безболісною, у процедури є свої нюанси, які змушують задуматися про необхідність її проведення:

 • В першу чергу це протипоказання, до яких відносяться схильність до алергії або до утворення келоїдних рубців, аутоімунні та шкірні захворювання, а також жирний тип шкіри і вагітність. Жирний тип шкіри є умовним протипоказанням - при такому типі шкіри пігмент може змінити свій відтінок. Те ж стосується і вагітності, оскільки гормональні зміни в організмі жінки можуть давати непередбачуваний результат при проведенні мікропігментірованія.
 • Пігмент в шарах шкіри зберігається не так довго, як при звичайному татуаже - при правильному догляді за бровами він тримається від 10 до 18 місяців. При цьому безболісність процедури безпосередньо пов'язана з термінами збереження ефекту - чим менше пошкоджується шкіра при процедурі, тим менше хворобливих відчуттів, але при цьому пігмент не вводиться досить глибоко і при оновленні верхніх шарів шкіри (епідермісу) сходить.
 • Тоненькі лінії, що спостерігаються відразу після процедури, в процесі відновлення пошкодженої шкіри починають злегка розпливатися, тому остаточний результат корекції брів видно через 2-3 місяці. Саме тому при прийнятті рішення про проведення мікроблейдінга не варто орієнтуватися на фото свіжих робіт.

Важливо враховувати і особливості будови шкіри - мікропігментація придумали і почали успішно застосовувати азіати, у яких шкіра відрізняється від шкіри європейців підвищеної пружністю, щільністю і кількістю природного червоного пігменту (у азіатів його менше). У власниць шкіри європейського типу результат відрізняється, і не в кращу сторону.

 • Зменшення інтенсивності кольору приблизно на 30% через тиждень після процедури (в більшості випадків клієнткам безпосередньо після мікроблейдінга брови здаються занадто яскравими).

 • Поступове вигоряння кольору з плином часу, без зміни відтінку (брови не набувають рудий або синій відтінок).
 • Досить швидке відновлення шкіри після процедури (важливо пам'ятати, що відсутність видимих ​​кірочок не означає відсутність мікротравм, тому корекція брів проводиться через 4-6 тижнів, після повного відновлення шкірних покривів).

Чому вагітним не рекомендується мікроблейдінг

Однозначної заборони на мікроблейдінг при вагітності немає, але оскільки кожна жінка відрізняється індивідуальними особливостями шкіри і перебігу вагітності, мікропігментація не рекомендується, так як:

 • Під час вагітності може змінюватися больовий поріг, а якісно зроблений за допомогою мікророзріз татуаж - досить болюча процедура. На біль же організм вагітної може реагувати по-різному.

 • Для знеболення при нанесенні штрихів-волосків застосовується анестезія, компоненти якої можуть долати плацентарний бар'єр і мати непередбачувані наслідки для дитини. Так, крем ЕМЛА вкрай рідко викликає побічні ефекти, але може у окремих осіб викликати гіперемію, свербіж, подразнення, блідість і набряк в місці нанесення, а іноді і ангіоневротичнийнабряк, і анафілактичний шок. Оскільки що входять до складу крему лідокаїн і прилокаїн проникають через плацентарний бар'єр, а клінічні дані про застосування крему ЕМЛА у вагітних в даний час відсутні, застосування цього препарату можливо тільки після оцінки ризику і користі.
 • Відсутні дані про вплив фарбувальних пігментів на організм і про їхню здатність проникати через плаценту.
 • Немає даних про можливу зміну кольору в результаті гормональних змін в жіночому організмі при вагітності (відомо, що вагітність може впливати на результат фарбування волосся).
 • Навіть якщо жінка до вагітності була абсолютно здорова, при виношуванні дитини може розвинутися ряд проблем - підвищення артеріального тиску, алергічні реакції, схильність шкіри до висипань і т.д. Всі ці порушення є протипоказаннями для татуажу будь-якого виду. Саме тому в першому триместрі перманентний макіяж категорично не рекомендується, а в другому і третьому триместрі вимагає попередньої консультації лікаря-гінеколога.

Робити чи ні мікроблейдінг брів, чи небезпечний він при вагітності - рішення в будь-якому випадку приймається самою жінкою, проте при ухваленні рішення потрібно оцінити користь і потенційний ризик, і, можливо, відкласти процедуру на більш сприятливий момент.

Залиште Свій Коментар